Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás?

Ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés
Főútvonal mentèn merőleges parkolók vannak. Èn orral előre parkolnèk be, balra nagyívbe. Egy másik autós a parkolóból, orral az út fele parkolva (tehát egyikőnk se tolatva) elindul, neki jobbra, a főútra. (nem volt se index, se világítás, a naptól meg nem láttam, hogy ül bent valaki) Az utunk keresztezi egymást. Ha koccanunk akkor ki a hibas?
2022. febr. 13. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Èn
A parkoló autó
50-50
8 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

tehát te az ut baloldalán szerettél volna leparkolni?


A Kresz szerint a menetirány szerinti jobb oldalon az utal párhuzamosan lehet csak parkolni


A menetírányal szemben a bal oldalon nem szabad leparkolni!

2022. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
párhuzamosan nem is, de 90 fokba orral előre szerintem lehet....
2022. febr. 13. 14:04
 3/23 anonim ***** válasza:
Szégyen szemre én nem igazán vagyok benne biztos így hirtelen, hogy #1-nek igaza van-e. Ha igen, akkor te vagy a hibás szabálytalan manőver miatt, amire a másik nem számíthatott. Ha nem, akkor a parkolóból kiguruló autó, mert nem adott elsőbbséget a forgalomnak.
2022. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Illetve ha egy irányú az út akkor merőlegesen is parkolhasz a bal oldalt, ha egyèbb dolog nem tiltja.... sztem.
2022. febr. 13. 14:05
 5/23 A kérdező kommentje:
jah fontos! záróvonal nincs....
2022. febr. 13. 14:06
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Az elinduló autós biztos hibás lett volna.

Te talán azért mert egy olyan manővert hajtottál végre, amiben nincs elsőbbséged. Szóval ha ténylegesen koccoltok, akkor talán 50-50, de az elinduló figyelmetlensége nyilvánvalóbb.

2022. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
igen 6# ezèrt vagyok bizonytalan, mert ha jobbról jövök akkor nem váltok sávot, szemből èrkezôvel elsőbbsèget kell adnom, de hogy a kijövővel....
2022. febr. 13. 14:24
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

A naptól nem láttad a kocsit, de a világítást észre vetted volna? Hagyjuk már ember...


Hogy kereszteződnek az útjaitok, amikor ő kis ívben indul el, te pedig nagy ívben kanyarodsz. Pont arra a helyre akartál beállni, ahonnan ő kijön? Ennek se eleje se vége.


Nyilván aki elindul annak meg kell győződni a biztonságról, azonban te sem kanyarodhatsz felelőtlenül. Ha te ilyenekben bízol, hogy index és világítás, akkor hamar baleseted lesz.

2022. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8* az ablakon nem láttam hogy van bent valaki, ès nem számoltam hogy el fog indulni.

pl ha látom az indexet akkor kiengedem, egyszerűbb parkolás, ès elkerülhető az ilyen helyzet....

2022. febr. 13. 14:33
 10/23 A kérdező kommentje:
nem, neki közbetlenül a jobb eldalán volt egy szabad parkoló. nem a helyère akartam beálni.
2022. febr. 13. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!