Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem áll meg a tank egy...

Miért nem áll meg a tank egy balesetnél?

Figyelt kérdés
Láttam pár videót, amiben egy tank balesetezik egy autóval és a tank elhajt. Nincs hábor, hogy ne állhatna meg...
2022. febr. 1. 16:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%
Attól, hogy katona még rá is vonatkozik a KRESZ (oké, nyilván csak békeidőben, de most ez a szitu). A KRESZ pedig nem szabályozza a büntetés mértékét. Szóval honnan vetted ezt, hogy tilosban megállásért börtönbüntetés jár? Maximum pénzbírság szokott járni érte.
2022. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
Itt nem arról van szó, hogy a KRESZ
2022. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%

Na én ügyetlen véletlenül elküldtem mielőtt befejeztem volna.


Itt nem arról van szó, hogy a KRESZ

2022. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
Na én bejefeztem....
2022. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg eszetekkel nyomjátok a pirosat.

Egyrészt az orosz közlekedési szabályokat nem ismerjük. Másrészt egy zárt katonai menetoszlopra más szabályok vonatkoznak. Harmadrészt oarancsmegtagadásért nálunk is börtön kapható. Ötöddik, higy a ruszkiknál halálbüntetés is van.

A felvételen egy szándékos kifarolás látszik, nem baleset. Lehet az autós nem vette figyelembe az utasításokat.

De hogy utána mi történt, azt végkép nem tudjuk.

2022. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

15-ös szépen leírta.


11-es.

"Attól, hogy katona még rá is vonatkozik a KRESZ (oké, nyilván csak békeidőben, de most ez a szitu)."


Békeidőben is más szabályok vonatkoznak a katonai járművekre illetve az azt vezetőkre, még ha kap is valamit ezért max szóbelit, viszont ha megállt volna akkor a börtön elég sanszos.


"Szóval honnan vetted ezt, hogy tilosban megállásért börtönbüntetés jár?"


Ki beszélt itt tilosban megállásról? Én azt írtam ha a paranccsal szembemegy a katona akkor böribe dugják, márpedig ha a parancs az hogy nyomós indok nélkül ne álljanak meg akkor ha megállnak nyomós ok nélkül akkor parancsot szegnek, ha parancsot szegnek akkor pedig böri jár.


Na mármost egy ilyen minibaleset nem nyomós indok a megállásra, nyomós ok lenne ha kifogyna a üzemanyag, vagy lerobbanna.

2022. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A KRESZ-ben sehol nem szerepel a békeidő szó. Ha nem hiszed el, keress rá nyugodtan CTRL+F-el.


[link]


"Én azt írtam ha a paranccsal szembemegy a katona akkor böribe dugják"


Nem, te azt írtad, hogy A-ból B-be megy a katona és útközben megáll a tilosban. Mert ugye a kérdés erről szól. Ebben semmilyen parancsmegszegés nincsen.

2022. febr. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
65%
Másold már be azt a választ amiben ezt írtam hogy "TILOSBAN".
2022. febr. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
"Ha megállsz nyomós indok nélkül (ez a baleset rohadtul nem az) akkor megszívod"
2022. febr. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%

"A KRESZ-ben sehol nem szerepel a békeidő szó. Ha nem hiszed el, keress rá nyugodtan CTRL+F-el."


A kresz betartását felülírja a katonai felettesi parancs és pont, ha a katonának azt mondják hogy menj fel a tankkal az forgalommal szembe, akkor felmegy az autópályára forgalommal szembe és annyi(nyilván nem adnak ki ilyen parancsot, de megtehetnék).


Az meg hogy a kreszben nincs benne az hogy békeidő a kutyát nemérdekli, hiába írod le 100x, a katonaság bármikor figyelmen kívül hagyhatja a kreszt.


A kérdés meg nem szól semmilyen tilosban megállásról, arról szól hogy miért nem állnak meg, na ezt már megválaszoltuk egy páran.

2022. febr. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!