Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy baj, ha néha távolságival...

Nagy baj, ha néha távolságival megyek lakott területen belül? Ha megbüntetnek az mivel fog járni?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy olyan terület a városban ahol lakok, hogy az útszakaszon nincs közvilágítás, sem járda, ráadásul egy hídon megyek keresztül. Ez egy kis város. Ezen az út szakaszon ha senki nincs a környéken, pár másodpercre felnyomom a refit, hogy lássam van - e gyalogos vagy kerékpáros az út szélén (rendszeresen előfordul, nem tudnak máshol menni). Én ezt így teljesen rendbe találom, hiszen ahogy írtam akkor csinálom ezt ha nincs senki körülöttem. Persze lassan is megyek.
2022. okt. 24. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem vakít el senkit nyugodtan menj távolságival.
2022. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Tájékozódás céljából néhány másodpercre nyugodtan fel lehet kapcsolni. Azt semmi nem tiltja ha nem zavar másokat.
2022. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nincsenek lampak es a szembejövőt ill az előtted haladot nem vakitod el akkor semmmi baj
2022. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Ebben semmi szabályellenes nincs.
2022. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Teljesen kivilágítatlan szakaszon villantás jelleggel kattintok rajta, de egyébként lakott területen belül tilos, és amúgy oké, ehhez kellett egy rakás balszerencse, de egyszer gyalog voltam tök sötétben, a telefonommal világítottam a járdát, mert eső után voltunk, jött egy autó folyamatosan távolságival a hosszú úton, próbáltam elfordítani a fejem, hogy perifériában kapjam el, de így is sikerült hanyatt esni, mert megcsúsztam egy adag sáron, ugyanis ha egy pillanatra is elkap a távolsági, pár másodpercig nem látsz semmit. Akkor azért szolidan magamban anyáztam egy sort, mert a tompított is világítana annyira, hogy 20-30-as tempóval biztonságosan közlekedjen az autó, mellesleg az lenne szabályos. Nyilván ez egy baromi szerencsétlen eset volt, de szépen szemlélteti, miért tilos lakott területen belül folyamatosan használni.
2022. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Öhm nem folyamatosan használom, kb 5 mp elég, hogy lássam az utat. Egy kiskutya életét eddig megmentettem vele, mert tompítottal elcsapom. Amúgy nem szeretném ha e-miatt megbüntetnének, de őszintén inkább fizetek, mint bárkit elcsapjak. Legyen az ember, vagy állat. Nem értem miért nem lehet amúgy normális közvilágítás egy hídon, pláne járda nélkül.


Utolsó ne haragudj, de 99%-ban biztos vagyok benne, hogy amúgyis elestél volna.

2022. okt. 24. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, 5 másodperc teljesen normális, azért nem büntetnek. A folyamatos hsaználat tilos. Amúgy tök mindegy, te miben vagy biztos, én tudom, milyen tempóban mentem és mennyire figyeltem a járdát magam előtt, ha épp láttam valamit, mert nem vakított el a köcsög bmw-s.
2022. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Dehogy baj.

Hát nem tudtad, hogy a KRESZ úgy működik, hogy amit tilos azt is szabad, ha csak pár másodpercig csinálod?

Gyorshajtani, záróvonalat átlépni, megállni tilos alatt megállni, egyirányú utcába behajtani, zebrán előzni.

Mind mind szabad, ha csak pár másodpercig tart.

2022. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó akkor jó, megnyugodtam.

Mert az biztos marha szabályos, hogy egy lámpa sem ég egy olyan útszakaszon, ahol hajnalban a kocsmávól hazafele részegen járkálnak. Járda nincs. Elkezdték, nem fejezték be. Mivel híd, alatta víz van, ezért rendszerint ilyenkor van egy közepes erősségű köd/pára. 30-40km/h-val szoktam végig menni de refi nélkül konkrétan semmit nem látok...mivel 10 éve élek itt, és sokáig én is sétáltam, pontosan tudom milyen a gyalogos forgalom

2022. okt. 24. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
8%
Hát, akkor a részegeket pont nem elvakítani kéne, hanem a 30-40 helyett 20-25-tel menni. Részeg, kivilágítatlan biciklis még annál a sebességnél is okozhat meglepetéseket, akár reflektorozol, akár nem. Meg kéne tanulni, milyen világítás milyen esetekre való, ezt üzenem azoknak is, akik szerint éjszaka is jó tompított helyett a nappali menetfény.
2022. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!