Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A régi időkben, mikor még nem...

A régi időkben, mikor még nem volt mobil, hogy értesítették a mentőket az emberek ha külterületen balesetet láttak?

Figyelt kérdés
Elmentek a következő településig egy fülkéig. De akkor honnan tudták, hogy azt a balesetet jelentette már valaki? Vagy rendszerint többször jelentettek egyet épp emiatt?
2022. aug. 5. 21:26
 1/9 Japán Gulyás ***** válasza:
65%
Most sem a bejelentőnek kell tudnia, hogy értesítettek-e már róla valakit, hanem a diszpécsernek. Egyébként régen sokkal alacsonyabban volt a küszöb abban, hogy miért hívnak mentőt, tűzoltót vagy rendőrt. Nagyjából tényleg csak akkor, ha vészhelyzet volt és haldoklott valaki, de olyan nem volt hogy eltévednek az erdőben, nagyon berúgtak vagy fáj a fejük és inkább bevitetik magukat mentővel. S 15 perces kiérkezés sem volt - ha este 8-kor felhívtad őket akkor éjfél körül kiértek. A '70-es, '80-as évekre ment be a várható kiérkezési idő 1 óra alá az ország nagy részén.
2022. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem azon aggódtak, hogy bejelentette-e már valaki. Mégis, abból mi baj lehet, ha többen is telefonálnak egy adott baleset miatt? Azt mondja a mentő diszpécsere, hogy köszönjük, tudjuk, intézzük.

Amúgy igen, valaki elrohant olyankor a legközelebbi telefonhoz. De abban az időben sokkal kevesebb autó volt, ami sokkal kevesebb balesetet is jelentett.

2022. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Kit izgat(ott), hogy bejelentette-e már valaki? Én tegnap k*rva nagy füstfelhőt láttam lakott területen kívül, kb. egy kilométerre tőlem. Nyúltam is a telefonért, a diszpécser meg mondta, hogy köszönik, már tudják. 10 másodperc múlva hallottam is a szirénázást.
2022. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

"olyan nem volt hogy eltévednek az erdőben"


Olyan volt, hogy eltévedtek az erdőben, csak mobil hiányában nehéz segítséget hívni ha el vagy tévedve az erdőben.

2022. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
89%
Bementek a postára vagy valahová, ahol volt telefon. Én 90-es vagyok de apám úgy tudta meg, hogy megszülettem, hogy az egyik ismerősének a munkahelyén volt telefon, azt a számot megadták a kórházban, telefonáltak, a pasas a munkaidő végeztével szépen hazabiciklizett, közben bekanyarodott apámhoz tájékoztatni, majd folytatta az útját. Na a baleseteket is valahogy így. Nem véletlen, hogy egy infarktusban vagy sztrókban sokan meghaltak, mire eljutott a hír a mentőig, na meg amíg az kiérkezett.
2022. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, mivel nem volt mobil így el kellett menni a legközelebbi településig vagy legalábbis a legközelebbi vezetékes telefonig.
2022. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Jól írták az előzők (különösen #1 és #5). Közlekedési balesetnél természetesen volt olyan lehetőség is, hogy az első autó megállt segíteni, a következő meg amikor odaért, az első elmondta neki, mi történt, a másik meg ment tovább a legközelebbi településig vagy telefonfülkéig értesíteni a mentőket, rendőröket.
2022. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
4: Hát ez most is igy van, sőt még rosszabb, mert az erdőben nincs térerő. :P
2022. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell túl régre visszamenni. Amikor még nem voltak mobilok, akkor előfordult, hogy nem volt telefon a közelben. Mi a hegyen jártunk úgy, hogy a mama leesett a létráról és sem szomszéd, sem telefon, sem fülke nem volt kilométereken belül. Egyszerűen beszambáztunk a kórházba kocsival.
2022. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!