Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudnak megállni az...

Miért nem tudnak megállni az autósok a STOP táblánál?

Figyelt kérdés

[link]


Elkerülhetőek lennének az olyan balesetek, amik 1:20-tól láthatóak.



2022. nov. 23. 13:55
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

#10


Mégsem értesz hozzá. Azért kell megállni a vonalnál, hogy felfogd, felismerd, hogy milyen kereszteződésről van szó. Aztán tovább gurulsz, és ha jönnek, újból megállsz. Ha nem jönnek, nem muszáj mégegyszer megállni. Tehát a dolog lényege az, hogy legyen időd gondolkodni kényelmesen, ugyanis vannak bonyolultabb kereszteződések is, ahol, ha éppen nem működnek a lámpák, tábla alapján kell közlekedni. Abban sincs igazad, hogy teljesen random módon döntik el a tábla kihelyezését. Pontosan tudják, hogy az adott táblát miért kell odatenni, ahova, csak mivel te nem vagy szekember, ezt nem fogod tudni, te csak azt mondod majd, hogy fölösleges odarakni, holott például a kereszteződés baleseti statisztikájáról semmit nem tudsz. Értem én, hogy már 1000 éve vezetsz, de úgy látszik, van még mit tanulni.

2022. nov. 23. 16:03
 12/29 A kérdező kommentje:

#9


Neked pedig gratulálok, lényegében félsz másoktól, ezért inkább nem állsz meg. Csak vigyázz, nehogy egyszer valaki a halálba kergessen.

2022. nov. 23. 16:06
 13/29 anonim ***** válasza:
37%

#6


Mert pontosan azt gondolták ők is, hogy elég ott begurulni, úgyis belátják a kereszteződést.


Mi az, hogy ők is? Vagy azt gondolod, hogy én is azt gondolom, hogy belátni? Én ezt simán azok alapján írtam amit a videóban láttam. Nem az alapján ahogy én is csinálom. TE kérdezted, hogy miért nem állnak meg. ÉN megnéztem a videót és az alapján írtam amit írtam. De ha ezt te is erre a következtetésre jutottál a videó megnézése után akkor minek kérdezted?


Hihetetlen, hogy még most is vannak olyanok, akik megnagyarázzák a STOP táblás helyzetet.


Bakker, hát te kérdezted. Egy magyarázatot vártál. De az életben mindenre lehet magyarázatot találni. Egy súlyos közlekedési balesetet is ki szoktak vizsgálni, hogy el tudják magyarázni mi is történt.


Általában ők lesznek azok, akik kigurulnak a másik elé, mondván, elég begurulni a kereszteződésbe, nem kell megállni.


Mégis miből gondolod? Azzal, hogy valaki a látottak alapján próbál magyarázatot találni egy viselkedésre még nem következik, hogy maga is így fog viselkedni.

2022. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
5%

"A KRESZ szerint igazad van, de a való élet szerint nem biztos. És igen, emiatt lesz ez szituáció függő."

A való életben a jogszabályokat kell betartani, csak mondom...


"A vonalnál való megállás ennél fogva teljesen haszontalan és értelmetlen." Az az értelmes, hogy meg kelljen állnod, ne rongyolj be fékezés nélkül a kereszteződésbe.


Célszerű volna téged, kedves #10-es válaszoló még az előtt berakni egy kicsit a böribe, hogy elgondolkodj a dolgokon, mielőtt a felelőtlen hozzáállásod miatt kinyírsz valakit. Arc az van, hogy te mennyit vezettél, csak éppen nincs mire fel.

2022. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%

#11 Barátom, ENGEM IGAZOLSZ. :D Próbálsz megnyerni egy vitát, de észre sem veszed, hogy a te saját érveid pontosan nekem adnak igazat.


"a dolog lényege az, hogy legyen időd gondolkodni kényelmesen, ugyanis vannak bonyolultabb kereszteződések is, ahol, ha éppen nem működnek a lámpák, tábla alapján kell közlekedni"


Igen, vannak ilyen szituációk, valóban. Meg vannak például ilyenek is: [link] Itt szétnézni nem tudsz a vonalnál, gondolkodni meg nincs min, sima T kereszteződés, ahol a STOP tábla teljesen haszontalan és simán lehet macisajtként kezelni a kereszteződést, azaz nem megállni, mert megállni értelmetlen. Ezt magyarázom. Ennek ellenére te korábban azt írtad, idézem: "még most is vannak olyanok, akik megnagyarázzák a STOP táblás helyzetet" Igen, megmagyarázzuk, mert ez bizony HELYZETFÜGGŐ és ezt te magad is sikeresen alátámasztottad azzal, hogy bizonyos HELYZETEKRE koncentráltál, ismét idézem: "ugyanis vannak (...). Igen, vannak. De közel sem minden STOP táblás kereszteződés ilyen, sőt...


"Abban sincs igazad, hogy teljesen random módon döntik el a tábla kihelyezését (...) csak mivel te nem vagy szekember, ezt nem fogod tudni"


Oké.


1. Miért, te szakember vagy, hogy biztosra tudod állítani az ellenkezőjét? Mert ugyanígy én is vissza tudom dobni a labdát: de igenis random vannak kihelyezve, csak mivel te nem vagy szakember, ezt nem fogod tudni.


2. Ha mégis szakember vagy és 100%-ig biztosan tudod (persze nem így van, de tételezzük fel), akkor kérlek magyarázd el nekem a fenti képen a STOP tábla indokoltságát. Magyarázd el nekem, hogy ott miért van STOP tábla. Egyetlen érveléssel fogsz tudni szolgálni, ezt most azonnal megcáfolom: "mert baleseti statisztika", biztos nagy forgalmú a magasabb rendű út, vagy ilyesmi. Na akkor mutatok egy másik képet, amit itt látsz magasabb rendű utat, az ugyanaz az út, mint az előző képen, 100 méterrel arrébb. Nincs STOP tábla, csak macisajt. [link] Tudom tudom, ez kisebb forgalmú út... akkor menjünk még 50 méterrel lejjebb, itt egy elsőhöz hasonló becsatlakozó út, hopp itt is csak macisajt. [link] Kérlek magyarázd el nekem te szakértő, hogy az egyiknél miért indokolt szerinted a STOP tábla, de az összes többinél csak macisajt van. Ja és még egy érdekes információ: az ezeken magasabb rendű úton, konkrét nevén Rákóczi utcán, keleti irányban haladtam a képek sorrendjében. Ha megyünk még tovább keletre kb. 150 métert, ott egy általános iskola, gondolhatod, hogy reggelente és délutánonként mekkora forgalom van ott. És na azért mégis... nagy a forgalom, de ez a nagy forgalom csak az iskolától TÁVOLABB indokolja a STOP táblát az egyik keresztező útról, de az iskolához (azaz a nagy forgalom forrásához) közelebb meg elég a macisajt? Ééééérdekes. Majdnem olyan, mintha az a STOP tábla teljesen random lenne. :)))))

2022. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%
#14 Senki nem beszélt fékezés nélküli berongyolásról. Ha értelmeznéd amit írtam, akkor rájönnél, hogy én a STOP táblát a macisajthoz hasonlítom, kivéve persze, ha a szituáció megkívánja a STOP tábla komolyan vételét. Macisajtot természetesen normálisan közelítem meg, az összehasonlítás lényegi része az, hogy a macisajtnál nem kötelező megállni.
2022. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

#15


Még mindig nem helyzetfüggő, hanem kötelező megállni. Ott is, amit linkeltél. A többi üres beszéd részedről. Én legalább gondolkodok.

2022. nov. 23. 17:21
 18/29 A kérdező kommentje:

#15


Azért van az első képen STOP tábla, mert 4 irányból lehet megközelíteni a kereszteződést. Így elegendő lesz az idő arra, hogy mindenki fejben eldöntse, kinek van elsőbbsége.

2022. nov. 23. 17:26
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

#17 Nem, ezt puszta logikának hívják. Ahogy korábban már mondtam, KRESZ szerint igazad van, meg kell állni, viszont a KRESZ általánosított. Ha minden autós betűről betűre betartaná az összes létező pontját a KRESZ-nek, akkor soha senki nem jutna el sehova, mert vannak helyzetek, ahol egy szabály abszolút nem kivitelezhető. Mondok egy másik példát: 1x1 sávos út, záróvonallal. A te sávodban megállt egy autó úgy, hogy nem tudod sávon belül megelőzni. Nem tudsz visszatolatni (ami szintén szabálytalan lenne) és nem tudsz megfordulni sem. Mit csinálsz? Ott fogsz álldogálni 30 percig amíg elmegy az autó, vagy igenis átvágod a záróvonalat és kikerülöd, ami szabálytalan, de néha bizony az általános szabály nem működik minden helyzetben.


#18 Has ennyit kell gondolkodnod egy egyszerű 4 irányú kereszteződésben, akkor a hiba veled van, nem pedig másokkal.


Azt nem érted meg, hogy ezek a pici kihágások nem kell, hogy eszetlenül történjenek. Attól, mert nem állok meg, attól még úgy közlekedek, hogy maximálisan fel tudjam mérni a helyzetet és biztonságosan, szabályosan át tudjak kelni. De ehhez nem feltétlenül kell megállni. Továbbá ez nem azt jelenti, hogy leszarom a szabályokat és az összeset felrúgom minden esetben. Ez mérlegelésen alapul, ettől lesz szituáció függő.

2022. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%
Mert 10-ből 8 esetben olyan helyen van a stop tábla/vonal, ahonnan még nem látod be a keresztződést
2022. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!