Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes technika kicsúszás...

Mi a helyes technika kicsúszás esetén?

Figyelt kérdés
Viszonylag kezdő sofőr vagyok, csak május óta vezetek, jelenlegi Ford Fiesta gépjárművemet szeptember óta. Mai nap jöttem hazafele, a város szélén lévő kétsávos körforgalomban és elvesztettem az uralmat a járművem felett. Ahogy kanyarodtam a körforgalomba az autó fara elkezdett csúszni a külső sáv felé. Nem sikerült megtartani, végül kétszer megpördült az autó. Szerencsére személyi és vagyoni kár, sérülés nem keletkezett, legfeljebb az idegrendszeremben. Hirtelen nagyon meg voltam rémülve, gyorsan visszaálltam az útra, majd az első lehetőségnél félreálltam. Sajnos a vezetés oktatáson nem esik szó az ilyen helyzetekről. Mi lenne ilyenkor a helyes reakció, hogy lehet elkerülni az ilyen balesetveszélyes helyzeteket? Hozzátenném, hogy a sebesség megválasztásával nem volt probléma.
2021. dec. 16. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
"Hozzátenném, hogy a sebesség megválasztásával nem volt probléma" de volt első dolog hogy ezt elismered . csak gyakorlással lehet fejlődni forgalommentes területeken vagy hivatalosan [link]
2021. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Gáz-fék elvesz, határozott ellenkormányzás. Ha elég gyorsan tudtál reagálni akkor megfoghatod, ha nem, akkor sajnos forogsz.


Vezetéstechnikai tréningre menj el.

2021. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez egyértelmüen a túl magas sebesség miatt volt, azaz nem helytálló az, hogy "a sebesség megválasztásával nem volt probléma", DE, VOLT!

Örülj, hogy nem lett belöle baleset, tanulj belöle, körforgalomba sokkal lassabban menj legközelebb.

Emellett ha van a közelben tanpálya vagy nagy üres parkoló, ott tudod gyakorolni a kanyarodás közbeni sebesség helyes megválasztását. A kulcsszó a sok gyakorlás

Föleg, ha csúszós idök jönnek, érdemes ilyen helyen gyakorolni, hogy milyen érzés, ha megcsúszik az autó havon/jégen/latyakon, és hogy tudod megfogni, anélkül, hogy még problémásabb lenne a végén a helyzet.

2021. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Pedig gyanús, hogy a sebesség nem volt rendben. Mármint máskülönben nem csúszol ki.

Részletekbe nem mennék bele, de kicsit máshogy viselkedik egy első- illetve egy hátsókerék meghajtású autó.


Ha nagy a sebesség és az autó ezért csúszik kifelé, akkor fékezni kell. Ha megcsúszott a jégen vagy hasonló, akkor gáz elvesz és ellenkormányoz.

2021. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Körforgalom előtt gyakran van 40-es tábla, az nem vicc. Biztos sokan lehurrognak, de én nagyon lassan szoktam behajtani, hacsak nem látom át teljesen, szinte megállok és inkább bent gyorsítok kicsit, kifelé meg ugye amit a forgalom enged, de én is nemrég vezetek.
2021. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha 2x magpördültél, akkor itt minden volt, csak a sebességet nem választottad meg megfelelően.

Ilyenkor télen rendszeresen csuszópróbázni kell.

Pillanatra jó nagy fékezés az egyenesben, és.érzed mennyire csúszik az út.

Valahogy most a sózás elmaradt idén, legalábbis Budapesten biztosan.

2021. dec. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Vagy a gumik galyra vannak.

Arra tekered a kormanyt amerre a fara csúszik es kész. Te ellenkező iranyba tekerted így azt erted el, hogy pörögtél, mivel a kerekek állása egy "O" írt le így nem volt mas eselye a kocsinak csak "O"-ba menni. Sokan vannak így, maskor probald meg arra amerre a fara csúszik és kész. Ha jobbra akkor jobbra tekered ha balra csuszik akkor ertelemszerűen balra tekered. Van video a youtoben is keresd ki ha erdekel ott elmagyarazza a fizikajat is a dolognak. Akkor nem fogsz pörögni.

2021. dec. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
A sebességválasztással volt a legnagyobb probléma. De az igazán nagy gond, hogy te ezt nem érzékeled utólag sem.
2021. dec. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

#5 akkor te vagy az, aki akkor is megáll, ha nem jön senki? Ennek így mi értelme? Nem azért fogsz megcsúszni, ha megcsúszol, mert nem áltál meg a körforgalom előtt...

Lassítassz, kuplung ki, vissza 2-be, ha nem jön senki akkor go, ha jönnek, akkor megálsz és berakod 1-be.🤷‍♂️ Ha kettesbe alapjáraton mész be a körforgalomba, garantálom neked hogy nem fogsz megcsúszni

2021. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért állnék meg, ha nem jön senki. De ha nem látom, hogy merre jönnek, indexel ki vagy jön felém, csak nem hajtok be.
2021. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!