Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A belvárosban 40km/órával...

A belvárosban 40km/órával haladók miért csinálják ezt a szándékos bosszantását/leszarását a többi autósnak?

Figyelt kérdés
Nem friss jogsisok és nem mazsolák. De ha az lenne sem magyarázat mitől nem mernek még +10km/órát gyorsítani.
2022. febr. 4. 17:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%
40-es reumás???Te tényleg egy agyhalott 18éves kis pöcs lehetsz pár hónapos jogsival.10-es és a 4-es válasszal értek egyet,nagyon jól összefoglalák.
2022. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%

Mert ráérnek.


Engem is idegesít, nyugi. Tudom hogy hogyan lehet átmenni a városon, hogy végig zöldet kapjak, de nagyon sokan tötyögnek az úton, így aztán könnyen becumizok egy piros hullámot. Ilyenkor jön a szlalomozás. Csak néznek bambán, hogy mit csinál ez az idióta a furgonnal. Amikor tudom hogy már megint este érek haza, akkor rohadt bosszantó tud ám lenni hogy nem képesek legalább 50-el menni.

Ne értsetek félre, nem tartom őket idiótának, csupán bosszant.

2022. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
nap mint nap látom, hogy a megengedett alatt megy előttem a versenyző..nos ez azért van, mert ő is úgy ment ahogy elvárta a mögötte toló...aztán hoppp...ott egy trafi..akkor már b@szhatta, jött a bírság..azóta óvatos..számtalan ilyen van..engem is előzött a verenyző itt az Adyn, aztán satuzott...de akkor már befigyelt a trafii..későn vette észre(én sejtettem, hogy mérnek)
2022. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Speciel függ attól is, mit értesz “belváros” alatt. Mondjuk egy 2x2 sávos széles átkelési szakaszon valóban nem jó az áteresztőképesség szempontjából, ha rendszeresen bukni lehet emiatt a zöldhullámot, de egy egysávos egyirányú utcában , ahol mindkét oldalon parkolnak, na ott lesheted, hogy én akár egy kicsivel is 40 fölé menjek. Mert tudom jól , hogy ilyen környezetben sokkal nagyobb eséllyel kiszáll elém, kilép elém, kikanyarodik elém, rám nyitja az ajtót stb. valaki.


A lényeg azonban az, hogy ne ítélkezz az úton, mert nem lesz jobb neked. Nem tudhatod, ki miért megy lassabban , mint te magad szeretnèl, így nem tudhatod, nincs-e egy jó oka.


Nálam például ilyen ok szokott lenni, ha parkolót keresek, címet, úticélt keresek, rossz az út, rossz a beláthatósága egy-egy szakasznak, esetleg törékeny tárgyat viszek, de volt, hogy frissen műtött családtagot fuvaroztam vagy épp nagymamám kérte, hogy kicsit menjek óvatosabban. Biza, ilyen is van!

2022. febr. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Jó látni hogy azért mások is felfogják miről beszélek.:) Természetesen nem az okkal lassan haladókra gondolok pl. a szűk utcában ahol jómagam is leviszem a sebességet mert nem tudom mi várható két oldalról, hanem pontosan azokra akik a nyílt utakon indokolatlanul mennek lassan, kényelmesen és nem lehetséges a zöldeket elérni miattuk. És ebben a legszebb éppen az a dolog ami miatt tulajdonképpen eszembe jutott eltöprengeni és kiírni a kérdést. Tötyög 40-nel és semmi oka nincs rá, előttünk felsejlik a következő kereszteződés amiben zöld lámpa na erre már felgyorsít 50-re, hogy átérjen azon a zöldön de persze aki mögötte megy az már nem tud átmenni az eddigi tötyögése miatt. Na ekkor miért tud felgyorsítani, hogy de ő még átérjen?
2022. febr. 5. 08:09
 16/25 anonim ***** válasza:

Miért is kéne nekem azzal foglalkozni, hogy te átérj?


Nincs olyan, hogy "indokolatlanul". Csak olyan van, hogy "indok, ami számodra nem megfelelő". De az meg már a te bajod, nem az enyém.

2022. febr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%
Hu de ismerem ezt a lámpa előtt azért hirtelen tudok 50-nel is menni hogy még én átérjek típust én is. Nálunk (Debrecen) amúgy ezt a rendőrök büntetik (ha tetten érik). Ha betalál mögéd a civil autó és nem mégy levillog a forgalom indokolatlan akadályozásáért.
2022. febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
#17 40km/h nem minősül akadályozásnak, úgyhogy az ilyen kamu marhaságokat, hogy a rendőr megállít érte, hagyjuk.
2022. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18. Nemcsak hogy nem kamu de a testvéremet a Faraktár utcán konkrétan megállították a kisbuszával úgy, hogy beállt az audi mögé a szélsõbe és tolni kezdte pedig õ nem 40-nel hanem csak picivel 50alatt ment és nem zavart senkit a kétsávoson!
2022. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
#19 Hát ha meg is állították, nem a sebesség miatt, az 100%.
2022. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!