Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki hogy dolgozza fel a balesetet?

Ki hogy dolgozza fel a balesetet?

Figyelt kérdés
Nekem a hét elején volt egy kisebb balesetem kanyarban a kocsi hátulja kicsúszott szerencsére sikerült ellenkormányzással elkerülni a beton oszlopot és rá csúsztam az árok tetejére bal nyúlvány befordult első lökháritó le repült 2 lámpa össze tört és a homlokfal is ketté tört 3-an voltunk benne feleségem és az 1 éves kisfiam szerencsére karcolás nélkül megúsztuk. Akkor fel se fogtam mi történt arra járt egy ismerős meg állt beszélgettünk míg vártam a segítséget nevetgéltünk meg minden szinte fel se tudtam mérni a helyzetet amikor haza húztuk a kocsit és neki álltam mivel a szakmám kasznis és elkezdtem csinálni rám tört az az érzés, hogy mi lett volna ha... és azóta egyre jobban nyomaszt.
2021. nov. 5. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem eddig kétszer volt komolyabb balesetem ami halállal végződhetett volna.Egyszer elütött egy autós,egyszer pedig lezuhantam egy szikláról.Az első gondolatom az volt,hogy ezt hogyan a büdös fenébe élhettem túl.Túltenni nem igazán tudtam magam rajtuk,max. annyit csináltam hogy többet nem mentem hegyet mászni,viszont az autókat már nem ilyen könnyű kikerülni,tőlük mind a mai napig remegek.
2021. nov. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
A zuhanás miatt pedig azóta tériszonyom is van.
2021. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem vond le a tanulságokat amiket lehet és ne rágódj rajta. Gondold végig mi vezetett a balesethez, hogy lehetett volna elkerülni és mit kellett volna másképp csinálnod. Friss jogsival nekem is volt egy-két kisebb balesetem, szerencsére nem komolyak. Előtte úgy vezettem mint egy őrült, utána azért visszavettem a lendületből. Utólag örülök is neki, hogy volt ez az egy-két incidens, mert sokat tanultam belőlük és elővigyázatosabb lettem. Szerintem vedd úgy, hogy szereztél egy tapasztalatot amiből tanulni lehet.
2021. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Eddig 4 balesetem volt.

1. egy motoros nemigazán vette komolyan a piros lámpát, és nekem jött míg balra kanyarodtam, gyakorlatilag motorostól átrepült a motorháztető felett, a kocsit is rendesen összekúrta, volt rendőr mentő minden, és még a rendőr engem vegzált... GTK lett a kocsi, a motor meg végképp.


2. Büntetőfékeztek előttem mert 140 helyett a megengedett 90-es tempóval mentem (valós,nem óra szerinti 90) nekem akkor már a LADA-m volt, gyönyörűen behajtogatta a LADA a BMW hátulját, volt kamerám, de akkor ezt nem vették komolyan, na mind1 reggel 7-től ha jól emlékszem este 7-ig volt ott rendőr meg minden,utána 1 nagykalapáccsal meg egy új hűtővel, némi gyorskötözővel 250Km-t jöttem haza az autóval, elég sz@rul nézett ki, de ment,mivel túlélte, és hazahozott így nem kicsit szerettem meg úgyhogy kikaszniztam, utána sokáig használtam.


3. alkalom ugyan ez a LADA, balra kanyarodtam le főútról és 110-120-al belém csapódtak,az idiótája keményen részeg volt, ráadásnak kivilágítatlanul jött, és mivel azt kamuzták hogy nem indexeltem így az én hibám lett a dolog (indexeltem) a bal küszöb, A-B oszlop balelső kerék,bal nyúlvány,bal sárvédő, illetve mind2 bal ajtó kapta a legnagyobbat, behajoltak 15-20 centit az utasér felé,az autómat eldobta jobbra kb 180-fokot fordult el az autó az úton, másik autó egy audi volt az is gtk-lett az berepült az árokba. Az autó pótkerékkel még így is hazajött 150Km-t olyan 50-el, többel nem mertem jönni féltem kiszakad a bal kerék, gumikat szétnyalta mire hazaértem fémhálóig. A kaszni nagyon megtekeredett, de mivel hazahozott még mindig meg van, rendelgetem hozzá az alkatrészeket, meg éppen huzatót csinálok hozzá, jövőre ismét az utakon lesz.


4. alkalomra meg biciklivel csaptak el, ittam 1 sört mert már nem akartam semerre menni, de úgy jött ki hogy csak menni kellett... úgyhogy biciklivel elindultam boltba, erre reggel sötétben elcsaptak, volt lámpa meg minden, és nem látott, részeg se voltam, nem is kacsáztam....


Igazából ez a 4 kirívóbb eset volt, az első 3-nál először még nem igazán fogtam fel szerintem az első 1-2 órában a dolgot,utána ahogy nyugodtam lefelé inkább dühbe fordult a dolog, szerintem ha nem lett volna kint rendőr mire lenyugszom agyonvertem volna mind 3 köcsögöt de inkább az anyagiak miatt,mintsem amiatt hogy jujj de majdnem meghaltam, meg hát messze voltam hazulról szal jah.


A 4.-nél ott felálltam, kocsi megállt, mikor hallottam hogy beteszi sebességbe, és láttam hogy indul meg elfelé ott azonnal elgurult a gyógyszer, és bekúrtam a biciklit a hátsó üvegen, utána mikor megállt annyi szerencséje volt hogy az ajtót nem tudtam kinyitni, a kilincset mondjuk így is letéptem...


Szóval jah, megviselni inkább anyagilag viseltek meg ezek a balesetek.

2021. nov. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ne csak arra gondolj, hogy baleseteztél. Arra is gondolj, hogy az ellenkormányzással elkerülted a komolyabb bajt, "csak" az autó kapott. Történhetett volna ezerszer rosszabb is, naponta ezrek halnak meg az utakon, ti nem voltatok köztük.
2021. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
#4 Az hogy nem te voltál a felelős egy balesetnél önmagában sovány vigasz. Szerintem akkor is érdemes elgondolkozni rajta te hogyan tudtad volna elkerülni vagy megelőzni, hogy a hasonló eseteket a jövőben elkerüld. Hülyék mindig is voltak és lesznek az utakon. Sokszor előre lehet látni ezeket a dolgokat amiket leírtál.
2021. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

6-os jó vicc, mind a 4 esetben elkerülhetetlen volt a helyzet, a motorosnál pl azt se láttam hogy jön takarásból jött, de ha láttam is volna akkor is alapból arra számítottam volna hogy megáll, neki piros volt, elég egyértelműen.


Amikor a büntetőfékezővel csattantam az is elkerülhetetlen volt, gyakorlatilag megelőzött és 2-3 méterre elém bevágódott, majd nyomott egy satut, a pedálról nem volt időm levenni a lában nemhogy fékezni.


Mikor balról belém jöttek szintén zenész, ott konkrétan olyan sebességgel jött, ráadásnak kivilágítatlanul félhomályban hogy mire észrevettem hogy ott van már szinte levegőt venni/pislogni nem lett volna időm, nemhogy manőverezni.


Mikor meg elcsaptak boltba menés közbe ott meg mi alapján kellett volna számítanom rá hogy elcsap? nincs hátrafelé szemem, de ha lenne is akkor se megyek vele semmire ha ő megy 50-el én meg 10-el...


Úgyhogy szerintem ezeken fölösleges utólag gondolkodni, kiszállsz a kocsiból szétnézel és annyi, ha akkor úgy látod akkor hogy esélyed se lett volna elkerülni akkor esélyed se lett volna és slussz, felesleges rajta agyalni.

Mellesleg nem, előre látni az ilyen jellegű balesetet pont nem fogod, lévén nem látsz bele a másik fejébe, ha átjön a piroson akkor átjön.Ezenfelül ha nem látod hogy az adott másik közlekedő az úton van (pl biciklis, lámpa nélkül, kinn a főúton remek példa)akkor annyi egészen egyszerűen nem látod... Amúgy meg a kresz bizalmi elvre alapul, miszerint bízol abban hogy a másik is tudja mi a helyzet, nem feltételezheted azt állandóan mindenkiről hogy mindenki hülye, mert végül pont te leszel az aki hülyeséget csinál...

2021. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
7-es ne értsd félre, nem téged hibáztatlak. Csak a motorosról meg a balra kanyarodásról jutott eszembe. Nekem is volt pár hasonló szitu. Városi kereszteződés. Nekem zöld volt neki piros. Az utolsó pillanatban már láttam, hogy nem fog tudni megállni úgy jött. Inkább nyomtam egy satuféket a zöldnél és valahogy még kikerült. A másik a balra kanyarodás szintén főútról. Előzni tilos, kanyarodósáv balra ahova készültem besorolni. A bolond motoros úgy érkezett hátulról ezerrel, hogy várható volt hogy a kanyarodósávon akar lendületből megelőzni. Meg is tette azzal a lendülettel ahogy jött, hiába villogott már az irányjelzőm és kezdtem volna meg a kanyarodósáv elejétől a besorolást. Inkább elengedtem. Egyik esetben sem én lettem volna a felelős ha csattanás van, de szerintem jobban jártam így. Nyilván ha hátulról elsodornak a biciklin az ellen nem sokat tehetsz.Nem muszáj a másik fejével gondolkozni, de azért nem árt észrevenni ha valaki hülyeségre készül.
2021. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Én csúsztam már meg többször is munkaautóval és elmondom, hogy ilyenkor nem törik ennyire ripityára a kocsi, mégha ki is sodródik. Ez a történet kitaláció vagy a kérdező jócskán túllépte a sebességhatárt. Utóbbi esetben nem értem miért jó hazudni és tenni az ártatlant...
2021. nov. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
90-es tempónál ha kicsúszol, még jobban is összetörhet az autó.....
2021. nov. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!