Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelez ilyenkor a rendőr?

Mit jelez ilyenkor a rendőr?

Figyelt kérdés
[link]
2022. szept. 30. 19:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%

#7 összekevertem, a lassítást jelzi így. A megállásra feltartott kézzel ad utasítást, fehér szegélyes piros tárcsával (vagy csak puszta kézzel, mindkettő jó).


A képen a rendőrnő jelzése leginkább a következő, kereszteződésekben alkalmazott jezésre emlékeztet:

"ha a rendőr jobb karját vízszintesen maga elé nyújtja, bal karjával pedig maga elé int, a balról érkező járművek - a rendőr előtt - balra bekanyarodhatnak", itt a bekanyarodás helyett balra kikerülhetik.


#10 teljesen egyértelműen párhuzamosan áll, csak gondolom a sofőr nem vette a lapot, ezért fordult felsőtestével felé, hogy jelezze: menjen már.


Sok ember ha rendőrt lát, megretten, és hirtelen ijedtükben képtelenek azonnal értelmezni a jelzéseit. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a rendőri jelzés mindent felülbírál. Egyszer, még a kilencvenes évek elején valahogy bekeveredtem a delegáció miatt lezárás előtt a Bajcsy-Zsilinszky út - Kiskörút - Üllői út útvonara a Podmaniczky utcáról. Az Üllői felé menve folyamatosan adták a rendőrök a "gyorsíts" jezést, pedig már jóval az akkori 60-as sebességhatár felett mentem. Érthető, minél gyorsabban takarodjak a védett szakaszról. Életemben ilyen gyorsan nem értem el a Nagymező utcától a Ferenc körútig :)

2022. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

#10: ez nem egy klasszikus kereszteződésbeli rendőri forgalomirányítás, tehát nem kell nézni hogy hogy áll.


Egy ilyen elmosódott állókép alapján én nem tudom eldönteni, hogy mi van.

De ha ott van az ember és látja, hogy mi történik és mit mutogat a rendőr, akkor egyértelmű, hacsak nem egy ufó vagy.

2022. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk nem 50-nel rongyolsz bele a rendőrautóba, előre lehúzod az anyósülési ablakot és eligazít a rendőr néni/bácsi. Ők sem esznek embert.
2022. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!