Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet így csinálni vagy hülyeség?

Lehet így csinálni vagy hülyeség?

Figyelt kérdés
Friss jogsim vagyok (2 hónapos). Ma autóval jöttem a kollégiumba, és mivel eléggé mínusz fokok vannak erre, édesapám azt mondta inkább hagyjam egyesbe a kocsit, nehogy befagyjon a kézifék. Igyis tettem, de azért kicsit aggódok. Nem fog így elmozdulni onnan a kocsi? A valtonak nem lesz baja? Ez az első hogy így hagyom, otthon ki van ekelve a kocsi, ha üresben van sem mozdul el.
2021. dec. 12. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sík úton tökéletes
2021. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A kézifék akkor fagy be, ha valami ezer éves romhalmaz a kocsi és amúgy sincs használatban a kéziféke. Ha rendszeresen használod, nem fog befagyni
2021. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
83%

Jól tanácsolta apukád, sík úton nem fog elgurulni az autó.

Emelkedőn vagy lejtőn azért érdemes behúzni a kéziféket, illetve a padkának tekerni a kerekeket.

2021. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sík út, egy kisebb parkoló van nem messze.

Köszönöm a gyors válaszokat.:)

2021. dec. 12. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha használod amire kitalálták, tehát minden parkolásnál behúzod a kéziféket, akkor fixen nem fog befagyni.
2021. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Az én édesapám is ezt szokta csinálni (meg nekem mondani), de én nem, az eddigi 6 év alatt, mióta saját autót vezetek, még nem fagyott be a kézifék.

De amúgy sík úton nyilván nem fog elgurulni a kocsid.

2021. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Jól tanácsolta.


A bowden ami az autó alatt fut végig minden további nélkül be tud fagyni még zsír új autón is, egyedül az a kérdés hogy a jeget a fékben lévő rugó ami visszahúzza a bowdent illetve a fékpofákat képes-e megtörni, ezen felül ha a pofákra víz megy azok is letudnak tapadni a hidegben, bár ha csak a pofák vannak letapadva a bowden nem, akkor önerőből kiszabadul a kocsi.


Mellesleg a gyakori használattal csak a berohadást lehet megakadályozni, a befagyást nem, nekem is volt hogy 10-évig semmi egyik autón sem utána egymás után 6x egy tél alatt 4 különböző autón, úgy hogy az egyik 1-éves se volt.

2021. dec. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

15 éve vezetek napi szinten, sosem fagyott még be a kezifekem.

Viszont az autót nyugodtan a hagyd mindig sebességben (1 vagy r attól függőben merre lejt az út), semmi baja nem lesz, sőt, így biztonságos.

2021. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a szomszédom nem értette sose miért nem hagyom üresben az autót ha megállok.

Én is mindig egyesben hagyom és ha megkívánja az út domborzata akkor behúzom a kéziféket.


A szomszéd mindig üresben teszi le a kocsit, de meg is lett az eredménye mert a múlt héten neki gurult az autója egy másik parkoló autónak. Szóval ennyit erről. Ja és még a kézi fékje is be volt húzva (mondjuk ez sokat elárul a kocsija műszaki állapotáról)

2021. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálam csak piros lámpánál van behúzva a kézifék, hogy ne kelljen folyamatosan lábbal nyomni. Amúgy ha nagyjából sík részen parkolok, soha, se télen, se nyáron. 33 éve van jogsim, de még nem is jártam úgy, mint üresben és kézifékkel parkoló kollégám, aki egyszer nem jól húzta be a 2 éves, 6 M-s kocsi kézifékjét, aztán 200 m gurulás után a bal oldali 2 m-es árokban fogták meg a fák, majdnem a teljes bal oldalát cserélni kellett.
2021. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!