Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 26-os főúton Miskolc felé...

26-os főúton Miskolc felé vasúti átjárót láttátok valaha pirosan villogni?

Figyelt kérdés
Valahol a sajóbábonyi elágazás környékén van ez a vasúti átjáró. Ezen nagyon gyorsan mennek át az autók, 90-el. Én sosem láttam még pirosan villogni. Van valaki aki igen?
2022. okt. 6. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Erre gondolsz? Mert itt menetrend szerinti közlekedés nincs. A Borsodchemnél vége is a pályának. Ha oda megy/onnan jön tehervonat, akkor lehet lezárva.

2022. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menetrendszerinti közlekedés nincs, ettől még működő vágány.


[link]

4:40-nél

2022. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 szerintem rossz a linked, erre gondolhatott inkább:

[link]

2022. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsi lemaradt a link. Igen arra gondoltam amit a 3. válaszoló írt.
2022. okt. 6. 11:39
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

2. Lehet, hogy ezt kérdezi, de ez nem Bábonynál van. Mindenesetre mindkettőre igaz, hogy gyér forgalom lehet rajta.

Egyébként Budapesten van (volt) olyan működő fénysorompó, hogy mindkét oldalon kerítés van, és mellig érő gaz.

2022. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
5. Amit te linkeltél az a 27-es úton van Sajószentpéteren, messzebb van Bábonytól és kb. 1-2 óránként jár rajta személyvonat. Tehát kb. semmi nem stimmel, abból amit leírtál.
2022. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A sajóbábonyi vegyi üzemeket szolgálják ki ezen a vasútvonalon, legfeljebb heti néhány alkalommal. Júliusban mèg biztosan aktív volt a vonal végi Sajóbábony állomás.


Szerintem itt sem okos dolog 40-nél gyorsabban átzúzni az átjárón, mert van lejtése annak a vasúti pályának, innentől pedig a fantaziátokra bízom, miért nem elég 90-es tempóról körbenézni az amúgy jól belátható átjáró előtt.

2022. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam pirosan villogni, de mivel annyira elgazosodva sincs, feltételezem, hogy ha csak ritkán is, de használják.
2022. okt. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"26-os főúton Miskolc felé vasúti átjárót láttátok valaha pirosan villogni?"


Igen! Az elmúlt évtizedek alatt talán 4szer...A régebben Észak Magyarországi Vegyiműveknek ( nem tudom, ma hogy hívják ) hívott gyárkomplexum felé közlekedtek itt vonatok. Amióta 2x2 sáv van egy alkalomra emlékszem.


Én arra tippelnék, hogy még használatban van.

2022. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor hogy-hogy mindenki átmer rajta menni gyorsan? Buszsofőrök is meg mindenki. 20 éve járok arra busszal és kocsival (nem én vezettem) és soha senkit nem láttam még, hogy minimálisan is lassítana, még az oktatóm sem nagyon foglalkozott ezzel az átjáróval.
2022. okt. 11. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!