Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az, hogy majd mindenki be van...

Az, hogy majd mindenki be van kamerázva, ez sem tartja vissza a türhőket?

Figyelt kérdés
Sokat cikkeznek manapság arról, hogy tele vannak az utak totál etikátlanul közlekedő, öntörvényű bunkókkal, akik tesznek nagyívben a kreszre és a többi autósra. Aztán az is ismert, hogy sok olyan "közösség" van, ahol egymást jelentgetik fel a kamerafelvételek alapján. Köztudott már, hogy szinte több kocsiban van kamera, mint amennyiben nincs. Úgy kíváncsi lennék, hogy amikor valaki tudatosan szabályt sért (átmegy a piroson, leáállósávon előz, járdán kerüli a dugót, átvág szembe, majd a pirosnál a kocsik orra előtt jobbra kanyarodik stb), hogy mit gondol? Nem is feltételezi, hogy pár napon beül kint lesz a Youtubeon? Jobbik esetben a Budapesti Autósok Közösségén, rosszabikban a Pofá-talanításon. Kimondottan ez jutott eszembe, hogy mekkora barmok, mert még a bekamerázatlan időben lehetett pofátlankodni következmény nélkül, de ma már nem. Hogyhogy ez nem jut eszükbe?
2022. aug. 12. 06:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Nézetem szerint egy ezreléket sem ér el azon esetek száma, amelyik eljárással végződik. És sok pofátlankodás ki is dumálható, ha nem látványosan erőszakos. Elmegyek a hosszú kanyarodósávban az álló sor mellett, és csak 2 méterre a kereszteződés előtt veszem észre, hogy nem is arra akarok menni. Ha engednek váltani, nincs bünti. Ha erőszakosan teszem, az sem egyértelmű. És ki tudja bizonyítani, hogy nem elrontottam a sávot, hanem tudatos volt.

A piroson átrobogás, járdán autózás, zebránál nem megállás stb. persze nehezen, vagy egyáltalán nem védhető.

De nincs minden kocsiban kamera, és ha nem érintett az illető, lehet nem is foglalkozik vele. Nem menti le a felvételt, nem küldi el sehova.

Ha mégis elkapnak valakit, neki az benne van az ingerküszöbében. Nem több, mintha a lovin bukott volna.

És vannak olyan emberek, akik úgy követnek el súlyos bűncselekményeket (nem közlekedés, hanem pl. gyilkosság), hogy tudja, életfogytiglanit kap, de a saját életét sem becsüli semmire. A közlekedésben is vannak olyanok, akik akkor ők a nagy vagányok, ha szénné büntetik.

2022. aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Amikor a marhát elkapja az idegbaj, nem fog aton gondolkozni hogy van-e kamerája a másiknak vagy nincs, egyszerűen ösztönösen leszorít, büntetőfékez, ki száll vagy mást csinál.
2022. aug. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Mindenkit fel kell jelenteni!!! Ha en maradektalanul be tudom tartani a kreszt mas is!! Minden mas csak kifogas. Feketen feheren le van irva!! Nem hibazas, hanem szandekos megszegése a szabalyoknak!

Szulni viszem az asszinyt, rohanok a gyerekkel a korhazba kifogast duplan buntetnem, mert a sajat szeretteinek eletevel is jatszik, valamint masik kozlekedoevel is!! Erre van a mento!

Minden mas csak kifogas!

2022. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem szoktam így közlekedni, de ha netán el is követek pár szabálytalanságot, nem zavar ha felkerül.


Külföldi cégen van a kocsi, hozzám nem kapcsolható, bírságot sem kapok.

2022. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Én ezekben a videókban még mindig azt látom buktatónak, hogy hiába van lekamerázva, ha azt mondja valamelyik családtagja vezette az autót. Elvileg rá meg nem köteles terhelő vallomást tenni. Onnantól meg patt helyzet van, vagy ráverik az üzembentartóra? Meg akkor, hogy vannak a budapesti autósok nemrégiben feltett videóján a büntető tételek, ahol még némely autósnak pontokat is kiosztottak? Gyorsahajtásnál is csak úgy van pont, ha megállítanak, akkor egy kamerafelvételnél hogyan lenne?
2022. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Az üzembentartó, a tulajdonos és aki vezeti családi autónál leginkább egy ember. Persze lehet családtag is, aki szabálytalan. És saját magára, családtagjára terhelő vallomást valóban nem kell tenni büntetőügyben. Tanúként viszont kötelező igazat mondani.

De a lényeg az, hogy a csekket ki lehet küldeni, és majd a tulajdonos/üzembentartó megbeszéli magával, rokonával, barátjával stb., hogy akkor ki mit fizet, és legközelebb hogyan vegye kölcsön a kocsit.

A videón lévő feliratok nem azt jelzik, az adott ügyben ténylegesen mi történt, hanem hogy jog szerint mi lenne kiszabható. A büntetőpont tényleg csak helyben megállítás esetén adható.

2022. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Nekem van kamerám , de csak azért ha nekem jön valaki akkor tudjam bizonyítani.

Engem nem érdekel ha más akármit csinál , én nem jelenteném fel soha.

Meg azért nagyon sok elvan túlozva.

Mert láttam olyan videót hogy beelőzött egy autó ade simán vissza ment a sávjába, a szembe jövő meg megijedt és megkapta kormányt és felborult.

Mondjuk ilyent sokat lehet látni az orosz közlekedésbe.

2022. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
94%
Sajnos nem.
2022. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

mivel a felvételt nem hivatalos személy készíti, hivatalos eszközzel, ezért nem bizonyíték. És ha belegondolsz teljesen helyes ez, mert úgy módosítod a felvételt ahogy akarod, és meg nem mondod hogy kamu (már aki ért hozzá...)


https://www.youtube.com/watch?v=IZE4efqIaBA tessék, gondolnád hogy a ferrari csak egy cgi, és full kamu a videó?

2022. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Akinek 2 nél több agysejtje van, az megmondja hogy ez egy kamu video
2022. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!