Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, ha az 50-es...

Miért van az, ha az 50-es táblánál 45-tel megyek, le akarnak túrni az útról, de ha 65-tel, akkor is?

Figyelt kérdés
Vagy például, amikor megyek 90 helyett 80-nal, a mögöttem lévő pedig belejön a seggembe, de nem előz. Aztán felgyorsítok 90-re, ugyanúgy a seggemben van, de akkor sem előz. Aztán 95-100, de ugyanaz. Ezek miért vannak?

2022. nov. 17. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Mert sok az idióta. El kell felejteni. Úgy menj ahogy akarsz, miatta ne menj gyorsabban. Szépen ignoráld, majd megelőz ha akar.
2022. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha bátorítanak rá, hogy ugorj a kútba, akkor abba is beleugrasz?
2022. nov. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

#2 Erről most az jutott eszembe amikor ment az a sofőrök sorozat és a csaj megszólalt, hogy: "De nem érted meg ha mögöttünk lassan mennek akkor nekünk is lassan kell menni?" :DD


Ezt persze akár meg is fordíthatnánk.

2022. nov. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

Megyek, hogy 100at muatat az óra, az kb 95.

Kamion előtem alig döcög 70el ott ahol 90 van, megelőzöm es csak nyomul a seggembe, jön a 70 tabla, mivel atkelő van így megyek 70el ill.65el mert sosem tudni, erre meg az idiótája jön belém ott eszébe jut felgyoritani. Ilyen barmokkal van tele az út.

2022. nov. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Na igen, az is egy külön állatfaj, amit 4-es ír: akinek tempomat van a lábában és tökön-paszulyon át tartja a 70-et, meg izgága is, ha bejön egy lakott terület vagy egy 60-as tábla. A legtöbbször kamionos, de nem kizárólag.
2022. nov. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Ezért közlekedek én sport motorral és mindenhol megszorzom a sebességhatárt 2-vel. 50-nél 100, 70-nél 140, 90-nél 180, 130-nál 260. Így soha senki nincs a seggemben.
2022. nov. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Mert valószínűleg nem a sebességeddel van baj, hanem a rugalmasságoddal és a dinamikáddal. Ha akármilyen tempóval le akarnak túrni az útról, akkor nyilván nem a tempód a ludas, hanem a forgalomban való részvételed. Ha zsúfolt a város vagy az autópálya, nem is nézem a sebességmérőt, csak nagyjából csekkolom hogy nem vagyok-e bírságolható, mert az nem közlekedés, hogy ráfixálok egy sebességre és azzal megyek ha törik, ha szakad.
2022. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
#6 Motoros kolléga, mostanában egyre több helyre írod a sportmotort. :D Én azért nem így hajtok a Hornetemmel, de adom a stílusod. :) :)
2022. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

Majd akkor is adjad a stílust, amikor kinyír valakit.

Ja amúgy mindenki annyival menjen amennyivel tud, legyünk türelmesek, empatikusak, segítőkészek. Ne túrjuk le, lehet csak kezdő sofőr, nem ismeri még az autót, nem vezetett sokat. Ma én, holnap a te fiad vezet így. Ma te segítesz nekem, holnap én segítek a lányodnak. Így kell gondolkodni, és higgadtan, hideg fejjel, látási, út viszonyoknak megfelelően menni. Sem egy határidő, sem egy munkahely, sem 2 perc előny nem ér annyit mint másnak az élete, és a te lelkifurdalásod ha megölsz valakit.

2022. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az azért nyugtat, hogyha én betartom a sebességhatárt, és valaki a türelmetlensége miatt balesetezik velem, akkor a jog engem véd egyértelműen.
2022. nov. 18. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!