Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora kb az ideális fèktáv?

Mekkora kb az ideális fèktáv?

Figyelt kérdés
140 ről 0 ra egy átlagos, (nem rosz) fèkekkel. Mèterbe mennyi szokott lenni. Ha vèszfèkezve akarunk megálni, illetve ha nem kell vèszfèkezni.
2021. okt. 5. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ki lehet számolni, S=(v^2)/(2a)


Egy mai modern autó, megfelelő műszaki állapotban, jó sofőrrel akár 10 m/s^2 lassulást is képes elérni, száraz, jól tapadó úttesten, jó gumikkal. 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet szerint a fékeknek legalább 7 m/s^2 lassulást kell tudniuk biztosítani.

[link]


Valahol itt benne van, csak lista vagyok kikeresni.


Azaz 10 m/s^2-es vészfékezésnél kb 76 méter lesz a féktávolság, de ugye ez nem egyenlő a fékúttal, mert arra még rájön a reakció ideje is, ami nagyvonalúan legyen mondjuk 1 mp, kb 40 méter, azaz a teljes féktávolság ekkor inkább 116 méter. Ha csak tessék-lássék fékezünk, akkor mondjuk legyen 4 m/s^2, de ez nyilván hasracsapásszerű, lehetne 2,3,5 is. De 4-gyel számolva: 190 méter fékút + 40 méter reakció ideje alatt megtett út = 230 méter.

2021. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Összekuszáltam a fékutat meg féktávolságot, de nyilván érted. A fékút a rövidebb, reakcióidő nélküli távolság, a féktávolság meg az egész, reakcióidővel együtt.
2021. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem hittem, hogy valaki ennyire pontos számítást ad, ha dupla pipa is lenne simán adnám. Tehát egy ideális fèkút valahol a 2-300 m. kö lehet tenni. Ami termèszetesen függ műszaki állapot, reakcióidő, környezeti hatás (stb miatt).
2021. okt. 5. 15:16
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
megállítandó súlytól, tapadástól is Szóval ha autópályázol akkor legalább 4 karónyi távolságot hagyj, de este inkább többet. (1 karó 50 méter)
2021. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem csak ma állt a forgalom, ès kanyar volt. nem fèktáv az meg volt, csak nem tudtam, hogy a fèkutam volt rövid, vagy a fèkeim a kopottak. (amin csodálkoznèk mert most lett megcsinálva). A fèkutam kb enyi volt,(nem satuzva,illetve a követèsi távom is elègsèges volt) a vègèt èreztem picit neccesnek, "mintha" alacsony fèkerő lett volna.De nyomásra kemènyedett, illetve mivel szakaszos volt a haladás, fèkpróbát is lehetett tartani, ès működő állapotban van. Lehet azèrt megnèzetem, de nem hiszem hogy egy fèkezèstől elkopna, vagy meghibásodna...
2021. okt. 5. 18:44
 6/15 anonim ***** válasza:
A követési távolságod volt kevés.
2021. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha most cserélték vagy csinálták a féket és előtte jobban fogott akkor ott valami nem jó :)
2021. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

am inkább a lassú reagálás, lehetett a problèmám.... lehet kicsit lezserül vettem... Nagy sebessègnèl súlyos hiba...

Am inkább felszabályozták a tárcsát(?) ha jól tudom...

2021. okt. 5. 21:00
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Ideális féktáv az a nulla méter. Fogalmazd meg újra a kérdésedet.
2021. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindenki értette a kérdést. Te vagy az a 46%-os lepontozó, aki végigment az összes válaszon?


Amúgy ott van:

"140 ről 0 ra egy átlagos, (nem rosz) fèkekkel. Mèterbe mennyi szokott lenni. Ha vèszfèkezve akarunk megálni, illetve ha nem kell vèszfèkezni."


Ha ez alapján nem érted, veled van a baj. Hiába pontozol le mindenkit.

2021. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!