Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért nyomják be a...

Egyesek miért nyomják be a központi zárat menet közben?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, nem a gyerekzárról van szó, hanem a központiról! Rendőr ismerősömnél is megfigyeltem, hogy indulás előtt első teendője az, hogy benyomja a központi zárat, így se ki, se be nem lehet szállni, ameddig fel nem oldja. De nem rendőr ismerősnél is láttam, hogy ezt csinálja. Szerintük így biztonságosabb, mert nem tud véletlenül kinyílni az ajtó. Én viszont az ellenkezőjét gondolom, mert ha baleset van és tönkremegy a nyitó elektronika, akkor hogyan fogunk tudni kiszállni a kocsiból? Külső segítség hogyan fogja kinyitni az ajtót? Mert szerintem sehogyan.

2021. okt. 15. 17:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy régi nissan micram van (2003), én is mindig zárom egyből, de attol belülről ki lehet nyitni, csak kívülről nem. Én azért zárom, mert nem akarom,hogy a lámpánál kikapják a táskám vagy beüljenek. Volt már az utóbbira példa
2021. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Balesetben úgyis egymásba gyógyulnak az ajtók, olyan passzentosan vannak megcsinálva. Ezért szól minden hír arról, hogy feszítővágóval kellett kiszedni az embert kisebb ütközésnél is.
2021. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Hüle 207-esem ezt csinálta, minden indulásnál egy kattanás és az ajtól lezárva. Sokszor nem tudtak beszállni emiatt, csak ha a középkonzolon megnyomtam egy kapcsolót. Ez annyira idegesített, hogy a következő autó vásárlásánál ALAPKÖVETELMÉNY volt, hogy ez az "extra" ne legyen benne.
2021. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ütközés esetén a reteszelés kioldódik. Egyébként a kocsi fedélzeti számítógépén be lehet állítani, hogy bekapcsoljon indulást követően automatikusan ez az enyémnél 20 km/h felett van. Én kikapcsolva tartom, viszont dugóban előfordul, hogy bekapcsolom, mert nem akarom, hogy valaki kinyissa az ajtót.
2021. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%
#3 Valszeg a nyitott helyzet az "alaphelyzet". Tehát a záráshoz kell az elektronika úgymond. Nem túl jó példa, de kb olyan lehet mint a láncfűrészen a fék. Ugye ahhoz hogy kioldd, fel kell húzni egy rugót, aztán egy retesz kioldva tartja. Ha ennek bármelyik része tönkremegy akkor behúzza a féket. Tehát a kioldáshoz kell az apparátus úgymond.
2021. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságérzetet ad, hogy pl nem nyithatja ki senki a csomagtartót sem a pirosnál állva, úgy, hogy alig veszem észre. Vagy pl youtube-on láttam vloggereket, akik random beülnek az autóba, hogy megszivassák a sofőröket. Na nekem ez nem hiányzik. Amúgy rengeteg autóban, pl VAG csoport, egyszerűen megoldható, hogy 15 km/h felett automatikusan zárjon. Az Audim is ilyen.
2021. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

Engem kifejezetten zavart, hogy a kocsim lezárja magát induláskor (Kia) szerencsére kikapcsolható.

Értem én, hogy vannak olyan helyek a világon, ahol ez szükséges, de nem Magyarországon.

Ha meg olyan van, hogy valaki rád akar támadni, bármikor lezárhatod egy gombnyomással

2021. okt. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig lezárom véletlenül, mert rákönyökölök... Oszt utánna nézem hogy miért nem nyílik😅
2021. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező gyári szerelvény, de tényleg elég sok központi zár beindul egy sebességhatárnál. Roppant idegesítő tud lenni, hogy -az autó "gondoskodásának" köszönhetően- bezárva vagyok.(főleg utasként)

Ennek a folytatása, hogy amikor megállunk, majd lesz szíves kiengedni a vezető.

/szerencsére találkoztam már olyan tipussal is, amelyikben a központi zárat űbereli a belső manuális kilincses nyitás/

2021. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha autómatikusan bezárja, akkor belülről lehet nyitni(kivéve, ha van gyerekzár is), kívülről nem. Amúgy nem ér sokat, hogy kinyitja balesetnél, mivel elég, ha egyet borulsz, s már is annyira összeroncsolódik az ajtó kívülről, hogy nyithatatlan, fel kell feszíteni. Úgyhogy nem kell meghaljál az autóban, elég a legkisebb baleset, már is nyithatatlan az ajtó kívülről is, meg belülről is. Amúgy meg ki lehet mászni az ablakon, ha nagy baj van.
2021. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!