Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet "így vezetni"?

Hogy lehet "így vezetni"?

Figyelt kérdés

Friss jogosítványom van, az agglomerációban élünk, Budapesten soha nem vezettem, szerencsére ritkán kell bejárnunk.

Viszont nemrég voltam apukámmal, ő vezetett, és a reggeli csúcsban mentünk.

Most először figyeltem úgy a közlekedést, hogy értettem is, tehát hogy megvan a KRESZ tudás.


Szó szerint félelmetesnek találtam, és megijesztett, hogy mégis hogy képesek emberek így vezetni.

Árkon bokron át mennek, bevágnak mindenki elé, semmilyen szabályt nem tartanak tiszteletben.

Ráadásul nem csak kisautókkal hanem teherautók, furgonok is, mennek ezerrel, össze vissza váltogatják a sávokat, csak hogy egy autóhosszal előrébb legyenek.


A többség normálisan megy, nem azt mondom.

Csak akkor is kiemelkedően sok az aki nem, és számomra ez felfoghatatlan, mert én minden szabályt nagyon igyekszem betartani, és félek is hogy hibázok.

De ezek nem hibáznak, hanem direkt szegik meg a szabályokat.

Nem is feltétlen a technikai tudásukat irigylem, mert szerintem abban van sokszor jókora szerencse is. Hanem azt nem értem, hogy ilyen mentalitással ezek az emberek mit éreznek?

Felkelnek, hogy na ma kimegyek, letoltok mindenkit, a kanyarodó sávban/záróvonalon kielőzöm a sort, és bármit bevállalok, csakhogy bárhová is 5 perccel előbb érjek oda?!



2021. nov. 13. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Üdv a való világban. Sajnos hozzá kell szokni, ha Pesten jársz.
2021. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Kicsit túldramatizálod a dolgot. Sok sietős gyökér van, de nem csak Pesten, hanem mindenhol, csak ott a nagy autósűrűség miatt jobban feltűnik.


"Felkelnek, hogy na ma kimegyek, letoltok mindenkit, a kanyarodó sávban/záróvonalon kielőzöm a sort, és bármit bevállalok, csakhogy bárhová is 5 perccel előbb érjek oda?!"

Dehogy, nem készülnek rá ennyire. Ez nekik a napi rutin része.

2021. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Sokan köztük pénzre vezetnek (furgonosok), ahol címpénz van, azaz nap végére akár több ezer forintot is jelenthet. Hónap végére pártízezer. Miután legtöbben túlértékelik saját vezetési képességeiket, ezért aztán nem is annyira gondolnak bele a veszélyekbe, hiszen eddig (többé-kevésbé) megúszták.

Néhányan csak az adrenalin miatt mennek így, engem múltkor 2 szakadt 25 éves trágyadomb nyomott ki a sávomból, mert ők versenyeztek, aztán a parkoló busznak nem akart nekicsapódni és átrántotta mellém a kocsit a sávba (motorral voltam, felkészültem előre, mert a tükörben láttam, mi fog történni). Aztán persze neki állt feljebb, amikor szóban kifejeztem elégedetlenségem.

Néhányan ritkán mennek így, épp késésben vannak.

Néhányan folyamatosan késésben vannak.

Sokszor 5 percet se spórolnak...

2021. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10+ éve van jogosítványom, én is a pesti agglomerációban lakom, és hát igen, elég "gyászos" a helyzet. Nyáron bele is kerültem egy ilyen "szendvicses" balesetbe, én nem mentem neki az előttem állónak, de nekem ütköztek (szerencsére csak némi anyagi kár esett), mostanában kezdek úgy-ahogy megnyugodni utána; abban az értelemben, hogy folyton az járt a fejemben, mikor jön nekem valaki a semmiből.

Múlt héten egyik nap Pest határában a külső sávban egy juhnyájjal találkoztam egy kanyarban (szerencsére én a belsőben mentem), utána valaki balra kanyarodott a tiltó tábla ellenére, majd behajtott egy egyirányú utcába, utána valaki kitolatott elém egy egyirányú utcából, végül fordítva hajtott be valaki a szintén egyirányúba. Ez volt kb. 20 km alatt. Sajnos ez van. Extra óvatosnak kell lenni, és nem szabad arra hagyatkozni, hogy elvileg elsőbbséged van valahol.

2021. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ezt én is tapasztalom nap mint nap. Hétközben vidéken szoktam lenni ott ritka a béna idióta vagy agresszív sofőr, hétvégére jövök Pestre és mindig meglepődök hogy hogy lehet ennyi idióta. Ráadásul rendőri ellenőrzés soha sincs. Szerintem ez is okozhatja. Több rendőr kéne Pestre, olyan gazdagok lennének hogy az csoda. Meg kell szokni sajnos, mert még a hetente 10 percet vezető hétvégi sofőr is útnak indul hétvégén, azt se tudja hol van, veszélyeztet egyfolytában másokat és csak megy.
2021. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
A sok hülye szabályt el kell felejteni, amit a KRESZnél tanítottak neked. Rugalmasnak, előzékenynek kell lenni a nagyvárosban, hogy haladni tudjon mindenki.
2021. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!