Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell normálisan el...

Hogyan kell normálisan el indulni az autóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdésem az lenne hogy


Végre sikerült a Jogsit meg szereznem több mint 60 óra gyakorlással mivel oktatót kelett cserélnem időközben stb stb... És az első oktatomal dízellel tanultam ot csk kuplungal indultam viszont amikor cseréltem oktatót annak már benzines autója volt és az el indulás most már nagyon nehezen megy mind2 vel 10-ből 7-8 biztos h le fulladok nagyon rá feszülök az egészre alapból félve szállok be az autóba félek az el indulastol h le fulladok mert biztos vagyok benne h le fogok fulladni vagy hamar engedem fel a kuplungot vagy későn vagy túl sok gázt adok neki vagy durván indulok el és égetem a kuplungot egyszerűen nem megy nem tudom összhangba hozni a kettő pedált egyszerre nem megy az hogy ahogy engedem fel a kuplungot ugy adjak neki egy idoben gázt is mivel durván sok gázt adok neki emelkedorol nem is beszélve ot egyszer 5 ezres fordulaton porgettem a motort nem tudom mit csinálok rosszul vagy a kuplungot kezelem rosszul vagy túl sok gázt adok neki vagy hamar veszem le a lábam a kuplungrol pontosan nem tudom és sajnos senki nincs aki segítsen legyszives segítsetek most nekem itthon Jelenleg dízel van de nagyon el ment az egész vezetestol a kedvem ahogy még dízellel is képes vagyok le fulladni :(



#vezetés #elindulás #Kuplung kezelés
2022. jún. 21. 06:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

Vegyél vonatbérletet inkább!

Nem viccelek!

Feláll a hátamon a szőr, hogy ilyenek jönnek velem szembe kocsival. Volt jogsim nekem is, 20 évig vezettem, de letettem, mert elromlott az egészségi állapotom. A doki meg is hosszabbította, de én nem vezettem többet, mert éreztem, hogy nem megy úgy, ahogy kéne. (42F)

Az oktatóidnak és a vizsgabiztosodnak is szilánkosra kéne törni a kezét, lábát, hogy több ilyen nyomorékot ne engedhessenek az utakra! Hogy lehet ennyi eszed, hogy ha tudod, hogy ha ilyan orbitális nagy balfék vagy, akkor még beülsz a kocsiba és kimész a forgalomba? Potenciális életveszélyt okozol a körülőtted lévő eutósoknak, gyalogosoknak!

Ha 60 óra nem volt elég, akkor 600 sem lesz!

Tragédia ami az utakom megy manapság, tragédia.... egyik hülyébb mint a másik... sem az autó kezelésével, sem a szabályokkal, sem a táblákka, lámpákkal nincsenek tisztában.

Az kéne ami a mozdonyvezetőknél és a pilótáknál van: bizonyos időközönként nem csak az orvosit, de a kresz vizsgát is meg kelljen újítani.

És tessék visszahozni a rutinvizsgát!!!!! Az ilyenek mint a kérdező soha nem mentek volna át rajta és sosem kerülnének a forgalomba!

2022. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm azoknak akik próbálnak/próbáltak segíteni!


Viszont azoknak akik, analfabéta, írás tudatlannak, és "enyhén" fogyatekosnak állítottak be, csak azért mert nem tudom úgy kezelni, a kuplung-gázt hogy szépen és magabiztosan el induljak az autóval hát szerintem ők egyszerűen csak el felejtették hogy anno ők is voltak, kezdők ha egyáltalán rendelkeznek jogosítványal, és az orrukig nem látnak a nyálaságtól hogy huu ők már tudnak nem kezdők, és a kezdőt könnyebb le szólni mint segíteni neki! De még egyszer nagyon szépen köszönöm azoknak akik, próbálnak segíteni!

2022. jún. 21. 17:54
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

#11 Teljesen egyetértek veled.


A kérdezőt nem sajnálom, ha oroszrulettezni akar és veszít, hát megérdemli, de ha nem a saját útján menne egyedül, ami biztos, akkor másokat veszélyeztet.


Még a bicikli is határeset neki: kerékpározni is csak a telkükön engedném.

2022. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Jézusom hogy milyen rossz akaró rossz májú g**cik egyes emberek de komolyan!
2022. jún. 21. 18:03
 15/29 anonim ***** válasza:
34%

Hát figyelj... Én is voltam kezdő, persze, de egész oktatás alatt 4× fulladtam le😎

Jó mondjuk a C jogsinál meg 1× sikerült lefullasztani, amihez azért tehetség kell... Az a nagy dög nem fullad le olyan könnyen😅

Szóval igen, mindenki volt kezdő, de jogsival a kezedben akkor sem elfogadható az, hogy 10-ből 7× lefulladsz. Ne értsd félre, nem állok be a sorba, hisz én azt mondom, hogy ez nem feltétlenül a te hibád. Ez az oktatód meg a viszgabiztos büszkesége....

Mint írták is, a gyakorlás teszi a mestert. Próbálj eleinte csak kuplunggal elindul, ha ez megy akkor kis gázzal ugyanez. De rengetegszer, addig amíg nem megy. Igazából annyi a lényeg, hogy finoman engeded a pedált addig amíg meg nem mozdul az autó, majd 3 másodpercig megtartod ott majd felengeded. Eleinte így gyakorold majd kezd el azt, hogy a 3 másodprc kb felénél finoman adsz egy minimális gázt is.

Majd amikor belejössz akkor mindez rutinból és gyorsabban fog menni, hisz a fogáspontig, ha már tudod hogy hol van, akkor engedheted picit gyorsabban is a pedált. De ez majd jön magától, a végén már azt se fogod tudni hogy mit csinálsz, csak csinálod.🤷‍♂️

2022. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszönöm szépen hát próbálom gyakorolgatni,csk időm sincs sajnos mivel melózok :(de próbálok időt szánni rá és ha egy idő után se megy tényleg fel hagyok vele
2022. jún. 21. 18:44
 17/29 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, mi nem rosszat akarunk, hanem pont jót! Biztonságos közutakat, ami nélküled egy kicsit esélyesebb.
2022. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Utolsó oké értem én hogy jót akartok de persze finomabban is lehetne, beszélni nem? :D de min1 is, én az autót tudom kezelni nem szágulodozok, a táblákat ismerem, a kreszt tudom, tisztába vagyok vele hogy kinek mikor van elsőbbsége és stb, nekem csakis az el indulással van probléma vagy durván vagy túl gyorsan próbálok el indulni, mivel zavarban vagyok ha vannak a hátamnál, és próbálok nem bénáskodni félek hogy le dudálnak, vagy van mikor túl lassan indulok el nekem csakis ezzel az egyel van problémám az el indulással, más minden jól megy. :)
2022. jún. 21. 18:51
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
Egyes vagyok. Mint mondtam, félve, rettegve nem ülünk autóba. Ha nem megy, kérj meg valakit aki kivisz egy gyakorlópályára gyakorolni az elindulgatást. Nem azért de kitörölheted a seg.ged a kresz tudásoddal, meg azzal, hogy elméletileg tudod kezelni az autót, ha már az elején, az indulás se megy. Álló autót én is tudok kezelni :D Ha nem tudsz elindulni, nincs mit kezelni.
2022. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Utolsó igen teljesen igazad van, próbálok gyakorolni minél többet :)
2022. jún. 21. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!