Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az előzésnél miért nem tanítjá...

Az előzésnél miért nem tanítják, hogy a saját sávját is nézze az ember?

Figyelt kérdés

Ma kerékpárral közlekedtem (amúgy van jogsim, autóm is).

Előttem kukás kocsi, mögöttem autós. Elkezd előzni, amit be is tudna fejezni, ha vissza tudna sorolni elém a sávjába, de mivel a kukás kocsi és köztem már nem volt annyi hely, ezért épp hogy betudta fejezni az előzést. Majd kikiáltott nekem, hogy "követési távolságot ismerem-e?"

Milyen követési távolságot kellene tartanom kerékpárral az álló autó mögött? Miért kell minél hamarabb előzni?

Nem panaszáradat akar lenni a kérdés. Viszint az előzés alapelvei közt sem látom azt,hogy nézd a saját sávodban az előzendő dolog előtt van-e valami. Ezt nem kellene belerakni?


2022. okt. 27. 11:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
10-es, te tényleg ennyire nem tudod elképzeli a szitut? Annyi agyatlan barom van, aki az előtte haladónál előbbre nem lát, meg eleve minden kukásautótól, bringástól és busztól agyvérzést kap , majd megpróbálja ezeket tökön-paszulyon át megelőzni .
2022. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni a szituációt, le is írtam. Te nem tudod elképzelni azt, hogy a kukásautót valószínűleg nem látta addig a szembejövő forgalmat, ezért miután kihúzódott, ment is vissza.
2022. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hiányos lett a mondat. Tehát a kukásautótól valószínűleg nem látta addig a szembejövő forgalmat sem a kérdező, sem az autó, ezért miután kihúzódott, akart volna visszamenni, csak addigra már a kérdező is kihúzódott, mert kerülni akarta a kukásautót, így viszont nem tudott visszamenni.
2022. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
13: de addig nem kezdi meg az előzést, amíg nem biztos benne, hogy be tudja fejezni. Ergo nem mehetett volna a biciklis mellé.
2022. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük a távolságokat, így véleményes. Szerintem pont úgy jött ki, hogy a kerékpárral együtt a kukást is kerülni akarta, de aztán mikor kihúzódott és meglátta a szembejövőt, addig a kerékpáros is melléért valami miatt. Pl. mert fékezett a szembejövő miatt, ezért előbbre került a kerékpáros. A kerékpáros meg nem látta a szembejövőt, ezért nem értette mi van és ment volna ki.
2022. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

De ez nem tiszta, hogy most az az autó kezdett előzésbe akit említettél, hogy mögötted haladt vagy pedig haladt mögötted egy autó és azt előzte ki egy másik csak nem tudta befejezni ezért besorolt eléd?


Bár igazából bárhogy is történt mindenképpen ő volt a hibás.

2022. okt. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!