Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyeselnéd, ha nálunk is...

Helyeselnéd, ha nálunk is bevezetnék ezt a büntetési formát ittas sofőrök ellen?

Figyelt kérdés

ÚJ SZÓ ONLINE

ÚJ SZÓ ONLINE


Az igazságügyi minisztérium komoly büntetésekkel rettentené el a szlovák állampolgárokat az ittas vezetéstől.

Gyorsított eljárásban elfogadott rövid időtartamú, ám letöltendő börtönbüntetéssel állt elő az igazságügyi tárca azok számára, akik alkoholos befolyásoltság alatt ülnek be a volán mögé.


Az új rendelet értelmében az ittas sofőrök hetekre rács mögé kerülhetnek, méghozzá alig néhány nappal azután, hogy elkapták őket a rendőrök.


A javaslat hamarosan a büntető törvénykönyvben is megjelenhet, ehhez azonban első körben át kell mennie januárban a parlamentben.


(tvnvoviny)



#ittasan vezetni
2022. dec. 26. 18:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

A jogsi elvétellel az a bajom, hogy szart sem ér. Bebörtönzés helyett kötelező közmunka lenne, bányában, autópályák mentén nyírnák a füvet nyáron 40+ fokban napi 12 órában, meg ilyesmi.


Autó elkobzás sem lenne utolsó szempont, az sokaknak fájna.

2022. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a börtönbüntetés sem szorítaná nagyon vissza az ittas esetek számát.


Egyébként az is probléma, hogy sokat változott a világ és sokkal több autó lett az utakon. Önmagában az ittas vezetés nem feltétlenül lenne veszélyes. Én anno 1990-2000 között amikor kamionoztam fele ennyi autó nem járt az utakon, a román-bolgár-török vonalon is volt amikor 2-3 órán keresztül egy-egy lovasszekéren kívül senkivel nem találkoztam az utakon.


Ma már mi a helyzet? Kifordulsz a főútra aztán mindenhol autó, motor, roller... Ez itt a probléma.

2022. dec. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy mennyire súlyos egy büntetés. Az a fontos, hogy jó eséllyel büntetve legyél, ha vétesz a szabályok ellen.


Hidd el, ha nagy eséllyel ki szedhetnek, senki sem fog kockáztatni még egy 30000 Ft-os csekket sem.

2022. dec. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NTBS ***** válasza:
79%
Támogatnám, és kiterjeszteném a gyorshajtókra is.
2022. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Én is amellett vagyok, hogy itt is szigorítsák a vétkezők büntetését.
2022. dec. 27. 09:14
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Önmagában az ittas vezetés nem feltétlenül lenne veszélyes."


Nyilván ha mindenki egyedül lenne az utakon akkor semmi nem lenne veszélyes. De el kell(ene) fogadni hogy egyszerűen annyi közlekedő van, hogy már nem játszótér az út.

2022. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%
#16 Meg most nem arról van szó, hogy ha tök egyedül lenne az utakon akkor induljon el fél liter pálinka meg 5 doboz sör elfogyasztása után kocsival, de 1-2 doboz sört megiszik valaki alapesetben még egy gépjárművet el tud biztonságosan vezetni A-ból B-be.
2022. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Önmagában az ittas vezetés nem feltétlenül lenne veszélyes."

Aranyos, pont egy hivatásos vezetőtől. Tehát a 2-3 másodperces reakcióidő nem okoz semmi gondot, sőt be is kellene vezetni.


" 1-2 doboz sört megiszik valaki alapesetben még egy gépjárművet el tud biztonságosan vezetni A-ból B-be."

Ez nem igaz, ez a szeszkazánok tikpikus megmagyarázása. A biztonságos hazatalálás nem csak abból áll, hogy képes vagy követni az ismerős út vonalvezetését. Pl. én egy pohár bortól gyalog nekimegyek a fának, szívesen elém állnál? Hiszen szerinted ki tudlak majd kerülni.


Az a helyzet, hogy a hatóságok qurvára kesztyűskézzel kezelik a közúti bajkeverőket, potenciális gyilkosokat (ivás, gyorshajtás, autópályán szembe) és ez basszza a nép szemét, de nagyon.

2022. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
En finanszirozzam az adommal a boriztetesuket? Ne...
2023. jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!