Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival Németországba,...

Friss jogsival Németországba, elvállaljam?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egyedül, csak az a harci helyzet adódott, hogy keresztapám (aki a sofőr lett volna) beosztották melózni mert a kollégája kavarja a szart.


Aztán ő vitt volna le a rokonsági körből néhány embert Kelheim városába családot látogatni.

Így viszont nem tudnak menni, de a rokonság meg most hisztizik, hogy márpedig ők minden áron menni akarnak.


Aztán most engemet akar felkérni keresztapám, hogy vigyem le őket. Kicsit tartok tőle egyébként, mert egy automata váltós Mercedes vito kisbusszal kellene mennem és én életemben nem vezettem sem automata váltós kocsit, sem pedig ilyen nagyobb autót. A legnagyobb amit vezettem az egy Volkswagen Caddy volt. Nyilván azt mondta korábban ide adja az autót, hogy meg tudjam szokni, így talán ez kisebb probléma. A másik dolog pedig, hogy maximum egyhuzamban csak 400km-t vezettem le eddig és azt is leginkább nappal.


Az indulás majd október 31 lenne este 18 órakor és tervek szerint másnap reggelre érnénk oda.


Egyelőre még nem mondtam neki semmi konkrétat, mert gondolkodom rajta. 3 éves jogsim van csupán.

Próbáltam beszélni erről több emberrel, de mind azt mondta, hogy az én dolgom, nekem kell eldöntenem, hogy vállalom e.


Nyilván nem muszáj vállalnom, azt mondta keresztapám, hogy akkor sofőrt bérel, ha nem szeretném, de az érződött rajta, hogy húzta nagyon a száját amikor felhoztam neki ezt az eshetőséget.


Szóval gondoltam utolsó körben ide fordulok. Itten hátha kapok néhány tanácsot azzal kapcsolatban, hogy ilyen feltételek mellett hogyan döntenétek a helyemben.

Egyébként szeretek vezetni, szóval ebből a szempontból szívesen elvállalnám, de azért elvakultnak sem akarok lenni, figyelembe kell venni, hogy sok számomra idegen helyzettel találkoznék és mindenhol jól kell tudnom döntenem, ráadásul mindezt éjszaka.


Köszönöm előre is annak aki támogat döntésem meghozatalában néhány szóval.

23/F



2021. okt. 22. 15:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát hogy is lennél hozzászokva, ha nem mész el akkor sem, ha lehetőséged lenne rá. Tapasztalat nem fog gyűlni, ha nem akarsz menni.
2021. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Ne foglalkozz vele, ha húzzák a szájukat. Tudom, hogy rossz érzés, de én tényleg nem értem. Eszembe se jutba senkit ilyenre kérni. Ez nem olyan eset, hogy vigyél le a kis boltba, vagy a kórházba. Olyan nekem is volt, hogy haza kellett hoznom valakit a kórházból, friss jogsisként, de az fontos volt, ismertem az utat is arra, tehát bevállaltam. De arra is felkészültem amennyire lehetett, lassan, óvatosan, GPS-el stb. Sosem kérnék tapasztalatlan sofőrt ilyenre, hogy vigyen ki Németországba. Vicc. Rokonom évek óta vezet munka miatt oda, nagyon jó sofőr, de eleinte váltóval ment ki, pedig már akkor is vagy 20 éve vezetett. Basszus mi az, hogy húzzák a szájukat. Inkább neked lenne okod megsértődni. Ez nem gyerekjáték, meg nem is életfontosságú...
2021. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó, oké, írják itt, hogy tapasztalat gyűjtés stb. Egy dolgot felejtetek el: A megérzéseink mimdig ott vannak számunkra, csak nehéz nekik hinni. Ha a kérdező ennyire bizonytalan, veszélyes lenne belevágnia. Annyit nem ér az egész. Szerez majd tapasztalatot a saját lépcsőzetes szintjén, országon belül.
2021. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#11 Mikor megszereztem jogsit akkor még a 30-50km es utak esetén is így hezitáltam, hogy vajon merjek e.


Aztán már ott tartok, hogy 400-500 kilóméter nem okoz gondot.


Fogok még fejlődni, de ez nem így működik.

2021. okt. 22. 18:13
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vállald el, keményebb az mint gondolnád.

Persze ha van már gyakorlat akkor nem olyan nehéz ez , de egy idegen ország mindenben más és szokatlan.

Mert neked még gyakorlatod sincs, az autó is egy teljesen ismeretlen ráadásul éjszaka ami megint más mint a nappal.

2021. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%
Én 2 hetes jogsival kimentem Ausztriába. Kb 3 órás volt csak az út . 1 pihenővel. Egyedül. De nem vagyunk egyformák. Ha félsz az úttól akkor inkább ne indulj el
2021. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16 Azért az sem mindegy honnan indulsz.

Én Ibrányi vagyok.

2021. okt. 22. 20:01
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, én 3 hónapos jogsival sodortam magam kellemetlen helyzetekbe csak mert hagytam, hogy a nem jogsis családtagok beleszóljanak a vezetésbe.. Sajnos ők nem fogják megérteni, hogy ez azért nem olyan könnyű, mint amilyennek látszik. Ahogy írtad ez nem játék és ha egy kicsit is kételkedsz magadban inkább ne vállald! A rokonok sértődjenek csak meg! Friss jogsisként tudom, hogy nagy a megfelelési kényszer, de tudni kell nemet mondani még ha ezzel alábecsülnek is, legalább nem sodrod őket és magadat is esetleges veszélybe.
2021. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éves jogsival hetente kb. 800kmt megyek 300km oda, 300 vissza és helyben a maradék. A nagy része autópálya és ezt is elég soknak gondolom, igaz, nekem váltogatni kell és szenvedni az autóval, hogy menjen, mert kis szívóbenzines autóról van szó, ami hangos 100km/h fölött és a váltója sem tökéletes. Igazából azt mondanám hogy vállald el, ha nappal mennél, de sötétben csatlakozok a többiekhez, ne vállald be. Majd ha lesz napközben tapasztalatod ilyen távokkal, és bátornak érzed magad akkor talán. Én személy szerint utálok sötétben vezetni, mert sokkal jobban kell figyelni és éjszaka még álmos is az ember, én nem bírnék ki ilyen távot éjszaka sötétben az fix.
2021. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Így viszont nem tudnak menni, de a rokonság meg most hisztizik, hogy márpedig ők minden áron menni akarnak."


Erre való a telekocsi.


"Nyilván természetesen lesz benne pihenő, azért megveszve nem vagyok. De igen, lényegében egyedül vezetnék mivel senkinek sincs vezetői engedélye azok közül akiket vinnék."


Igy még rosszabb lenne, hogy nem lenne veled olyan ember, aki ha valaki meggondolatlanságot akarnál csinálni, rád szólna.


"automata váltós Mercedes vito kisbusszal kellene mennem és én életemben nem vezettem sem automata váltós kocsit, sem pedig ilyen nagyobb autót."


A holttérről nem is beszélve.


"Az indulás majd október 31 lenne este 18 órakor és tervek szerint másnap reggelre érnénk oda."


Egész éjjel vezetnél, 1.-n este későn meg újra visszafelé? Mikor aludnál?


Ne vállald!!!

2021. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!