Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tetőcsomagtartón szállított...

Tetőcsomagtartón szállított vízi alkalmatosság hosszú távon (600-700 km) sokkal megnöveli az autó fogyasztását? Illetve előírásszerű rögzítés mellett tehet kárt az autóban, vagy elszabadulhat a nagyobb sebesség miatt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha megfelelően van rögzítve nem kell tartani hogy elszabadul.
2021. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a megnövekedett légellenállás miatt biztosan meg fog nőni a fogyasztása az autónak. Amikor furgonnal jártam, csak a zártszelvényből készített tetőcsomagtartó fél literrel emelte a fogyasztást 100km-en 110-120km/h sebességnél.

A tetőcsomagtartóra ne gumipókkal, meg madzaggal kötözd fel a kajakot, vagy akármit, hanem racsnis hevederrel és úgy, hogy véletlenül se tudjon meglazulni, elmozdulni a heveder.

2021. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A Thule K Guard hajószállítója van a kajakhoz, de eddig még csak viszonylag kis távolságokon használtam.

Szerintem a legbiztonságosabb ilyen szállítmányozásra, csak hajlamos vagyok túlaggódni mindent 🙂

2021. okt. 27. 14:14
 4/7 Majatom ***** válasza:
100%
Ahogy már írták, a fogyasztást a légellenállás növeli meg, az pedig a sebességtől függ. Tehát nem is az a lényeg, hogy 600-700 km, hanem, hogy mennyivel mész. Ha van időd, és sokkal lassabban mész, mint rakomány nélkül, akkor el lehet érni, hogy ne növekedjen meg jelentősen a fogyasztás. Pl. az én autóm 7 liter körül eszik, de autópályán 10-et is bevág. Tehát ebből az analógiából kiderül, hogy elég lassan haladva még plusz rakománnyal is tartható a 10 literes fogyasztásom, csak sokkal több idő lesz az út.
2021. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amugy szamolj megnovekedett oldalszellel es amugy se hajts tul gyorsan (mondjuk 100-120 felett).
2021. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

a kajak azért elég áramvonalas cucc, ha max 90-100-al mész, fel sem fog tűnni, legalábbis nekem tetőn szállított biciklikkel ez a tapasztalatom.

Ha tolod neki 140-el, akkor 2-3 litert biztos raszámolhatsz fogyasztásban a plusz légellenállás miatt.

2021. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A légellenállás a sebesség négyzetével arányos, szóval nagyobb sebességnél lesz fokozottan érezhető a változás, ahogy korábbi válaszokban írták. Az a Thule szállító igen fasza, ha normálisan rögzíted hozzá, akkor biztosan nem lesz baj.
2021. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!