Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vontatott személyautó végére...

Vontatott személyautó végére szabad tenni figyelmeztető narancssárga villogót?

Figyelt kérdés

Ilyet: [link]


Ha nem szabad hogy villogjon, akkor megszakitás nélkül sem szabad használni?

A képet amit linkeltem ennek a villogónak több funkciója van és akkus ill. tölteni lehet autóban vagy házban is.

Ha villog akkor kb. 6 órát birja az akksi, ha meg folyamatosan ég akkor 2 órát.

Egyébként a tesóm még a múltkor megvette, ha pld. kereket kellene cserélni, sötétben jó kihelyezni, csak azt nem tudjuk ha vontatott jármüre szabad-e tenni.

Vonó jármüre nem szabad, arra már engedély kell.


2022. ápr. 3. 22:18
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
77%
Nem
2022. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Akkor sem ha csak folyamatosan ég és nem villog?
2022. ápr. 3. 22:26
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
42%
Akkor sem.Amugy is minek az ra??Nem karácsonyfa ez hanem egy vontatott autó.Bekapcsolid az elakadásjelzőt,pont eleg.
2022. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
ha nem tudod bekapcsolni a vészvillogót a vontatott kocsin, akkor szerintem érdemes kirakni. igaz, hogy nem szabályos, de ha meg nincs semmi, az balesetveszélyes.
2022. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4: Igen, erre is gondoltam. :)
2022. ápr. 3. 22:44
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha lakott területen kívül, vagy sötétben, korlátozott látási viszonyok között vontatnátok a járművet és nem működnek legalább a hátsó világító és jelző berendezések, akkor nem szabad vontatni, trélerezni kell. Vontatáskor az elakadásjelző sem mehet, azt csak álló helyzetben szabad használni.
2022. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 így van

A vészvillogót vontatott járművön tilos használni.

Ha nem működik rajta semmi akkor trélerezni kell.

2022. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6,7: Értem, de álló helyzetben akkor lehet használni pld. kereket cserélni, vagy balesetnél stb. ?
2022. ápr. 4. 18:51
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"56. §

(7) Az úttesten levő elromlott járművet az elakadást jelző háromszögön kívül meg szabad jelölni mindkét oldali első és hátsó irányjelzőjének egyidejű működtetésével vagy villogó narancssárga fényjelzést adó elakadást jelző lámpával."

A defektes kerék az egyértelműen egy elromlott jármű esete. A baleset az nem, mármint ha nem a te autód tört össze, de nem létezik olyan rendőr, aki ezért büntetne, ha másokat figyelmeztetsz a balesetre.

Vontatásnál eszedbe ne jusson vészvillogót kapcsolni. Azon kívül, hogy szabálytalan, még egy nagy baromság is, veszélyes.

Én egyszer majdnem belementem egy vontatott autóba miatta. Egy széles kereszteződésbe úgy soroltak be előttem, mintha jobbra akartak volna kanyarodni. A vontató autó indexe takarásban volt, a vontatotté meg mindkettő ment (mint utólag kiderült), de a bal oldalit nem láttam, mert a rászáradt sarat úgy sütötte a nap, hogy a villogás nem volt látható. Viszont a jobb oldalit nem érte a nap, az még a sáron keresztül is láthatóan villogott, ebből is arra lehetett következtetni, hogy jobbra megy.

Amikor megindultak egyenesen, hogy nagy ívben tudják venni a kanyart, én elkezdtem melléjük menni és balra kikanyarodni, ahogy ott szokás. (Mivel nagyon széles a torkolat, ott a jobbra kanyarodók mellé be szoktak sorolni a balra kanyarodók, ill. fordítva is, és egyszerre mennek ki két irányba a védett útra.) Szóval mikor a vontatott mellé értem, egyszer csak elkezdtek balra fordulni, és akkor vettem észre, hogy a vontató autó bal indexe villog. Szerencsére jók a reflexeim, és a kormányt félrerántottam, közben nyomtam a dudát, nehogy rám húzza a másik kocsit. És még a birkák fel voltak háborodva...

Pedig az egész probléma abból adódott, hogy a vontatott autó a vészvillogózás miatt nem tudott irányjelzést adni.

Egy másik esetben céges kocsival utolértem egy ilyen vontatott autót, aminek a bal indexét láttam villogni, de ott a jobb oldali volt saras, amit a lentről sütő naptól nem lehetett látni. Gondoltam is, hogy nem akar kanyarodni, csak barom, de biztos ami biztos, mentem utána egy kicsit, de a jobb index villogását csak nem sikerült meglátni.

Mikor már láttam, hogy nem kanyarodnak, akkor a KRESZ-ben meghatározott módon, azaz dudálással jeleztem az előzést. A kelleténél talán egy icipicit hosszabban nyomtam...

2022. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!