Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az előzésnél miért nem tanítjá...

Az előzésnél miért nem tanítják, hogy a saját sávját is nézze az ember?

Figyelt kérdés

Ma kerékpárral közlekedtem (amúgy van jogsim, autóm is).

Előttem kukás kocsi, mögöttem autós. Elkezd előzni, amit be is tudna fejezni, ha vissza tudna sorolni elém a sávjába, de mivel a kukás kocsi és köztem már nem volt annyi hely, ezért épp hogy betudta fejezni az előzést. Majd kikiáltott nekem, hogy "követési távolságot ismerem-e?"

Milyen követési távolságot kellene tartanom kerékpárral az álló autó mögött? Miért kell minél hamarabb előzni?

Nem panaszáradat akar lenni a kérdés. Viszint az előzés alapelvei közt sem látom azt,hogy nézd a saját sávodban az előzendő dolog előtt van-e valami. Ezt nem kellene belerakni?


2022. okt. 27. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Tanítják, az már más kérdés hogy sokan sz@rnak bele.
2022. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Ez kb olyan, mikor este állok az útkereszteződésben, és a nekem jobbról, főútvonalról elémforduló autós rámszól, hogy "VILÁGÍTÁS!" . Már továbbment, hogy utánaszólhattam volna hogy dinamós ! :)
2022. okt. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg előzés előtt meg kell győződnöd arról, hogy az előzés végén van, hova visszatérnek. Ergo, ha egy hosszú sorban "vonatoznak" az autók, akkor nem valid kielőzni egyet vagy kettőt.


A követési táv meg arra van, hogy meg tudj állni, ha fékez az előtted lévő. Nem arra, hogy legyen hova bevágni közétek.

2022. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Motorosoknak tanitjak, mert ok elmehetnek egy kereknyomon halado jarmu mellett egy savon belul.
2022. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Az elözés 5 feltétele ahogy a KRESZ könyvben szerepel


1 az előzés során a szemközti sávban annyi hely áll rendelkezésre, hogy a szembejövő forgalmat ne zavarjuk


2 az előttünk haladó jármű előzési szándékot nem jelzett


3 minket nem kezdett el előzni más, mögöttünk haladó jármű


4 megfelelő oldaltávolságot tudunk tartani az előzés során az előttünk haladó jármű(vek) mellett


5 előzés után úgy tudjunk visszatérni a sávunkba, hogy a megelőzött járműve(ke)t ne zavarjuk

Persze ezeket be is kellene tartani, a közlekedöknek!

2022. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Másban a szálkát, saját magában a gerendát sem; igaz, kedves kérdező? Mibe tellett volna, hogy elvedd a gázpedálról a lábadat vagy ne adj isten megpöccintsd a féket, hogy vissza tudjon sorolni eléd? Tudod, van olyan is, hogy ha teheted, akkor kötelességed segíteni a másik közlekedőt, hogy egy balesetet elkerülhessen.
2022. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kerékpárral voltam. Gondolom nem kell megvárnom amíg minden autó kikerüli sorban a kukás kocsit.
2022. okt. 27. 16:02
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
És egy kukáskocsit követtél 50 km/h-val kerékpárral? El is hiszem...
2022. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem. Egy ideje már állt, én haladtam szépen az úton. Egy autós elkezdett előzni, de aztán szemből is jöttek. Vissza akart térni elém de ott volt a kukás kocsi. Magyarul engem is meg a kukás kocsit is ki kellett volna előznie mert köztem és a kukás kocsi között nem volt annyi hely, hogy közénk vissza soroljon.
2022. okt. 27. 16:16
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Haladtál az álló kukáskocsi felé, miközben elment melletted a személyautó és meg akart állni a kukásautó mögött, mert nem tudta kikerülni a szembejövő forgalomtól. Ha jól értem, ez a szituáció. Az egy dolog, hogy várhatott volna ő is az előzéssel, de ennyi erővel te is fékezhettél volna még időben, hogy előtted meg tudjon állni elengedni a szembejövőt. Tulajdonképpen egy bolhából csináltunk elefántot, hiszen ilyennel nap mint nap találkozni.
2022. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!