Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival Németországba,...

Friss jogsival Németországba, elvállaljam?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egyedül, csak az a harci helyzet adódott, hogy keresztapám (aki a sofőr lett volna) beosztották melózni mert a kollégája kavarja a szart.


Aztán ő vitt volna le a rokonsági körből néhány embert Kelheim városába családot látogatni.

Így viszont nem tudnak menni, de a rokonság meg most hisztizik, hogy márpedig ők minden áron menni akarnak.


Aztán most engemet akar felkérni keresztapám, hogy vigyem le őket. Kicsit tartok tőle egyébként, mert egy automata váltós Mercedes vito kisbusszal kellene mennem és én életemben nem vezettem sem automata váltós kocsit, sem pedig ilyen nagyobb autót. A legnagyobb amit vezettem az egy Volkswagen Caddy volt. Nyilván azt mondta korábban ide adja az autót, hogy meg tudjam szokni, így talán ez kisebb probléma. A másik dolog pedig, hogy maximum egyhuzamban csak 400km-t vezettem le eddig és azt is leginkább nappal.


Az indulás majd október 31 lenne este 18 órakor és tervek szerint másnap reggelre érnénk oda.


Egyelőre még nem mondtam neki semmi konkrétat, mert gondolkodom rajta. 3 éves jogsim van csupán.

Próbáltam beszélni erről több emberrel, de mind azt mondta, hogy az én dolgom, nekem kell eldöntenem, hogy vállalom e.


Nyilván nem muszáj vállalnom, azt mondta keresztapám, hogy akkor sofőrt bérel, ha nem szeretném, de az érződött rajta, hogy húzta nagyon a száját amikor felhoztam neki ezt az eshetőséget.


Szóval gondoltam utolsó körben ide fordulok. Itten hátha kapok néhány tanácsot azzal kapcsolatban, hogy ilyen feltételek mellett hogyan döntenétek a helyemben.

Egyébként szeretek vezetni, szóval ebből a szempontból szívesen elvállalnám, de azért elvakultnak sem akarok lenni, figyelembe kell venni, hogy sok számomra idegen helyzettel találkoznék és mindenhol jól kell tudnom döntenem, ráadásul mindezt éjszaka.


Köszönöm előre is annak aki támogat döntésem meghozatalában néhány szóval.

23/F



2021. okt. 22. 15:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Persze, sok tapasztalatot és élményt ad majd egy ilyen út.
2021. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Autópályán közel 7 órás út, pihenők nélkül, és éjjel.

Te tudod. Én nem merném. Minimum három pihenőt iktass be.

2021. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egydül kéne levezetned? Mert akkor ne vállald. Kisbusszal 7-8 órás út lenne.
2021. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Nyilván természetesen lesz benne pihenő, azért megveszve nem vagyok. De igen, lényegében egyedül vezetnék mivel senkinek sincs vezetői engedélye azok közül akiket vinnék.

2021. okt. 22. 15:34
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Először azt akartam írni, hogy ugyan már, három éves jogsi, autópálya, néhány pihenővel sima liba, főleg ha előtte kicsit vezeted, amíg érzed a méreteit, de aztán láttam, hogy éjszaka kellene, azt már neccesebbnek érzem, nem is a sötét, hanem az elfáradás miatt. Már ha nappali üzemmódba vagy állva egyébként és éjszaka szoktál aludni. Valamelyik okos úgyis fázni fog, aztán előfordulhat, hogy arra leszel figyelmes, hogy a rohadásig befűtött autóban egyre jobban esne egy szundi.
2021. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám be, ha gondolkodni kell valamin azt jelzi bizonytalan vagy, ami nem baj, de ne vállald ha úgy érzed. Velem is csinálták ezt friss jogsisként, hogy "vezess már te, menjünk ide meg oda" holott k.vára nem akartam. Egyszer majdnem baleseteztem is egy ilyen út során. Nyilván nem hibáztatok senkit, de ha egyszer nem érzem magam valamire felkészülve, mert nem volt meg a fokozatosság, miért kell kényszeríteni? Na azóta hiába húzogatják a szájukat. Nagyon szívesen vezetek, és elviszem a családot sok helyre, de ha épp úgy érzem, hogy valamire nem vagyok felkészülve, akkor nem hagyom magam rábeszélni, kész ennyi.
2021. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vállald, én nem merném, te magad is bizonytalan vagy
2021. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Menjenek repülővel...

Én nem ülnék be ezek után melléd nyugodt szívvel.

Itt nem az automata, meg a méret a fő gond, mert azt tényleg gyorsan meg lehet szokni, hanem az a cirka 700 km éjszakai autópályázás ilyen irányú tapasztalat nélkül.

2021. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Igen, kár lenne kihagyni. Nagy élmény lesz szelni az autópályát, meglátod majd. Repül az idő ilyenkor, nem olyan fárasztó, mint ahogy elsőre gondolnád.
2021. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Szerintem is így lesz a legjobb ha nem vállalom.

Majd talán pár év múlva már igent mondok rá. De most az lesz mindenkinek a legjobb ha bérel sofőrt.

Ráadásul én is képes vagyok fáradtan figyelmetlenségre, a német sztrádán egyszer játszom el, hogy elbambulok, pl nem nézek tükörbe sávváltásnál, aztán már a következő pillanatban a híradóban szerepelünk.

Tény, hogy abszolút nem vagyok hozzászokva hosszútávú vezetésre.

2021. okt. 22. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!