Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell normálisan el...

Hogyan kell normálisan el indulni az autóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdésem az lenne hogy


Végre sikerült a Jogsit meg szereznem több mint 60 óra gyakorlással mivel oktatót kelett cserélnem időközben stb stb... És az első oktatomal dízellel tanultam ot csk kuplungal indultam viszont amikor cseréltem oktatót annak már benzines autója volt és az el indulás most már nagyon nehezen megy mind2 vel 10-ből 7-8 biztos h le fulladok nagyon rá feszülök az egészre alapból félve szállok be az autóba félek az el indulastol h le fulladok mert biztos vagyok benne h le fogok fulladni vagy hamar engedem fel a kuplungot vagy későn vagy túl sok gázt adok neki vagy durván indulok el és égetem a kuplungot egyszerűen nem megy nem tudom összhangba hozni a kettő pedált egyszerre nem megy az hogy ahogy engedem fel a kuplungot ugy adjak neki egy idoben gázt is mivel durván sok gázt adok neki emelkedorol nem is beszélve ot egyszer 5 ezres fordulaton porgettem a motort nem tudom mit csinálok rosszul vagy a kuplungot kezelem rosszul vagy túl sok gázt adok neki vagy hamar veszem le a lábam a kuplungrol pontosan nem tudom és sajnos senki nincs aki segítsen legyszives segítsetek most nekem itthon Jelenleg dízel van de nagyon el ment az egész vezetestol a kedvem ahogy még dízellel is képes vagyok le fulladni :(



#vezetés #elindulás #Kuplung kezelés
2022. jún. 21. 06:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Hogy kaptad meg így a jogsit, ha nem tudsz elindulni?


1. A vezetéstől nem szabad félni. Ha félve szállsz be az autóba az már nagyon rossz és veszélyes, akkor inkább ne vezess.

2. Más is le szokott fulladni, mondjuk piros lámpánál nincs ebben semmi, ha gyorsan reagálsz, beindítod az autót és elindulsz. Néha azok is lefulladnak akik évek óta vezetnek.

3. Anyával/apával kimentek a gyakorlópályára és addig gyakorlod az elindulást ameddig nem fog menni és nem érzed, hol fog a kuplung, mikor kell gázt adni stb. Előtte nézhetsz róla youtubeon, tiktokon videót.

2022. jún. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Ezt csak nyugodt gyakorlással.. kimész vagy kiemtentek egy üres placra, és elindulsz megállsz, elindulsz megállsz stb.. és közben figyeled amit csinálsz
2022. jún. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Ebből is látszik, hogy túl könnyen adnak az embernek jogosítványt. Nem véletlen, hogy ennyi baleset van.


Mondjuk, én még a hatodik osztályba se engedtelek volna ezzel a helyesírással, és akkor a jogsi se kerülhetne szóba. Nem vagyok egy nyelvtannáci, és én is követek el hibákat, de azért ennyit, és ilyen súlyosakat nem szabadna.

2022. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%

Nagy kezdőbetű, írásjelek, tudod, pont a mondat végén, tagmondatok között vessző.

Akkor talán még el is lehetne olvasni azt az értelmetlen betűhalmazt, amit kérdés címén ideborítottál.

Ez csak igényesség és figyelem kérdése. Ha egy kérdés megfogalmazásába nem vagy képes ennyi energiát beletenni, akkor a vezetni megtanulást hogy gondoltad?

Vegyél még órákat, és tanuld meg a gáz-kuplung kezelést. Vagy vegyél automata váltós autót magadnak, és soha ne akarj kézi váltósat vezetni.

2022. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Most komolyan mindenki az írásomba köt bele? első válaszoló kivételével!
2022. jún. 21. 14:36
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek egy srácot, kb. értelmifogyi, de a reakcióideje, és a helyzetfelismerőképessége, stb. is kb. zéró.

Nagyon akart jogosítványt, és hatodik nekifutásra jött össze. Persze én akkor se adtam volna, mert alkalmatlan rá. Ha egy dologra nem képes figyelni, akkor egyszerre két-három fele hogy fog?!


Az a távolság, ami egy átlag autósnak észleléstől megállásig 100 méter, neki 800 méter.


Én rendszeresen újravizsgáztatnék mindenkit, beleértve az alkalmasságit is, amiben pszichológia is lenne, és szándékos baleset vagy veszélyeztetés esetén (akár ittas vezetés) végleg elvenném a jogosítványt.


Azért ne csináljunk úgy, mintha az autóvezetés alapjog lenne!

Te se kapnál, ha rajtam múlna!

2022. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
16%

3: Inkább maradtál volna csendben, mert a tiédben is 3 hiba van. :P


4: Nálad picit jobb a helyzet 2 hibával. :P

2022. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

#7 egy hibám sincs, veled ellentétben én tudok magyarul.

#4 voltam

2022. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

8: Tudom hogy a 4-es voltál.

Nem látod a hibát mert nem tudod a helyesírást, csak másokra mutogatni. Először tanulj meg írni, aztán keresd a hibát az írásodban, mert amúgy nulla esély hogy megtalálnád!

2022. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Sík terepen benzines autóval is el lehet indulni gáz nélkül, mert az automata szívató rá fog húzni valamennyi gázt, csak nem szabad fogáspontnál tovább engedni a pedált.


Éppen ezért azt tudom javasolni, hogy keress egy sík terepet és kezd el hintáztatni az autót kuplunggal. Így meg lehet tanulni/szokni, hogy hol van a fogáspontja. Ha már nem fullad le sokadjára sem, akkor elkezdhetsz gázt is adni mellé és csorogva megindulni.


Tipp: A gázpedált a motor hangja alapján lehet nyomni. A kuplung engedésével esik a fordulatszám, amit hallani is lehet, tehát a feladat lényegében csak annyi, hogy a gázpedállal megtartsd a fordulatszámot miközben engeded fel a kuplungot, magyarul a motor ne halkuljon el, de lehetőleg ne is kezdjen el bőgni.

2022. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!