Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan javíthatnék a vezetési...

Hogyan javíthatnék a vezetési stílusomon?

Figyelt kérdés

Szóval elértem abba a szakaszba hogy már egy ideje egyedül is magabiztosan tudok vezetni.

Viszont beértem abba a hibába hogy elmúlt a kezdeti óvatosság a rutin miatt és elkezdtem vakmerően vezetni, okozva néhány hajmeresztő incidenst, szerencsére eddig sosem volt belőle baleset viszont rájöttem hogy ez nem mehet így tovább és addig nem ülök kormány mögé amíg komolyabban nem veszem az autóvezetést.

Tapasztaltabb sofőrök ti hogyan lendültetek át ezen a korszakon ha volt?

Esetleg megpróbálhatok megint jobban odafigyelni, körültekintőbb lenni és nem zenét hallgatni közben.


2021. szept. 3. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Már megtetted. Ezen kizárólag az önfelismerés tud változtatni. Sajnos sok idióta soha nem jut el erre a pontra és megragadnak egy 18 éves tanuló sofőr szintjén. A többiek viszont felismerik a hibájukat és tanulnak belőle. Te nyilvánvalóan észrevetted a problémát és tisztában vagy vele, hogy ez így nem jó. Túl sok mindent nem kell tenned, mert a változás tudatalatt történik.
2021. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
nézzél youtuben balesetes videókat; "stop cham"-re keress rá. Továbbá tudatosítsad magadban, hogy mivel járhat amikor hibázol
2021. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj minden egyes hibadbol, elemezd ki a helyzetet es kovetkezokben probald elkerulni, elore felkeszulni ra. En igy csinalom.
2021. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A #3-as hozzászóló javaslatát én is javaslom.

Nekem is volt egy olyan időszakom amikor hajtottam mindig mint az ökör. Szerencsére hamar ráébredtem, hogy ez így nem mehet tovább még mielőtt baleset lett volna belőle. Az a jó sofőr aki épségben hazamegy.

2021. szept. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát és megfogadom a tanácsokat :)

2-esnek is köszönöm az ajánlást

2021. szept. 5. 09:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Én rájöttem hogy hiába sietek vagy nem sietek, pl mikor autópályán megyek 160al vagy 130-al, kb érezni se lehet a különbséget, mert úgyis a forgalom nagysága fogja eldönteni hogy mikor érek az adott helyre, ezért felesleges sietni. A gyorshajtással maximum pár perc lesz a különbség. Google maps-on lehet ezt jól mérni, ugye induláskor írja a várható érkezést, és kb bármilyen stílusban vezetek, max 1-2 perc lesz az eltérés.
2021. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!