Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a forgalmi vizsga?

Mennyire nehéz a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

Jövőhét csütörtökön lesz a forgalmi vizsgám,és kicsit izgulok,hogy mennyire lesz nehéz.

Mire figyeljek oda nagyon?



2018. júl. 8. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

A vezetésre. Olyan mint vezetni, csak ha egyedül leszek akkor nem szólnak bele merre kanyarodj.

Mondhatja az oktató, hogy most válts sávot, és lehet, h épp dupla záróvonal van. Na akkor ne válts sávot. Vagy a köv lehetőségnél fordulj balra. Ha ott van a balra kanyarodni tilos tábla, akkor ne fordulj balra. Ilyenek.

2018. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Van olyan oktató, aki ilyent csinál?

Én hármat használtam el, ebből kettő semmit sem ért, de egyik sem akart csőbe húzni.


Hülye tanács, mert nem lehet megfogadni, de ne izgulj. A vizsgán ugyanúgy autózol, mint tanuláskor, vagy majd a vizsga után is. Van két utasod, akivel kocsikáztok egy kicsit.

A legfontosabb, hogy – nem bénázva, de – mutasd, mennyire biztonságosan vezetsz.

Mindig tudd, kinek van elsőbbsége. Ha neked, élj vele, ha másnak, add meg. Ha veszélyesen vezetsz, azonnali bukás.

Hibavonalból is össze lehet gyűjteni tízet, de a helycsere félidőben nagyon rossz érzés.

Én úgy mentem neki a vizsgáimnak, hogy közvetlenül előtte is mentem. Oktató szerint, ha ugyanígy megyek a vizsgán, simán megvan. Szétizgultam. Nem szabad!

Elsőnél (az korai volt), nagy gázzal indultam el árhuzamos parkolásból. Nem tudtam, de már akkor bőven megvolt a tíz hiba.

Másodiknál párhuzamos parkolásnál (egészen picit) nekimentem a padkának. szintén azonnali csere.

Harmadiknál a vizsgatelep fotocellás sorompója csak 99%-ban volt nyitott, amikor indultam. Vége 2 perc után.

(előtte egy vészhelyzetet ügyesen hárítottam, de azt semmibe vették [szabálytalan, gyors tolatás])

Olyan hiba is volt az elsőn, hogy egyenrangú útkereszteződésben nem készültem fel az elsőbbségadásra. Persze, mert tőlem jobbra nem voltak épületek, 100 métert legalább simán beláttam, s ott nem volt jármű. Na ez is baj. Mutasd nagyon, hogy érzékeled a helyet, felkészültél elsőbbséget adni, ha kell. Akkor is, ha nincs ott jármű.

Persze túlzásba sem kell esni, s megvárni a ász méterre lévőt. Annak nincs elsőbbsége még, az is hiba, ha megvárod.

2018. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Forgalmi vizsga egy bemutató, egy színjátszás.

Vadul kell forgatnod a fejed, hogy a vizsgabiztos mindig lássa.

2018. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is a zebra szent és sérthetetlen ha azt látod, hogy valaki már 4-5 méterről érkezik engedd át! És nincs mibe belekötni!

A behajtani tilost ragazd fel a szemgolyódra mert sokan szeretnek behúzni a csőbe! Ha azon az úton ahova be akarsz kanyarodni ott állnak az út szélén a szemétszedők inkább adj nekik elsőbbséget(ezért buktattak meg motorral pedig nem akartak átmenni csak hűsőltek...de mivan ha...a vizsgabiztos érve! Ha kétsávos útra kanyarodsz ki akkor először a belső sáv nem csapod át rögtön a külsőbe! Ha olyan helyzet van inkább adj elsőbbséget, ha engednek akkor köszi és mehetsz de jelezd nekik hogy elengedtek mert a vizsgabiztos nem szól csak jegyzetel mint a kisangyal! És fejed forogjon mint kur....va a lavórba ertem it a tükröket, tolatás, kereszteződés!


Ezek az én tapasztalataim! 3 jogsim van ezek közül mind a háromnál leszóltak egy-egyért, némelyik pitiáner dolog de ha meg akarnak buktatni meg is fognak mert kell a lóve! De olyankor általába másodszor átmész! Sok sikert!

2018. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéznek mondanám, mivel az összes vizsga nagyjából 40-60 %-a sikeres csak.


Arra figyelj oda, hogy ne szegj meg szabályokat.

A másik, hogy nem azt várják tőled, hogy úgy vezess, mint Ken Block, hanem hogy lássák, hogy képes vagy biztonságosan közlekedni. Felismered-e a forgalmi helyzeteket, helyesen reagálsz-e rájuk, nézed-e a tükröket, tudsz-e parkolni stb.

2018. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Vizsgáztató függő! Van olyan vizsgáztató aki azt lesi min buktathat meg, de olyan is aki nem buktat meg csak ha jó oka van rá. Nekem sok hibám volt vizsgán, de nem vezettem veszélyesen, nem adtam elsőbbséget olyannak kinek nem kellett volna, átengedtem a gyalogost ahol kellett, használtam az indexet (sokan elfelejtik vizsgán újra kitenni amikor magától lekapcsolja az érzékelő) stb. és átengedtek.
2018. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!:)
2018. júl. 8. 19:24
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen a “fejrázás” tényleg fontos. Jól rá kell játszani, hogy tényleg megnézed/ belenézel/ elfordulsz. Nem elég csak szemmel, a biztosnak is látnia kell. Elég kellemetlen így a visszapillantóba nézni, mert ő mindig szugerált 😅. Nyugodtan, lassan, összeszedetten próbálj meg mindent csinálni. Vedd úgy h ez is csak egy sima vezetés plusz egy fővel. Stopnál fullra állj le 2-3 mp-ig legalább. Itt is ugye fontos h a vbiztos is érzékelje..

Ha a sebességet jól tudod tartani nincs probléma, de ha 50 fölé mész bukta. De mellettem volt valaki aki végig 45-el totyogott és azt mondták nem magabiztos, feltartja a többieket, stb. meghúzták.

Hibavonalnak valószínű egyet biztos behúznak majd.. a körültekintőbb blablablaaa.

2018. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
85%
Nagyon figyelj a lakóövezet táblára, mert ugye csak az ott lakók, és oda látogatók hajthatnak be hivatalosan. Ha behajtasz a forgalmi vizsgán, egyből buktál..
2018. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mire figyelj?


1. zebra! ezt sokan bebukják és akkor rögtön bukás.

Ha ismeretlen a szándéka a zebra környéki gyalogosnak, inkább állj meg pár másodpercre!(fu de utáltam az ilyeneket akik azt sem tudják hogy egyáltalán át akarnak-e menni, megállok, 10 mp-ig várok aztán eldönti hogy nem akar)

Arra különösen figyelj hogy ha sok sávos út van, és középen nincs gyalogos padka, akkor is nézd a túloldalát, ha ott áll valaki MEG KELL ÁLLNOD!

Tudom nem életszerű, mert mire a többi sávban átengedik, és te a jobb szélső sávban vagy, lehet hogy 50 másodperc mire egyáltalán a te sávodig eljut, de ha nem állsz meg rögtön bukás..

Ha párhuzamos közlekedésű úton a melletted lévő sávban zebránál megállnak, akkor mindenképp állj meg te is, különben bukás! ( DE ezt érdemes amúgy is megjegyezni, mert ha zebra előtt megáll egy autó, jó eséllyel gyalogost enged át akit te nem látsz, mégis sok barom van aki megállás nélkül továbbszáguld és abból jönnek a bajok..)



2. sebesség. inkább menj pár km/h-val lassabban minthogy túllépd egy pillanatig, mert egy szigorúbb vizsgabiztos simán buktat annyiért is ha 2mp-ig gyorsabban mész


3.körülnézés, lehetőleg látványosan hogy véletlen se foghassa rá a vizsgabiztos hogy nem néztél körbe.

Y fordulónál meg ne felejts el hátra nézni mert az kötelező


4.indexelés. Soha ne felejtsd el kitenni, és visszavenni időben, nem szabad megtévesztőnek lennie.

Arra meg különösen figyelj hogy ha eltekerted a kormányt és visszadobta az indexet akkor újból rakd ki, én is szívtam ilyennel hogy visszakattant és fordulás előtt vettem észre hogy nem megy az index.


5.elsőbbségadás, nagyon figyelj az eldugott jobbkezes utcákra.

De egyben légy türelmes, és segítőkész, akkor is ha más szabálytalan(szintén érdemes a valós közeledésbe is átülteni, ha valaki olyan járművel van amivel nehezebb manőverezni, befordulni érdemes segíteni, nekünk pár másodperc de neki sokat jelenthet hogy segítik)

A szabálytalanokra is érdemes figyelni. Nekem pont a forgalmi vizsgámon volt olyan hogy a jobb oldali egyirányú utcában ahol csak biciklis jöhet kifele, jött egy autó akinek nem lett volna szabad, de inkább megálltam és kiengedtem, meg is köszönte, mondtam a vizsgabiztosnak hogy nekünk lett volna elsőbbségünk, szabálytalanul jött arra, de ha már biciklisnek képzelte magát akkor inkább kiengedtem, meg is dicsért a vizsgabiztos.


6.Itt jön a feketeleves...Kérdezd meg az oktatódat hogy kit kaptál. Sajnos vannak olyanok akik korrupt vizsgabiztosok és csak akkor engednek át ha lefizeted őket előzetesen, ha nagyon meg akarnak buktatni akkor úgy is találnak egy rejtett jobbkezes utcát amit lehetetlen észrevenni időben, vagy rá fogják hogy megállhattál volna sárgánál, vagy valami más ürügyet találnak.

Sajnos vannak ilyenek, ha ilyet kapsz akkor érdemes mérlegelned hogy inkább fizetsz, ami nem szép dolog de időt spórolsz vele, vagy pedig vársz 1-1.5 hónapot a következő vizsgaidőpontra remélve hogy nem megint korrupt vizsgabiztost kapsz.


Én megmondtam hogy nem fogok semmit adni, első vizsgánál pont kifogtam egy olyat aki már az első lehetőségnél levitt a vizsgaútvonalról, hogy mihamarabb megbuktasson, 5 perc alatt kitalált minden okot aztán meg is buktam.

Másodikra szerencsém volt, korrekt vizsgabiztost kaptam, és simán átmentem, talán 1 hibapontom volt.

2018. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!