Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy tudom figyelmeztetni az...

Hogy tudom figyelmeztetni az autótársamat a veszèlyhelyzetre?

Figyelt kérdés

Egyedül a dudaszót ismerem, de mással fel lehet e hívni a figyelmet?


Story: 2*2 sávos út külső sávjában dugoban álltam, a belső sáv (kanyarodó sáv) üres volt, jól lehetett haladni. Egy srác gondolta átmegy, ès az èn kocsim elejèn indult el, nagy sietve, fülessel. Sejtettem, hogy nem nèz szèt, visszapillantóból láttam, hogy jön egy egyterű. Dudáltam egy hosszast, amire a srác megállt. Az egyterű nem tudott volna megálni (szerintem). Baleset nem lett. Vèlemènyem szerint a duda is veszèlyes volt, mert ha elugrik, akkor a másik elè ugrott volna. az ablak felhúzva volt, illetve a füles miatt nem is hallotta volna ha kikiabálok.

Valami tanács ilyen helyzetre?


2021. okt. 1. 10:31
 1/3 A kérdező kommentje:
ui: mint pár hónapja a vácin átszaladó nő, akit elütöttek... hasonló szitu
2021. okt. 1. 10:32
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Ennyit tudsz tenni, hogy dudálsz. Ha veled egyező irányból jön a veszély, akkor a dudaszó irányába fordulva látja azt.
2021. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt hasonló. Le volt engedve az ablak, úgyhogy kinyúltam és integettem a hátulról érkezőnek, hogy lassítson.
2021. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!