Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mièrt így kell csinàlni?

Mièrt így kell csinàlni?

Figyelt kérdés

Èn most kezdtem el tanulni vezetni, ès ma volt egy olyan szitu, amit nem èrtettem, viszont a pàromat elfelejtettem megkèrdezni.

A szitu a következő volt:

Mentünk 50 nel szabàlyszerűen. Volt kint egy tàbla, hogy valami akadàlytr balról kell kokerülni. piros fehèr balra mutató nyilak hosszú tàblàn(bocsi de a pontos nevère nem emlèkszem). De nem volt kint màs tàbla. Miközben kikerülte, hirtelen làtszódott hogy fel van szedve az út felső rètege, de nem nagyon, de egy kb 10 centis vastagsàgban elèg hosszan.Pàrom beletaposott a fèkbe, majd amikor ott voltunk a szintkülönbsègnèl, ès levette a fèkről a làbàt. Majd amikor èreztük hogy lent van a kerèk megint beletaposott. Amit nem èrtek, hogy ilyen esetben mièrt kell felengedni a fèket.


2021. aug. 29. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbet üt így az úthiba.
2021. aug. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Fékezéskor előre megy a súly, megterheled az első felfüggesztést, így egyrészt könnyebben leér a lökhárító, másrészt az összenyomódott rugó már nehezebben fogja felvenni az úthibát.

Ha az úthiba előtt kicsivel elengeded a féket, akkor leveszed a terhelést az első felfüggesztésről, így simábban tudsz átmenni az úthibán.

2021. aug. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes is írja: az autó súlypontja az első tengelyek felé tolódik, és mivel a szintkülönbség üti a futóművet, ha a fékezés miatt nagyobb erő nyomja az útra az autó orrát, nagyobbat fog ütni. Ez rossz neked, és rossz az autónak is.

Szintkülönbség előtt - legyen az kátyú, fekvőrendőr vagy felmart útburkolat - éppen ezért az ember lelép a fékről, ezzel kímélve a járművet és önmagát.

2021. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Későn észrevett nagy kátyúnál én is ugyanezt csinálom. Fékezek, de bele a kátyúba már felengedett fékkel megyek.
2021. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lelassított már annyira, hogy a kerék-futómű ne koppanjon lehetetlent, és ilyen helyre mindenképpen guruló kerékkel kell beérkezni, hogy tudjon kormányozni is. ABS nem tudom volt-e.
2021. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
23 èves autónk van. Ha jól tudom nincs benne...
2021. aug. 29. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor azért. A férjed tud vezetni.
2021. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!