Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik megbuktak forgalmi...

Akik megbuktak forgalmi vizsgán, mint buktatok?

Figyelt kérdés
Akiknek nem sikerult elsore, min buktatok meg ? Mennyit mentetek ? Gaznak ereztetek?

2018. júl. 3. 14:47
 1/4 anonim válasza:
100%

Én végig vezettem, rutinpályáról indultunk, oda is értünk vissza. Amiért így eleve fura, hogy meghúztak, mert elvileg ha valakit meghúznak az nem csinálja végig a vizsgát, hanem az oktató átveszi a kormányt..

Visszaértünk, erre közli velem a vizsgabiztos, hogy egész út alatt egyszer sem néztem bele a belső visszapillantóba. Ami azért vicces, mert akárhányszor belenéztem láttam, hogy ő a hátsó ülésen a papírjait nézegeti.. Na ezzel az indokkal húztak meg, aztán másodikra persze sikerült :)

2018. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen cikinek éreztem nagyon, mivel jól vezettem és fele annyi órát vettem mint amennyi az előírás. A szitu az volt, hogy megkérte forduljak be a kis utcába. Magam előtt megláttam megannyi behajtani tilos táblát ezért bepánikoltam, hogy lehet be akar vinni a csapdába. Néztem van-e behajtani tilis ahova be kellett fordulnom. Nem volt, de ekkor már kicsit túlhaladtan és nagy ívben sikerült befordulnom. Ami ugyebár a szembejövő sávja. Buko :/

Másodjára már meglett.

2018. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

# 1-es válasz [2018-07-03 15:17] írója! Eleve nem fura, ugyanis:

„9. A járműkezelési vagy rutin- és a forgalmi vizsga értékelése

9.1. Az értékelésnek az összes fent említett vezetési helyzetben tükröznie kell, hogy a vizsgázó mennyire könnyedén kezeli a gépjármű irányító berendezéseit, valamint a vizsgázó bemutatott képességét a forgalomban való teljesen biztonságos vezetésre. A vizsgabiztosnak a vizsga teljes időtartama alatt biztonságban kell éreznie magát. A vezetési hibákat, valamint a vizsgajármű, annak utasai, illetve a közúti közlekedés más résztvevőinek biztonságát közvetlenül veszélyeztető magatartás esetén a vizsga sikertelen, függetlenül attól, hogy az adott helyzetben a vizsgabiztosnak vagy kísérő személynek be kell-e avatkoznia. A vizsgabiztos mindazonáltal szabadon eldöntheti, hogy a járműkezelési vagy rutin- és forgalmi vizsgát meg kell-e szakítani.”

24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

[link]


Tehát, még akkor is dönthet úgy a vizsgabiztos, hogy nem szakítja meg a gyakorlati vizsgát, ha egyértelműen sikertelen a vizsga a vizsgajármű, annak utasai, illetve a közúti közlekedés más résztvevőinek biztonságát közvetlenül veszélyeztető magatartás miatt.

2018. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Az utolsó 10 percben buktam meg, felmentem a járdaszegélyre 😅
2018. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!