Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell auto elé álló...

Hogyan kell auto elé álló őzre reagálni?

Figyelt kérdés

13 eve vezetek, balesetmentesen. Nem is igazan emlékszem, hogy lett volna valaha igazan veszélyes helyzet akar az en hibámból, akar másokéból.


ma este azonban a 3-as uton mentem hazafele este fel 11 korul, amikor egy ozike kiugrott elem es megallt az uttesten, bamult bele a reflektorba.


tenyleg csak centiken mulott, hogy le tudtam fekezni, ekkor megfordult az oz, futott egy par metert az uttesten, majd elszaladt oldalra


Azutan felre alltam mert egesz testemben remegtem, miutan kicsit megnyugodtam, folytattam az utat


Ra kellett volna dudalni? Megprobalni kikerulni? Egyik sem jutott eszembe az adott pillanatban (szembol nem jott senki)


2021. szept. 21. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Jól csináltad. Ilyenkor meg kell állni, sőt még azt is jól tetted, hogy nem indultál el azonnal mert akár ilyenkor követheti őt csorda néhány másodperc lemaradással.


Dudálni szerintem felesleges, maximum ha sietsz akkor megpróbálhatod, de jobb megvárni míg magától megy el.

2021. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Tartsd a sávodat és satufék. Inkább az őzt csapd el, minthogy a kormányrángatástól elveszítsd az irányítást és fának vagy árokba csapódj.
2021. szept. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Számtalan cikk foglalkozik ezzel a témával, gyorsabb lett volna egyet elolvasni.

Vészfékezés, hirtelen kormánymozdulatok mellőzése.

2021. szept. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
#2 és #3 Csak a kérdés pont nem arról szólt hogy hogyan kell megállni, hanem hogy ha ott áll előtted az állat akkor mit kell csinálni.
2021. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Svédországban van erre tréning. Itt azt tanítják hogy nagy fék és kikerules.

Ha nem tudod elkerulni akkor a fenekét célozd meg, semmiképpen se telibe.

Ha van időd és lelekjelenleted, kapcsold le a lámpát, akkor el fog szaladni.

2021. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

#4: De erről szól.

Ha ott van előtted, akkor intenzív/vészfékezés, ha lehetőség van rá, finom kormánymozdulatokkal manőverezés. Mondjuk aki ennyire bepánikol, annak inkább már ezt sem. Inkább el kell ütni az állatot, mint megpróbálni kikerülni, és frontálisan ütközni, vagy az árokba hajtani

2021. szept. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor szokás lekapcsolni a világítást (legalább a helyzetjelzőig), mert annyira a fényt nézi, hogy szinte megbabonázza némelyiket.
2021. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Szegényke nem tudja értelmezni a lámpát. Nyomogasd a dudát azt talán lövésnek hiszi és elmozdul, de ugyanígy ha megálltatok akkor mozdulj el a segge felé, hogy valami oldalazó mozgás legyen, de az ajtókinyitás és ajtóbecsapás is nagyon jó.
2021. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Jó őzpörköltöt kell belőle főzni.
2021. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
Kikerülni TILOS, mert rádugorhat! Oldalról NEM VÉD a kaszni! Inkább ÜSD EL, mert úgy nagyobb biztonságban vagy! A motortér MEGVÉD! Ott VAN gyűrődőzóna! Kisodródni SEM TUDSZ a kormányrántástól!
2021. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!