Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga megvesztegetés...

Forgalmi vizsga megvesztegetés nélkül lehet-e?

Figyelt kérdés
Éppen a jogosítványért szenvedek. Már 59 órát vettem ugyanis van az az "új " rendelet hogy 580 kilométernek meg kell lennie a vizsga előtt és az első 10 órában csak a rutinpályán gurulgattunk. Nemrégen elmentem forgalmi vizsgára és meg is buktattak rajta az indoklás az volt hogy túl lassan mentem. Szerintem jól vezetem. A parkolásnál volt még annyi hibám hogy nem folyamatosan hátra néztem hanem a két oldalsó vissza pillantót is néztem közben. Nem adtam kenőpénzt. A vizsga után én kijelentettem hogy nem vagyok hajlandó több órát venni és azóta az oktatom már nem egyszer felhívott hogy nem e veszek még órát. Csak le akarnak húzni úgy érzem. Szóval kenőpénz nélkül esélytelen hogy átengedjenek?

2018. jún. 28. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fizettem kenőpénzt, elsőre átmentem. Tavaly nyáron
2018. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én anno elsőre átmentem, kenőpénz nélkül.
2018. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
84%

Nálunk nem kellett kenőpénzt fizetnie senkinek, viszont mindenki vett plusz órákat ahhoz, hogy átmenjen és szerintem neked is azt kellene tenned...!

Igen, lehúzás is van benne, de ha már ennyit belefeccöltél, akkor nincs értelme most dacoskodni a cél előtt!

2018. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is, mint az első.
2018. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Szintén nem fizettem semmit. Elsőre meglett.
2018. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet csak akkor hirtelen elkezdenek lelépni a gyalogosok a tanulókocsi elé a legváratlanabb pillanatban, jelzőlámpás kereszteződésben nem működnek a lámpák és a táblákkal se stimmel minden.
2018. jún. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted jól vezetsz, és nem vagy hajlandó többet költeni a tanulásra...

Lehet lehúzós az oktatód, de az biztos, hogy közel sem vezetsz olyan jól, mint azt gondolod, de nem is az oktató mellett kell rutint szerezni.

Kenőpénz nélkül is le lehet vizsgázni, de a vizsga előtt nem árt néhány órát gyakorolni.

A lassú vezetést sok vizsgabiztos nem tűri, elvárják, hogy a vizsgázó felvegye a forgalom ritmusát, ha arra nem képes, megbukik, nem vezet jól, ha feltartja a többi közlekedőt.

2018. jún. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre átmentem és eszembe nem jutott lefizetni bárkit is. Hiba volt a lassú elindulás +egyszer le is fullasztottam,de átmentem. Én úgy gondolom,hogy vizsgán nem vezettem valami jól,jelenleg jó pár év és rengeteg km után úgy gondolom nagyon jól vezetek,de ha a vizsgabiztos újra beülne mellém szerintem felkötné magát amiért engem anno átengedett.
2018. jún. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Én sem fizettem semmit. B rutin/forgalombol 1-1x megbuktam másodjára sikerült.C, D rutin,forgalom elsőre.

27N

2018. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.


Ez az 580 km egy hülyeség. Nekem az oktató hasra írta be a km-eket, hogy a 30 óra alatt pont kijöjjön az 580 km. Tehát csak arra jó, hogy a lehúzós oktatóknak legyen egy jó indoka a pótórákra.


Én harmadikra mentem át kenőpénz nélkül. Az első két alkalommal én hibáztam, tök jogosan buktam. A ismerőseim, tesóim is mind kenőpénz nélkül mentek át, szóval simán lehetséges.


A "túl lassan mentél", az mit jelent? 50 helyett 28 vagy 50 helyett 45?

Előbbi esetben jogos a bukás utóbbiban szemétség.

2018. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!