Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha végzek a forgalmi vizsga...

Kirt kérdése:

Ha végzek a forgalmi vizsga útvonalával 50 percen belűl, akkor visszamegyünk az indulási helyre?

Figyelt kérdés
aug.07.-én vizsgázok.Bármilyen tanácsot elfogadok!

2018. júl. 27. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívüli eseménynek kell ahhoz történni, hogy az előírt időn belül ne érjen vissza a csapat az indulási helyre, ott ugyanis a vizsgabiztosnak óránként van egy vizsga.


A forgalmi vizsga útvonal nem definiálható pontosan, nincsenek fix útvonalak.

A vizsgabiztosok (akik többsége egyébként oktató is egy másik iskolánál), ismerik a várost, ismerik az oktatót, illetve az oktató tudja azt, hogy az adott vizsgabiztosnak merre vannak a kedvenc kitérői, ezért nem kell hosszasan egyeztetniük, de röviden megbeszélik, hogy merre lesz a menet.

A vizsgabiztos indulás előtt bejelöli, milyen manővereket fog kérni (megállás, megfordulás, parkolások), de azt sem közi a tanulóval indulás előtt.

Az utasításokat az oktató adja, a szokásos jobbra, balra, stb utasítások fognak elhangzani, és ha nem történik valami rendkívüli (dugóban ragadás), időben vissza értek a bázisra.

Tapasztalatból tudják, ha az adott napon, rövidíteni kell az útvonalat, de az is ritka, forgalom elterelések, dugók miatt fordulhat elő.

2018. júl. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Általában kitöltik az 50 percet. Ha tehát korábban visszaérsz, akkor azt mondja, hogy tegyünk még egy kis kört.


Emiatt teljesen értelmetlen sietősen menni, sőt még magadat szívatod, mert így többet hibázhatsz.

2018. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl húznom kellett egy kártyát, amin rajta volt az útvonal és a kötelező manőverek. Magát az útvonalat én nem tudtam, de úgy 40 perc múlva szólt a vizsgabiztos, hogy mehetünk vissza.
2018. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam valahova nagyon sietett a vizsgabiztos mint az előttem lévőnél. Amikor mondta,hogy akkor most befejeztük és vissza az induláshoz egy kicsit letörtem, mert én úgy éreztem nagyon tutin ment. Vissza értünk gratulált papíroztunk és már ott se volt.
2018. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 27. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!