Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntet vagy továbbenged a...

Megbüntet vagy továbbenged a rendőr, ha azonos tengelyen a két keréken különböző a gumiabroncs?

Figyelt kérdés

#azonos tengely #különböző gumi
2022. júl. 8. 14:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
36%
Gratulàlok, kb leírtad ugyan azt amit èn. Anyi különbsèggel, hogy èn kèsőbb egèszítettem ki a mankó kereket... Ergó plusz infot te se adtàl....
2022. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Ez egyre kacifántosabb. Bár a probléma már nem aktuális, a kérdés továbbra is foglalkoztat. Akkor most a többivel egyforma felnin lévő, de eltérő gumival szerelt pótkerékkel szabályos közlekedni a szervizig (vagy hazáig)? Egyik válasz sem volt egyértelműen igen vagy nem. És itt most nem mankókerékre gondolok. Takonnyal meg nem szívesen nyomnám tele a gumit ha már van rendes pótkerék.
2022. júl. 11. 23:05
 23/24 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kezdem kapizsgálni. Egy oda nem illő kis talicskakerék az rendben van mert az pótkerék, a takonnyal töltött gumi szintén jó, de egy normál méretű kerék eltérő gumival az már nem megengedett, mert az hivatalosan nem pótkerék.
2022. júl. 11. 23:15
 24/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, a #6 válaszomban én már tisztáztam:

"Baj akkor lenne, ha tartósan pótkerékkel közlekednél, vagy eltérő gumikkal. Ideiglenesen teljesen megengedett a közlekedés vele, a legközelebbi szervizig vagy gumisig, vagy ahol megoldható a probléma."

Szóval elmehetsz vele hazáig is, ha ott meg tudod oldani a problémát, mert pl. van otthon talonban egy plusz kerékgarnitura, a defektessel meg foglalkozol később.


Egyébiránt ahogy látom, van egy terminológiabeli különbség is, és valójában össze-vissza használja mindenki a pótkerék, mankókerék, virsligumi, stb. fogalmát. Van aki ezeket teljesen külön veszi, van aki meg a pótkerékre gyüjtőfogalomként tekint.


De igazából nem is ez a fő kérdés szerintem, hanem az, hogy az adott gépjárműtulajdonos gondos gazda aki mindjárt viszi a gumishoz javíttatni a kereket egy közbeiktatott ideiglenes megoldással (pótkerék, mankókerék) vagy pedig egy utolsó, nemtörődöm, "jóvanazúgy" hozzáállású ember aki évekig eljárna kopott, széthasadozott, különböző fajtájú kerekekkel amit épp talált valahol. A rendőr feladata az utóbbi csoport kiszűrése lehet.


Ha valaki meg hosszabb távokra autózik, nagyobb a defekt esélye, szokás berakni a másik garnitúrából két kereket. Defekt esetén a defektes tengelyen párban kicseréled a kerekeket, és akkor tengelyenként egyforma, és nem kell keresni hirtelen egy idegen helyen x km-re a lakóhelyedtől hogy melyik gumis nézne rá...

2022. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!