Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megvan a jogsi, de félek...

Megvan a jogsi, de félek vezetni. Hogy győzzem le?

Figyelt kérdés

Múlt héten vizsgáztam, azóta nem ültem autóban. Akkor nagyon boldog voltam, de ezt hamar felváltotta a félelem, szomorúság. Amíg ott volt az oktató, addig tudtam, hogy nem lehet baj, kaptam tanácsokat folyamatosan, most meg nem lesz már ott. Az autó is más amit vezetnem kéne, hiányzik a jól megszokott, megszeretett oktatókocsi. A vizsga jól ment, mert nagyon mázlis voltam, egyívű megfordulás, párhuzamos parkolás előre, forgalom alig volt, a vizsgabiztos folyamatosan az oktatóval beszélgetett. Úgy érzem, nem vagyok még kész erre, nem vagyok azon a szinten, hogy önállóan vezethessek. Nem tudom, hogy ez most csak a pánik, félelem miatt van, vagy valóban így igaz. Más is érzett így ?

Ráadásul a tolatás, manőverezés tolatva nagyon nem megy.

Nem akarok mást magam mellé, mert lehúzásra nincs szükségem, és én úgy érzem, hiába ülne ott bárki, nem sokat segítene, belenyúlni úgy sem tud.

Inkább csak stresszelne az egész helyzet, hogy még miatta is én felelek stb. Hogy induljak így el?



2021. dec. 23. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
van saját autód?
2021. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik első egyedülvezetésem alkalmával beletolattam az árokba, úgy kellett kihúzni utána a kocsit. Akkor nem volt vicces, de utólag többet tanultam az esetből, mint bármelyik oktatótól, akik megakadályoztak volna a hülyeségben.
2021. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon mély félelem akkor pszichológus. Ha csak a parázás akkor gyakorolj többet. Utazz olyanokkal akik már évek óta vezetnek és ők is figyelnek pluszba.
2021. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van autóm.
2021. dec. 23. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

És nincs egyetlen rokonod, ismerősöd, barátod se, aki beül melléd, és segít...?? El lehet menni elhagyatottabb területekre, és gyakorolsz.

Mivel már van jogsid, simán gyakorolhatsz beállást pl. este, zárás után, nagyobb üzletközpontok parkolójában is.

2021. dec. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár gondolat:

1. igen, most már tiéd a felelősség. Nem csak saját épséged, hanem a közlekedés minden résztvevőjéért felelős lettél. Ide értve még a gyalogosokat, bringásokat is. Még abban az esetben is, ha önhibádon kívül kerülsz balesetbe, komoly lelki teher lesz. Na ez volt a fekete leves.

2. naponta több millióan ülnek autóba és vállalják ezt a felelősséget. Te is képes leszel rá.

3. az alap önbizalom, rutin megszerzését csak egy módon lehet elérni: gyakorlással. Minél előbb ülj be az autóba és menjél.

4. eleinte érdemes napközben vezetni, amikor kicsi a forgalom és rövid, jól imsert útszakaszt választani. Pl. elmész a helyi multiba bevásárolni.

5. "Ráadásul a tolatás, manőverezés tolatva nagyon nem megy." a technikai hiányosságaidat tudod pótolni. Egyrészt nézzél youtube-n oktató videókat, másrészt fogj pár másfél literes flakont, kössél hozzá 1,5 méter magas pálcákat és ezek segítségével alakíts ki magadnak rutin pályát egy elhagyatott helyen. Gyakorolhatod a szlalomozást, parkolást, akármit.

2021. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van olyan, aki be tudna ülni mellém, de sajnos ő pont nem segítőkész, támogató, hanem a mindenbe beleszólok, mindent jobban tudok, lehúzó hozzáállású ember.
2021. dec. 23. 19:09
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Először fejben győzd le a félelmed, aztán ülj autóba. Nem jó ha valaki fél vezetés közben, mert úgy követi el a legtöbb butaságot. Láttam már egy kezdő nőt vezetni, 30-al végighajtott a városon, az egyik zebránál majdnem elgombázott valakit, majd mikor után leintette a rendőr, majdnem ott is tovább hajtott mert nem kapcsolt hogy neki integet.
2021. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egy segítőkész segítséget kell találnod, ha más nem, egy másik oktatóval venni még pár órát. Esetleg gyér forgalmú úton menni, ahol nem félsz. Aztán mikor úgy érzed már nagyon megy ott, fokozatosan egyre nehezebb helyekre menni.
2021. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4 honapja van jogsim.

Mai napig parazok vezetes elott,pedig naponta vezetek.paromnak hala egyre nehezebb helyeken,szituaciokban is.

A para csak addig tart amig beulok,utana elmulik es siman elmegyek olyan helyekre is ahova amugy azt mondanam,hogy nem.

Most raadasul az autonk is szorakozik,nem tudjak mi a baja.hasznalni kell azt mondja minden szerelo.plusz stresz igy kezdokent de ez is csak addig amig beulok. ha esetleg megall,veszvillogo ki es kesz.

Tobben is ultek mar mellettem,mindenki azt mondja nagyon ugyes vagyok,nem is mondanak meg,hogy friss a jogsim ha nem tudnak.megis elore parazok 😂

Gyakorolj ures parkolokban,most unnepek alatt akar ipari parkokban es meglatod menni fog.

2021. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!