Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért nyomják be a...

Egyesek miért nyomják be a központi zárat menet közben?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, nem a gyerekzárról van szó, hanem a központiról! Rendőr ismerősömnél is megfigyeltem, hogy indulás előtt első teendője az, hogy benyomja a központi zárat, így se ki, se be nem lehet szállni, ameddig fel nem oldja. De nem rendőr ismerősnél is láttam, hogy ezt csinálja. Szerintük így biztonságosabb, mert nem tud véletlenül kinyílni az ajtó. Én viszont az ellenkezőjét gondolom, mert ha baleset van és tönkremegy a nyitó elektronika, akkor hogyan fogunk tudni kiszállni a kocsiból? Külső segítség hogyan fogja kinyitni az ajtót? Mert szerintem sehogyan.

2021. okt. 15. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Előfordulhat rosszabb helyeken, hogy a pirosnál állva feltéphetik az ajtód, ott jó ha zárva van. Amúgy sok modern autó automatikusan lezárja menet közben az ajtókat. Balesetnél pedig automatikusan feloldja a zárat.
2021. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Baleset esetén egy modern autón a központi zár magától old. Az, ha be vagy zárkózva, megvéd az esetleges támadásoktól, rablásoktól, lopásoktól. Igazából nem érzem szükségét Magyarországon, még a keményebb vidékeken sem hallani olyat, hogy erőszakkal vennének el autót vagy értékeket csennének ki a dugóban álló autókból, viszont pár túl önèrzetes paraszt akad időnként, aki vélt vagy valós sérelmei miatt ki akar szedni valakit a kocsijából.
2021. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én még egyetlen autón sem láttam, hogy magától lezárta volna magát. Azt hogyan oldják meg, hogy baleset esetén feloldjon? Úgy értem, ha az elektronika panelje tönkremegy az ütközéstől. Mi oldja fel akkor?
2021. okt. 15. 17:53
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Bezárt központi zár esetén bármikor ki lehet szállni. Csak a gyerek zár blokkolja az ajtót belülről.


Itt Olaszországban van, h a kocsi ülésén lévő táskát lopják ki úgy, hogy kinyitjak az ajtót amíg állsz a dugóban.

Ez ellen jó, ha bezarod az ajtót.

2021. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Amennyi csoves maszkal itt a forgalomban, jobb bezarni. Olyanok neha mint a zombik a filmekben, mikor ratapadnak a kocsira. Siman kinezem beloluk, hogy benyitnak a kocsiba, mig allsz a pirosnal es probalod figyelmen kivul hagyni a tarhalasat.
2021. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 15 éve egy átlagos autó lezárja magát ha átlép egy bizonyos sebességet. ez átlagban olyan 10-15 km/h sebességnél történik, és csak belűlről tudod nyítni az ajtót. baleset esetén meg magától nyítja a központi zárat.
2021. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én azt hittem a központi zár belülről is zárja az ajtót, hiszen hallani is, ahogyan a zárszerkezet bezár.
2021. okt. 15. 18:03
 8/21 A kérdező kommentje:
De akkor az ismerősöm érve így hülyeség, hogy meggátolja a véletlen ajtónyitást.
2021. okt. 15. 18:03
 9/21 A kérdező kommentje:

"15 éve egy átlagos autó lezárja magát ha átlép egy bizonyos sebességet"


7 éves autóm van, de sosem hallottam még, hogy menet közben lezárta volna magát.

2021. okt. 15. 18:04
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Én általában nem zárom le. De volt már, hogy sok csöves, kéregető volt ott, ahol várakoztam, és akkor rázártam 😁
2021. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!