Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorosok miért fogják a...

Motorosok miért fogják a véletlenre az eséseiket?

Figyelt kérdés
Több motoros ismerősöm is van és szinte mindegyikük esett már. Amikor kérdezem őket hogyan történt, mindegyikük úgy mondja, hogy véletlen szerencsétlenség volt vagy hogy más közlekedő miatt vagy kivédhetetlen ok miatt, de sosem ők hibáztak. Szerintem ez abszurd, mert a statisztikák szerint a bukások legalább felét önhiba okozza... Ti hogyan gondoljátok ezt?

2021. okt. 1. 16:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%

Amikor én buktam, annak rossz döntések sorozata és szerencsétlen körülmények osszjateka volt az előzménye.


Egy ilyen eset sosem egy dolog miatt következik be.

2021. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

"Egy ilyen eset sosem egy dolog miatt következik be."


De, sokszor egy dolog miatt következik be. Konkrétan a vagánykodó, ész nélkül száguldozó hülye motoros miatt. Ha a tapasztalatlan motoros a nemrég vásárolt, tudásához képest túl nagy teljesítményű motorral a "rendes" sebesség kétszeresével száguld be egy kanyarba ész nélkül, az már elég az eséshez. Szóval de, sokszor egy dolog miatt, a motoros hibájából következik be. Nem mondom hogy minden eset ilyen, még csak azt sem mondom hoy az esetek többsége ilyen, de vannak ilyen esetek. Aki ennek az ellenkezőjét állítja az vagy téved, vagy hazudik.

2021. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
16%

#12

20+ éve vagyok baleseti helyszínelő. Értem az indulatot, de valójában mindig több dolog kell ahhoz, hogy baleset legyen belőle.

Egy hiba elég ritkán vezet bukashoz.

2021. okt. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, de az esetek meglehetős részében a baleset elkerüléséhez elég volna egyetlen dolog, a sebesség normális megválasztása. Nem tudom, más hogy van vele, de én kimondottan ritkán látok normálisan közlekedő motorost. Olyankor mindig meg is jegyzem magamban, hogy lám-lám, ilyen is van. A motorosok többsége kimondottan azért motorozik, hogy állatkodjon időnként.

"Hiába nem volt belátható a kanyar"

A KRESZ ezt írja konkrétan:

" A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül"

Na, a járművezetők igen nagy része ezt nem tartja be. (Nem csak a motorosok, de náluk, rájuk nézve, súlyosabb következményekkel tud járni.)

2021. okt. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
47%

#14

Ha egy motorral 50-el megyek az úton a gyorsabban menni akaró autós jön a seggembe, leszorit simán.

Ez motoron nem jó érzés.

Ezért inkább megyek én elől gyorsabban, így legalább a sok frusztrált terepjarós kapuzárásos apuka nem akar megölni...

2021. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#15: Én ezt általában fordított előjellel szoktam tapasztalni.

(mielőtt valaki elkezd hivatkozni, hogy "a múltkor is ez meg az történt" és hasonlók, ismét kihangsúlyozom, ohgy ÁLTALÁBAN)

Egyébként az esés nem az egyenes úton van 99%-ban, hanem a kanyarban, ahol az addig 50-nel haladó, téged (állítólag) leszorító autós 24-re lassít.


#13: "20+ éve vagyok baleseti helyszínelő. Értem az indulatot, de valójában mindig több dolog kell ahhoz, hogy baleset legyen belőle.


Egy hiba elég ritkán vezet bukashoz."


Baleseti helyszínelőként nyilván a "vitás" esetekről van legnagyobb számban tudomásod, mivel ezekkel találkozol. Ha jóskapistagyuri hülyegyerek tök egyedül (senki más közlekedő nem érintett) normális útviszonyok mellett eldobja a motort saját hibájából (és tegyük fel nincs személyi sérülés) akkor nyilván nem hív rendőrt, hiszen minek? Ilyen formában pedig neked nem lesz tudomásod az esetről, és a statisztikába sem kerül be.

2021. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

Embere válogatja.

Szerintem többen vagyunk akik szemrebbenés nélkül képesek vagyunk bevallani: elcsesztem, nem adta ki, nagy volt a tempó, nem figyeltem a porra/olajra/vízre, sok volt a gáz, kicsi volt a fordulat, rosszkor fékeztem, túlvállaltam.... stb.


Amúgy az alapigazság:

kétféle motoros van, 1. aki esett már el, 2. aki ezután el fog elesni.

2021. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy az alapigazság:


kétféle motoros van, 1. aki esett már el, 2. aki ezután el fog elesni."


Ez a "hobbi" motorosokra igaz, azokra akik "sima" közlekedésre használják a motort nem feltétlen.

2021. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%

#16


Nyilván azt nem helyszínelem mikor megy haza a simsonnal a kocsmából és beborul az árokba... 😃


Amire azonban utaltam:

Egy bukasnal több dolog játszik egyszerre.

Pelda:


Nincs magabiztos motorkezeles, + tulvallalt kanyar + síkos úttest.


Ez már elég egy bukashoz. Ha azonban a három dologból egyet elveszel és behelyettesited az ellentettjevel már rögtön nincs is esemény...

2021. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
22%

#18

Pedig DE!

Csupán idő kérdése.

2021. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!