Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én voltam szabálytalan ennél...

Én voltam szabálytalan ennél az esetnél?

Figyelt kérdés
T kereszteződés, én érkezek a merőleges útról STOP táblám van. Megállok. Látom hogy balról jön 2 jármű az első a merőleges útra kanyarodik jobbra az én irányomba. Én elkezdek kimozogni hogy miközben ő bekanyarodik én kifordulok jobbra, de a mögötte lévő autó már az előtte lévőt előzi kanyarodás közben. Megálltam mivel árokban kötöttem volna ki, de mivel én úgy láttam hogy van lehetőségem indulni, éltem vele. Most akkor én voltam szabálytalan vagy az előző autó aki a kereszteződésnél előzött?

2022. márc. 2. 22:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
#10 és a többi aki azt írja, hogy mindkettő hibás, miért nem olvassátok el a szabályt előzésre vonatkozóan? Itt van bemásolva kétszer is. Nem volt szabálytalan az előző autó.
2022. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
#10: Vedd elő a KRESZ-t ujra, mert csak egyenrangú kereszteződesben tilos az előzés!
2022. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%

11-es, a leírtakból nem állapítható meg egyértelműen hogy nem volt szabálytalan az előző kocsi. Uis. a jogszabály 16.§ (1) bekezdés u) pontja szerinti „Útkereszteződés alárendelt úttal” tábla meglététől függ vagy attól hogy főutvonal volt -e.

Sajnos még ma is sok az olyan kereszteződés, ahol a STOP tábla ugyan kint van, de a rá merőleges úton nincs semmilyen tábla. Ezért általánosságban nem mondhatjuk hogy a vázolt közlekedési helyzetben szabályos volt az előzés.

De a lényeg nem is igazán ez, sokkal fontosabb kérdés, hogy az előzés feltételei teljesülnek -e pl. belátható -e az út. A jobbról esetlegesen kanyarodó pl. egész biztosan nem látható be, ahogy pl. az ott esetlegesen áthaladó gyalogosforgalom sem.

2022. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
#13 Na akkor olvasd el harmadszorra is mi van a bemásolt szabályban.
2022. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
14 Az előzés 5 feltételére vonatkozó hiányosságodat nem vagyok hajlandó magamra venni, és javaslom másokra se kényszerítsd rá az egyedi elképzelésed!
2022. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Dzsoki ***** válasza:
Igen,csak te lettél volna a hibás. Lehet rugózni azon,hogy a védett útvonalon előzés volt-e,pláne szabályos. Ettől még,te nem adtál elsőbbséget a védett útvonalon érkezőknek. Persze,jól tetted,hogy elkerülted a balesetet.
2022. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!