A mentőknek, tűzoltóknak, rendőröknek kell rögzíteni valamilyen formában ha kéklámpa és sziréna használatával közlekednek?
Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 12:14
2/9 anonim válasza:
Kell. Viszont hogy ne a vonulásból vegye el az időt az adminisztráció, így be mondják rádióba hogy mikor kapcsolják fel és le, így a rádió másik felén bennt tudják rögzíteni, esetleg később visszahallgatni.
3/9 anonim válasza:
Nekem azt mondták, hogy a GPS-ük automatikusan rögzíti.
4/9 anonim válasza:
A mentőknek és rendőröknek az EDR rádió megfelelő bemenetére kötik a fény- hang- és egyéb állapotjelzéseket, amiket a diszpécser is lát. A Büntetés-végrehajtást nem ismerem, de a katasztrófavédelemnek pár száz rádiót beszereltem a járműveikbe, ott nem kellett az állapotjelzőket bekötni. Az összesre igaz, hogy menetlevélen kézzel is írni kell, hogy pontosan mikor, mettől-meddig használtak megkülönböztető jelzéseket. Az egyszeri rendőrjárőrnek minden egyes engedélyt kell kérnie az ügyeletes tiszttől a megkülönböztető jelzések használatára, ez alól kivétel a veszélyhelyzet.
5/9 anonim válasza:
BKV/BKK zavarelhárítókat is Tetra rádión (ez rögzített) utasítja a Fődiszpécser, hogy pl. "Bekapcsolva irány a Keleti pu. troliterminál"
6/9 anonim válasza:
Mentőknél nincs diszpécser. Nagy általánosságban már minden mentőegység rendelkezik IFT-vel (tablet), melyen van egy kis lámpa ikon. Annak segítségével kell rögzíteni a megkülönböztető jelzés használatát. Ez másodpercre pontosan fel lesz tüntetve a mentési dokumentációban. A megkülönböztető jelzés használatát kérheti a mentésirányítás, illetve
a mentőegység vezetője.
7/9 exronin válasza:
Az utolsónál a pont, a többi megint olyasmi, amihez lövése sincs, de leírja...
8/9 anonim válasza:
Hát én most vettem a fáradtságot és utánaolvastam. A jogszabály mindkét verziót említi. Szóval ja, tényleg lövésük sincs.
Ellenben az említett mentési dokumentáció nem létezik, legalábbis a megkülönböztető jelzés használatáról nincs szó benne. Az vagy valami egyedi doksi lehet vagy a válaszoló a linken is olvasható bejelentési kötelezettségre gondolt.
9/9 anonim válasza:
Nap mint nap készítem magam is a mentési dokumentációt, időnként rögzítem rajta a megkülönböztető jelzés használatát is. Ha szükséges és el nem felejtem. ;) Nem létezne!? Akkor nem értem miért nyomkodom évek óta a tabletet!? Természetesen létezik az! Régebben egyébként a menetlevélen jegyeztük és tűztük össze a mentési dokumentációs lappal. Ezek olvadtak össze a digitális korszak kezdetén, az IFT megjelenésével. Ez a mentőknél így megy.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!