Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetokozás mi várható?

Szabikaanevem kérdése:

Balesetokozás mi várható?

Figyelt kérdés

Egyirányú útra kanyarodtam ahol egy motoros a kocsim hátsó oldalába csapódott.

A motros nagy sebességgel jött így meg tévesztett. A motorosnak 8 napon túl gyógyuló lett a sérülése (repedés) .

Egyenlőre vizsgálják hogy ki mit hogy . Nem tagadok semmit , elismerek mindent .


Milyen büntetés várható ?

Hallottam hogy jogosítvány bevonása is várható de nekem sofőr állásom van és ebből élek.



2022. okt. 7. 16:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mármint rossz irányból hajtottál be az egyirányú utcába? Amúgy nem tudni, nagy a szórás hogy melyik bíró mit ad. Lehet megúszod pénzbüntivel lehet hogy egy évre elveszik. Nem tudni. Volt nekem is részem ilyen esetben, a rendőr mondta ezt amit leírtam hogy nagy a büntethetőség szórása.
2022. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Bírótól függ, meg ugye attól is, hogy mennyire lépte át a sebességet. Mert mondjuk 50-es úton a 65 annyiran em megtévesztő. Szóval azért készülj rá, hogy esetleg keményebb büntetést fogsz kapni. Talán a jogsibevonást megúszod, mert munkára használod, így amiatt talán a bíró enyhít.
2022. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

Ha túllépte a megengedett sebességet, akkor jó eséllyel rá fogják varrni a felelősséget, de legrosszabb esetben is 50-50-re hozzák ki. Utóbbi esetben nem valószínű, hogy bevonják a jogsit, max pénzbüntetés és büntetőpontok.


Ha nem történt ilyen és 100%-ban te vagy a hibás, akkor bármi megeshet és a bírón fog múlni.


Egyébként nekem nem világos a baleset. Hogy sikerült a motorosnak neked mennie, miközben te kanyarodtál? Ő jött mögötted, előzni próbált és te elé kanyarodtál, vagy mi? Mert ha így volt, akkor 100%-ban az ő hibája, kereszteződésben nem lehet előzni. Ha indexeltél is, akkor főleg. Ha jobbról előzött, akkor meg FŐLEG. Nem tudom ez történt-e, csak hirtelen nem tudom hogy máshogy történhetett ilyen.

2022. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

#3


Azt honnan veszed, hogyha túllépi a sebességet, akkor teljesen ráverik? Ilyen baromságokat ne beszélj. Ez nem így működik, még az 50-50 sem.

2022. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

#4 Pedig bizony így működik, mert ha betartotta volna a sebességet, akkor lehet meg tudott volna állni. Ez még akkor is indokként használható, ha esély sem lett volna rá. Ha a sértett fél maga is szabálytalanul közlekedett, akkor MINDIG illeti őt is felelősség. Például ha én ittasan vezetek, de 100%-ig szabályosan, más balesetbe sodor, amihez nekem semmi közöm, kijön a rendőr, megszondáztat, már kapom is az ívet. Ez bármilyen szabálytalanságra igaz, ez csak egy példa volt, a gyorshajtás teljesen ugyanígy működik. Minden szabálytalanságnál ez a helyzet, kivétel nélkül. Attól, mert te valamiről nem tudsz, attól az még nem válik baromsággá, nem vagy te mindenttudó, egy kis alázatosság fért volna még beléd úgy látom, tanulni sosem szégyen.


Hogy ennek köszönhetően 100%-ot vernek-e rá, vagy 50-50-re hozzák ki, az a szituációtól függ, hogy az egyes körülmények mennyire bizonyíthatóak és mennyit nyomnak a latba. Ha 50-es táblánál ment a motoros 90-nel (megint csak egy példa), akkor valószínűleg övé lesz a 100%.

2022. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

#5


Persze, lökjed még a baromságot. Azért egyértelmű a Dózs György utas baleset is nem, meg ugye anno a Herpy sorozatban is annyira egyértelműek voltak az ilyen szituk. Fejezd be a baromságaidat. Egy baleset vizsgáalat nem így működik, segg vagy hozzá, ne erőlködj.

2022. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
#6 Pedig pont a Dózsa György úti volt az, ahol a gyorshajtó lett a hibás, nem az elsőbbséget meg nem adó, mert "nem számíthatott arra, hogy valaki 130-cal fog jönni". A motorosoknak a sebességét meg senki nem tudja felmérni, engem is simán Simsonnak néznek a 95 lóerőmmel messziről. Nagyon várnám, hogy a kérdező pontosítson, mert nekem sem világos, pontosan ki merre ment és hogy történt ilyen baleset.
2022. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

#7


Hát ezt meg pont rosszul tudod, mert abszolút osztott felelősség lett a vége, apám munkatársai voltak a másik kocsiban és abszolút nem 100%-ban a gyorshajtót vették elő. Ezért mondom, hogy ne beszéljetek baromságot, ez nem így megy. Egy ilyen vizsgálatnál minden létező aspektust megnéznek és az alapján döntenek. Nem így megy, hogy jajj, tuti Ő a hunyó, mert gyorsan ment. Ez nem így megy.

2022. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
#7 Köszönöm! ;)
2022. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Na már csak ez hiányzott az okoskodásból, hogy "PONT ANNÁL AZ EGY SZITUNÁL PONT AZ ÉN APÁM BARÁTJÁNAK KUTYÁJÁNAK MOSTOHAANYJA VOLT OTT SZÓVAL JOBBAN TUDOM MINT TE" :DDDDDD Klasszikus.
2022. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!