Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt mi az áthaladási sorrend?

Itt mi az áthaladási sorrend?

Figyelt kérdés
[link]
2022. okt. 10. 13:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem valós, mert szerintem ilyen esetben legalább egy villogó sárga lenne a bekanyarodó autósnak. Mert (sajnos) nem elvárható, hogy egy autó és két bicikli közül mindhárman tudják a jobbkéz-szabályt. Ez egy kerékpárút, ha utat keresztez, egyértelműbb jelölés szokott lenni, sokkal egyszerűbb lenne a helyzet egy nyitott vagy zárt kerékpársávval, ott egyértelműen az autós figyel. Ezért mondom, hogy ez nem reális, de ha tévedek, kérlek, küldj google maps linket vagy koordinátákat hasonló helyzetről, ahol összesen ennyi jelzés van.
2022. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

[link] ,19.0166257,3a,90y,95.99h,81.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_iZbAioZf9YqCBKPtgrxBw!2e0!7i16384!8i8192


Tessék. Ha ránagyítasz, láthatod, hogy a biciklisnek is zöld.

2022. okt. 10. 20:56
 13/28 A kérdező kommentje:
A szóközt szedd ki a vessző elől.
2022. okt. 10. 20:56
 14/28 anonim ***** válasza:
46%
Köszi. Ez nem ugyanaz a helyzet, mint amit az eredeti kérdés tartalmazott. Itt gyalog- és kerékpárút van (ilyenkor szoktak a biciklisnek egy macisajtot kirakni, vagy feltételezni, hogy a gyalogosok miatt a biciklisnek is megadja az autós az elsőbbséget, hiszen a járda és a kerékpárút nem különül el!), az eredeti feladványban pedig a sárga felfestések egyértelműen jelzik, hogy ott nincs járda, nincs gyalogosközlekedés, tisztán kerékpárútról van szó - pont ezért van a sárga felezővonal, mert kétirányú a kerékpáros közlekedés, míg a konkrét valós példádon ilyenkor mindkét oldalon a sárga osztás a gyalogost és a kerékpárost választja el, és normális kerékpáros a menetirány szerinti jobb oldalt használja.
2022. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
A linkelt példán is kétirányú kerékpáros közlekedés van sárga felfestéssel. A járda mellette van elkülönülve.
2022. okt. 10. 21:16
 16/28 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdésre még mindig nem kaptam választ. Tételezzük fel, hogy az autó alulról kanyarodik jobbra. Ez esetben miért van a jobbra kanyarodó biciklisnek elsőbbsége?
2022. okt. 10. 21:20
 17/28 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? Nincs táblája, ami elsőbbségadásra kötelezné, akkor egyenrangú a kereszteződés, egyenrangúban kis ívben jobbra forduló mindig az első. (Ez így nincs leírva, de ha átgondolsz minden eshetőséget, mindig ez jön ki.) Már többször is leírtuk.
2022. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ezeket értem, azt nem értem, hogy miért számít önálló kereszteződésnek a bicikliút és az úttest találkozása? Miért nem egy kereszteződésnek tekintendő az egész hóbelebanc?
2022. okt. 10. 21:40
 19/28 anonim ***** válasza:
24%
A járda más. És ha a járdával együtt van a kerékpárút, ott általában nem kétirányú alapesetben a kerékpáros közlekedés, de olyankor is külön van a biciklisnek lámpa, tábla, a gyalogosnak meg zebra, és bizony mások a szabályok. Ha csak kerékpárút van, amire az eredeti kérdésedben utal az is, hogy mindkét irányban van vízszintes sárga felfestés, ami járdán, gyalogos részére sosem lenne, akkor itt nem alkalmazható semmi, amit gyalogátkelőhelynél alkalmaznánk, és de facto (helytelenül, de végül is úgyis gyorsabbak a gyalogosnál, miért ne) alkalmazunk kerékpárosra. Egy szintben találkozó utak kereszteződést jelentenek. Gyalogosokra vonatkozó szabályok szépen le vannak fektetve a KRESZ-ben. Kerékpárosokra vonatkozóak ilyen esetben nem, én ilyet, hogy kerékpárút utat úgy keresztez, hogy párhuzamosan megy tovább, nem is láttam, azért mondom, hogy szerintem ez nem életszerű. Vagyis hát lámpák nélkül már láttam ilyet falvak között, nyilván ott is a bekanyarodó autós figyel a biciklisre. Azért nem értem, miért van ennyi szájtépés ezen, a vége úgyis az lesz, hogy a biciklis megy, hiszen kerékpárút és kedve van hozzá, az autós meg vigyáz rá. Ahogy korábban is írtam. A gyakorlatban úgyis a két biciklis megy először, aztán az autó, és ezzel senkinek semmi baja nincs.
2022. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen először a két biciklis mehet egyszerre, majd utánuk az autó. Telizöldje van az autósnak, számítania kell rá, hogy elsőbbséget kell adni. Mondjuk az ábrán jobbra kanyarodás közben balra indexel, ez azért rendesen megtévesztő.
2022. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!