Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez az index így szabályos?

Ez az index így szabályos?

Figyelt kérdés

Eddig csak amerikai videókban láttam, de tegnap élőben is.

Volt egy Mustang, a hátsó indexe az volt, hogy a hátsó (tehát piros) lámpák villogtak mint index.


Ez szabályos? Itthon illetve Amerikában?



2021. szept. 16. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

54§


(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

Az irányjelző csak borostyánsárga (narancssárga) villogó fényt bocsáthat ki percenként 60-120 közötti villogásszámmal.

2021. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bár akkor hogy megy át műszakin?
2021. szept. 16. 08:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, kicseréli addigra
2021. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában szabályos, EU-ban nem, át kell alakítani az importautót műszaki előtt
2021. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, Amerikában piros az index. Nálunk nem közlekedhet a forgalomban, szerintem még útvonalengedélyt se adnak ki rá, esetleg felvezető- és követőautóval.

Ha rendőr elkapja, megcsavargatja a tökét.

2021. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amerikai rendszámmal érvénes papírokkal mehet, európai papírokkal nem.

De egy nagy fasság ez a telibevillogós.


https://www.youtube.com/watch?v=O1lZ9n2bxWA

2021. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Időnként újra és újra jön valaki, aki megkérdezi, pedig már jónéhány évtizede ez az előírás nálunk.

Értem én, hogy ez egy "ámerikai gép" aztán most ettől húúúú nagyon meg kell illetődni.

Ja nem!

2021. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!