Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, ha az 50-es...

Miért van az, ha az 50-es táblánál 45-tel megyek, le akarnak túrni az útról, de ha 65-tel, akkor is?

Figyelt kérdés
Vagy például, amikor megyek 90 helyett 80-nal, a mögöttem lévő pedig belejön a seggembe, de nem előz. Aztán felgyorsítok 90-re, ugyanúgy a seggemben van, de akkor sem előz. Aztán 95-100, de ugyanaz. Ezek miért vannak?

2022. nov. 17. 23:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10 Ki mást védene? :)
2022. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

#9 Miért nyírna ki bárkit? Városon kívül én sem feltétlen tartom a sebességhatárt. Időjárás és láthatóság alapján belövöm, mennyi az a max. sebesség, amit biztonságosnak ítélek meg, tudva, hogy ahogy növekszik a sebesség, nagyon minimum négyzetes arányban nő az a távolság, amin belül mindent érzékelnem, figyelnem kell. Nem is megyek annyival, mint mások, mert ha nem is vagyok elég rutinos ahhoz, hogy 180-nal száguldozzak, annyi rutinom azért van, hogy magamról tudjam, nem vagyok képes 180-nal száguldozni, meg nem kockáztatok sávon belüli, jobbról és autók között átcsúszós előzéseket. És még koccanásom sem volt soha, nemhogy halálos balesetem.


Az is tény, hogy közvetve-közvetlenül a szemellenzős "ennyi a sebességhatár" is igenis teremt veszélyhelyzeteket, mert az ilyen nem képes alkalmazkodni a forgalomhoz, és többnyire ez az emberfajta nem ismeri a jobbratartás és tartja sorozatos előzésnek azt is, ami egyáltalán nem az. Én is kitúrom őket a belső sávból Budapesten és országúton is, mert ha valaki mazsola, neki és másoknak is jobb, ha megmarad a helyén.

2022. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, a 9-es vagyok. Nem mondtam, hogy a sebesség túllépés miatt nyír ki bárki bárkit. Ne csak ennyit értelmezz abból amit írtam.

Ha tudsz bánni a sebességgel, tudod, hogy mit csinálsz addig nincs semmi gond.

2022. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%
Így már tiszta, kösz. A 130-nál 260-at én is sokallom azért, ismerek olyat, aki tud úgy menni, de az nem ide írkál.
2022. nov. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
260-al a versenypályán tudjon menni, ne közúton. Mert a közút nem 260-os sebességnek való, de a 180 sem. Nem mindegy, hogy 90 helyett megy 100-al valaki, vagy autópályán 130 helyett 150-el, stb. De azért országúton ne legyen már normális a 180, mert nem az, remélem nem erre gondolsz mert az nagyon gáz és előbb vagy utóbb baj lesz belőle.
2022. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
#15 Szerintem meg olyan 2x2 sávos úton, ahol tök üres a belső sáv, én nyugodtan mehetek 180-nal. Az más kérdés, hogy jó előre figyelek, és ha látom, hogy ott van a külsőben messze egy kamion meg mögötte két személyautó, akkor már egyből elveszem a gázt, mert mire odaérek, valamelyik autó jó eséllyel előzésbe kezd. Ezért mondom, hogy mindenki olyan gyorsan menjen legfeljebb, amennyivel tud. Úgy persze elég felelőtlen ökörség lenne 180-nal menni, ha mindig az utolsó pillanatban kéne 130-ra lassulnom, amikor utolérek valakit.
2022. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Te azt mondod, én pedig 20 éve baleseti sebészeten dolgozó szakápolóként nem fogom soha azt mondani, hogy jó ötlet 180-al menni közúton. Túl sok ilyen embernek írtam meg a 3 lábcédulát ahhoz, túl sok hasonló stílusú motoros fiatalember szüleinek adtam nyugtatót, amikor meglátták hogy néz ki a gyerekük. Engem sajnos nem fogsz meggyőzni soha az életben, de balesetmentes közlekedést kívánok ettől függetlenül.
2022. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Köszi. Én ezt csak üres úton csinálom, de az a 180 legyen inkább 165, afelett nem érzem komfortosan magam. És csak üres úton. Nem vagyok az az idegbeteg típus, az M7-esen pl. Fehérvárig eléggé dugulás szokott lenni, és egy pillanatra sem stresszel, ha mondjuk csak 80-nal tudok haladni. (Meg szoktam röhögni a többi motoroson, akik cikázgatnak az autósok között, aztán 5 perc múlva megint találkozunk.)
2022. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
ködlámpa és ne gyorsíts hanem lassíts
2022. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!