Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetés utáni következmé...

Ittas vezetés utáni következmények?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy kinek milyen büntetéseket szabtak ki illetve mennyi időre vonták be a jogosítványát?



Jól gondolom hogy ezt a 3 dolgot veszik figyelembe ítélet hozatalkor ?


- alkoholos befolyásoltság szintje


- vagyoni kár vagy személyi sérülés történt-e? És ha igen milyen mértékű.


- Vezetői előélet



Adott szitu :

(Sógorom 0.91-et fújt, közúti ellenőrzés során helyszínen bevonták tőle, nem visszaeső, tehát első alkalom, de viszont 12 büntető pontja van)


Szerintetek mire számítson?



2022. márc. 14. 23:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
0.25 fölött bűncselekmény... Mire számíthat? Bűntetett előélet + vagyoni bírság + akár több éves eltiltás + utánképzés
2022. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Arra számítson hogy pár évig sétálni fog.
2022. márc. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ! Esetleg személyés tapasztalat is érdekelne aki már átesett rajta vagy tud egy konkrét esetet és annak kimenetelét.


Az elsőnek pedig :

A bűntetett elő élet és amit én írtam a vezetői előélet teljesem más mivel az azt jelenti ha valamilyen gépjárműt vezet és azzal kihágja a Kresz-t felelőségre vonják, pont vagy pénz bírsággal vagy mindkettővel.

2022. márc. 15. 01:35
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Jól írta az egyes hiába pontoztátok le! A légalkohol szondánál 0,25-től bűncselekménynek számít és ez valódi priuszt jelent. Ahova erkölcsi kell, ott bukta van, ez személyes tapasztalat.
2022. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
0.44 et fujtam, 300k birsag+utankepzes, ja es meg legalabb fel evig szivatnak majd a papirok kikuldesevel, ugyhogy 8-9 honapnal elobb ugy sem vegzel az utankepzessel sajnos:(
2022. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Most kértem ki az erkölcsim. nincs rajta semmi.

2,45 volt a véralkohol szintem. Közepes alkoholos befolyásoltság,bár 2,50-től Súyos.Úgyhogy szerencsém volt.

2 év 4 Hónapot kaptam 240ezer pémz bümóntetés,plusz ügyvéd,birói kölség meg minden szar. Összesen:400ezer.

Bár menniyt kaphat a sógorod.Biró függő.Mindenestre ügyvéd nélkül nem menjen sehova,még a rendőrségi jegyzőkönyv felvételre sem.

Keresen ügyvédet,de NE legyen netes. Azok lefogják húzzni. Ismerös,rokon által szerezzetek ügyvédet.

Elöéleti pont számít és nézik is a tárgyalás során. Ittasoknak alap helyzetből ugrik 11 pont!. Ez törvény,nem én találom ki.

Sok sikert.

Hol történt?

2022. márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, heves megyében történt, egy kis faluban, szívemen viselem a dolgot mivel nállunk volt épp vendégségben, de azt nem tudtam hogy autóval jött mert kb 2 sarokra lakik ami max 1km.


Egyébként már volt neki pontja azt hiszem 10 fölött, (öv, sárga jelzés, kézben telefon)

Így ez még pluszban számít valamit?


Egyébként már fogadott ügyvédet és azt mondta ő is hogy attól függ milyen lessz a bíró,

Meg a jegyzőköny is jónak mondható mert belelett írva:

- gépjármű vezető ként keresi a pénzt

- bevolt kötve, nem volt utasa, falu helyen és mellék uton közlekedett, kiindulási pont-tól kb 500m haladt

Ilyesmiket.


De így is az ügyvéd szerint minimum 6 hónapra számítson.... rosszabb esetben 1.5 év + a pénz bünti

2022. márc. 18. 15:07
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem lesz büntetett előéletű. Amint kifizette a birsagot mentesül a klasszik büntetett előeletes dologtól.

6 honapnal hosszabb idejű eltiltás, es fizutól, csaladi körülmenyektől függő birsag.

Ha baleset is volt akkor halálbüntetés.

2022. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, személygépkocsit vezetett ittasan. Nem tudom, hogy pontosan mit takar, hogy „gépjármű vezetőként keresi a pénzt”. Amennyiben „C” kategóriával vezethető járművel keresi a pénzt, akkor lehet arra törekedni a tárgyaláson, hogy csak az ittas vezetéshez használt kategóriától (ha jól gondoltam, akkor ez „B” kategória) tiltsák el. Ennek két előnye lenne: kihagyás nélkül végezhetné a munkáját, és nem lenne automatikusan utánképzésre kötelezve. Ha van ilyen lehetőség, akkor ezt meg szokták adni, de kompenzálásképpen meg szokták emelni az ilyen esetekben szokásos amúgy is magas pénzbírságot.

A fenti szokott lenni az inkább elérhető kompromisszum, de ha „B” kategóriát használ a keresőfoglalkozáshoz is, akkor a fentire nincs lehetőség. És bár a BTK szerint „A járművezetéstől el kell tiltani azt, aki járművezetés ittas állapotban vagy járművezetés bódult állapotban bűncselekményt követ el. Különös méltánylást érdemlő esetben a járművezetéstől eltiltás kötelező alkalmazása mellőzhető.”; ezt a méltányosságot nehéz elérni. Tudván, hogy ez a keresőfoglakozása, neki kellett volna ügyelnie. És nem a gépkocsivezetés az egyetlen lehetséges keresőfoglalkozás.


Azonban az utánképzést akkor sem tudná elkerülni, ha csak járműkategóriától tiltanák el. Ugyanis 0,15 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál magasabb érték esetén 8 előéleti pont jár; ha 12 pontja már van, akkor meghaladja a 18 pontot. „18 pont elérése, vagy meghaladása esetén a Nyilvántartó három napon belül értesíti az illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi hivatalát (a továbbiakban: közlekedési igazgatási hatóság), amely ennek alapján a járművezető vezetői engedélyét határozattal, nyolc napon belül visszavonja. A vezetői engedélyt csak utánképzés elvégzésének igazolása után adják vissza.” Ezt is tudva, még az első esetben (csak kategóriától eltiltás lehetősége) sincs értelme a csak kategóriától eltiltásnak, hiszen a pontszám miatt így is, úgy is bevonják a vezetői engedélyt; akárhány kategóriával.


Nem kevés a 12 pont. Ha ilyen munkája van, igencsak ügyelni kéne arra, hogy ha szükséges, akkor kapcsolja be a biztonsági övet, ne telefonáljon kézben tartott telefonnal. Ilyenkor a bíró azért abba is belegondol, hogy hány ilyen szabálytalanságot kell elkövetni, míg lebukik vele?

A sárga lámpán való áthaladásért nem adnak előéleti pontot, csak a piroson áthaladásért. „a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos piros fény a továbbhaladás tilalmát jelzi” megszegése esetén 8 előéleti pont jár.

De ha már ilyen „peches” és „mindig lebukik” (amit nem hiszek), a vezetésből élve, elmehetett volna önkéntes utánképzésre. „Az engedély-nyilvántartásba elektronikus úton beérkezett utánképzési igazolás alapján, az önkéntes utánképzés sikeres elvégzésének napján nyilvántartott pontok számát 13 pontig 9 ponttal kell csökkenteni.”


Nem lesz egyszerű olyan aranyszívó bírót kifogni, aki ilyen, bizonyítottan nem szabálykövető módon vezető, és ha már gyűlik a gond, akkor annak csökkentéséért semmit sem tevő elkövető esetén meg próbálja menteni a vezetői engedélyt.


Büntetett előéletű valóban nem lesz, de elkerülhetetlenül nagyon sokba kerül majd neki az a néhány méter ittas vezetés.

2022. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

1.1 volt a véremben, 1 év eltiltás, utánképzés stb.

A cégemmel egy komoly ipari cégnél lett volna pár hónapos munkánk külsősként. Nem kértek erkölcsit, de mindenkit leellenőriztek mielőtt legyártották a belépőket. Szóltak a cégemnek, hogy én nem mehetek be az üzem területére a büntetett előéletem miatt.

Szóval, egy bűncselekmény, priuszt von maga után. Márpedig az ittas vezetés 0.50 fölött bűncselekménynek számít és ezen nincs mit szépíteni.

2022. márc. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!