Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járnál együtt friss jogsis...

Járnál együtt friss jogsis kollégával melóba?

Figyelt kérdés
Felvetette és csábító, hogy fele benzin, na de azért vannak fenntartásaim.

2022. szept. 10. 06:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Én alapból nem is értem ezt a "kezdő" és akkor nem merünk beülni mellé mentalitást.


Mennyivel kisebb az esélye a balesetnek ha valaki már 10 éve vezet? Semennyivel. A baj bármikor megtörténhet és nem fog elkerülni csak azért mert a sofőrnek már régebb óta van jogsija.


A vezetési mentalitás a lênyeg és nem a rutin. Ez határozza meg, hogy ki mellé ülök be.

2022. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
11: azért a rutin rengeteget számít. Nyilván minden nap lehet olyan helyzetbe kerülni, amit azelőtt nem tapasztaltál, de egy olyan ember, aki levezetett 100 ezer km-t és került már necces helyzetbe, valószínűleg jobban fog reagálni egy váratlan szituációra, mint egy egy hetes jogsival rendelkező. Ezzel nem azt mondom, hogy nem szabad beülni olyan mellé, akinek még meg sem száradt a tinta a kártyáján, csak hogy számít a rutin.
2022. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Jóval több az idióta az utakon, mint a friss jogsis. Nem ettől függ. Persze, vannak érdekes bakik, de az gyorsan elmúlik, hülyeség ellen meg nincs orvosság.
2022. szept. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor azért annyira nem elvetemült ötlet 😃
2022. szept. 12. 07:07
 15/19 Senior Séf ***** válasza:
70%
Én még talán kibírnám, de ő nem biztos. 40+ éve ha is nem hivatásszerűen, de napi szinten vezetek, és szerintem elég háklis utas lennék.
2022. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15: Ezalatt a 40 év alatt kb. hány kmert vezettél le? Volt már kisebb-nagyobb baleseted?
2022. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Senior Séf ***** válasza:
100%

A levezetett km-ek számát megsaccolni sem tudom, kedves utolsó. Volt időszak, amikor napi 800 km-t is lenyomtam, míg mostanában napi 8at megyek. Ilyen távra egyébként nem mennék kocsival, csak a nejem ragaszkodik hozzá, hogy ha horgászás közben elkap az eső, legyen hova behúzódnom.

Balesetem nem volt. Ez mondjuk nem olyan nagy érdem, tekintve, hogy friss jogsisként talán 2 percenként találkoztam egy autóval az utakon. Ennek tükrében megmosolyogtató, hogy a hivatásos sofőrök büszkén kirakták a 10e km balesetmentes közlekedésért kapott érmét.

2022. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a napi 800 kmert azt külföldön vezetted le, mert ott sokfelé van autópálya.

Én még csak kb. 80ezer kmert vezettem le, nem volt még balesetem, de kivasaltam már cicát, nyulat, fácánt. :P

2022. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%
Akik itt a "kezdő jogsin" rugóznak, ugye sosem voltak kezdők, a jogosítvánnyal együtt kézhez kapták a 100.000 km vezetési rutint is...
2022. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!