Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora kb az ideális fèktáv?

Mekkora kb az ideális fèktáv?

Figyelt kérdés
140 ről 0 ra egy átlagos, (nem rosz) fèkekkel. Mèterbe mennyi szokott lenni. Ha vèszfèkezve akarunk megálni, illetve ha nem kell vèszfèkezni.
2021. okt. 5. 10:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem pontoztam le senkit. Ahhoz, hogy ideális valamit lehessen számolni, tudni kell az igényeket, paramétereket. Csak, hogy egy példát mondjak. Kiszámolhatjuk a fizikailag lehetséges legkisebb megvalósítható féktávolságot, csak mi értelme van, hogyha ezt egy busznak kell tudnia, ahol keresztül kasul dőlnek el az álló és bekötetlen utasok az ilyen mértékű fékezés következtében? Ideális volt? Hát, nem. Mert 10 utas kezét, lábát összetörte, 2 utas meghalt, 3 kirepült a szélvédőn, de héj! Megálltunk az akadály előtt.
2021. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egyébként nem is értem milyen lepontozásról beszélsz. Jelen pillanatban mindenkinél zöld értékelést látok.
2021. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bökj rá a pontozásra és látod, hogy jött egy piros kezecske minden válaszra. Az a bizonyos ember "46%-ban ad hasznos értékeléseket".


Azt hittem te vagy. Bocs.


A kérdező 140 km/h-ról kezdődő lassulást kérdezi. Melyik busz az, ami tud 140-et, és mindezt szabályosan?

Occam-borotváját használd. Miután a kérdező nem pontosította, hogy milyen járműről van szó, feltételezhetően nem bicaj, nem motor, nem speedboat, hanem hagyomänyos személygépjármű. 140-ről pedig van ideális féktáv, vagy minden esetre ideálishoz közelítő féktáv. Hétköznapi életben az 1 mp-es reakcióidő 10 m/s^2 lassulás eléggé közelíti ezt egy hétköznapinak mondható autóval.

2021. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy Porsche 911, ami ugye nem hétköznapi, 12,9 m/s^2 volt az átlagos lassulás, ami legyen mondjuk 12, ha kompenzáljuk a nem teljesen pontos műszerfalat meg egyéb apróságokat.


Egy hagyományos autó erre nem lenne képes 300-ról, ehhez a Porschenek nyilván valami extradurva féktárcsja meg fékbetétjei vannak, ami sokkal hatékonyabban vezeti el a hőt.

2021. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

9:

Kérlek fogj egy széket ülj le a sarokba, és majd szólok hogy a te véleményed, mikor fog érdekelni. Mindenki értette a kérdést. Nem azt kérdeztem, hogy pontosan mikor fog megállni, hanem hogy mi az a féktáv amire azt mondjuk, hogy egy átlagos hétköznapi fékkel, megfelelőnek mondható.Nem buszról beszélünk, hanem egy átlagos, nem túl öreg, személy gépjárműről.Mindenki tudta mi a kérdés lényege, csak te nem, és tudjuk, hogy ha a kacsa nem tud úszni....Szerintem tehetsz egy szívességet, és lapozz tovább....

2021. okt. 6. 05:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!