Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán tudnom kell...

Forgalmi vizsgán tudnom kell a vizsga útvonalát?

Figyelt kérdés
Mondják merre kell menni ha nem ismerem a helyet? Illetve ha "túl udvarias" vagyok (pl. átengedem a gyalogost ott ahol nincs elsőbbsége) megbuktathatnak?
2022. jún. 12. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell tudnod.

Mindenkit át kell engedni.

2022. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell tudnod, mondják az útvonalat.


"Illetve ha "túl udvarias" vagyok (pl. átengedem a gyalogost ott ahol nincs elsőbbsége) megbuktathatnak?"

Igen, erre simán ráhúzhatják a "gyalogoscsalogatást", ami bukóok.


A vizsgán nem érdemes udvariaskosni, mert a vb ezt lehet úgy ítéli meg, hogy nem ismerted fel a forgalmi rendet.

2022. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

- igen, mondja az oktató, hogy merre

- igen, ha túl udvarias vagy, megbuktatnak. Csak ott engedd át a gyalogost, ahol neki van elsőbbsége. Ugyanígy másik autóssal is. Vizsgán ilyennel nem szórakozunk.

2022. jún. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én vizsgáztam, akkor még az útvonalat sem mutatták meg, csak annyit mondtak, hogy melyiket húztam ("autópálya"). Utána az oktatóm navigált kereszteződésről kereszteződésre.
2022. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MGéza ***** válasza:
93%

Elsőbbség indokolatlan átengedése bukó ok, mivel indokolatlanul feltartod a forgalmat, nem véletlen az a kedvezményezett út. Más kérdés hogy a forgalomba becsatlakozás segítése nem az, tehát ha például egy a pakolóhelyéről már félig kifarolt autót nem megelőzöl hanem kivársz mögötte vagy lassítasz, akkor az jó pont.

Gyalogos szabály csak ott és akkor engeded át ahol elsőbbsége van, de természetesen ha már eléd lépett az útra ott ahol nem kéne akkor nyilván segíted az áthaladását, mivel a szabálytalansága téged még nem jogosít fel veszélyeztetésére.

2022. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha úgy adja ki a helyzet, lehetsz udvarias, csak utána mondd ki határozottan, hogy itt neked vokt elsőbbséged, csak udvarias akartál lenni.
2022. jún. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell tudnod az útvonalat, az oktatód fog ugyanolyan instrukciókkal irányítani, mint korábban az órákon.


A túlzott udvariasság pedig valóban lehet bukást okozó.

(Szerintem ez egy nagy marhaság egyébként. Csak akkor kéne buktatni miatta, ha feltartod a mögötted jövőket vagy más közlekedőket. Ha senkit nem zavarsz vele, és nem félreérthető az elsőbbség átengedéséről szóló jelzésed, akkor a legkevésbé sem szabálytalan elengedni valakit.)

2022. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell tudni, de érdemes, hogy úgy sorolj hogy a megfelelő sávban legyél, amikor kanyarodni kell. A gyalogosnak elsőbbsége van, ha nincs lámpa. Ha nem adod meg, akkor biztosan vége a vizsgának. Rosszabb esetben a gyalogosnak is. Az oktató mondja az útvonalat, nem taxis vizsgán vagy, hogy fejből kelljen navigálnod
2022. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balazs Benyo válasza:
93%
En tegnap tettem sikeres forgalmi vizsgat, es en google mapsen vegigmentem az osszes utvonalon, de ez szerintem csak az en hulyesegem.. :D annyival meg kiegeszitenem az elottem szolokat hogy nem kell tudnod a vizsgautvonalat, de azt erdemes megjegyezni, hogy az oktato csak akkor fog jelezni, ha kanyarodnod kell, tehat ha egy keresztezodesben egyenesen kell haladj azt nem fogja mondani. Ebbol kiindulva ha rossz savba sorolnal, ne parazz be, es menj at esetleg zarovonalon, mert ha eltevedsz az nem bukast okozo tenyezo, ellenben a zarovonalazas igen!! Remelem tudtam segiteni ezzel a kis szosszenettel :D
2022. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!