Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet megúszni?

Hogyan lehet megúszni?

Figyelt kérdés
130cal az autópàlyán ha durr defektet kap az ember milyen esély van épp bőrrel megúszni, hogy kell ilyenkor viselkedni?
2021. aug. 28. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Ezt sajnos senki sem látja előre.

Próbálsz ellenkornányozni és fékezni, mást nem tehetsz. Max még az ima segít.

2021. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megelőzni lehet valahogy? Ha fél évente megyek gumishoz ellenőrzésre az segit?
2021. aug. 28. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

#2 Persze, az ellenőrzés jó. De az sem 100%-os.

Én mindig azt szoktam mondani hogy arra is van esély hogy agyon üssön egy meteor. Ez a helyzet nálad is. Sz esély meg van rá, de nem lehet tudni hogy az holnap következik-e be vagy soha.

2021. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Személykocsin elég ritka a tubeless gumik miatt. Ezek akkor szoktak "kidurranni" ha szegélykövet fognak és elcsorbul a felni. De ha ott vagy akkor az nem a durrdefekt miatt lesz, és ezt ne is nevezd durrdefektnek. (M7-es busz sem a durrdefekt miatt esett a hídnak, főleg nem jobb első durrdefekt miatt)


Ha el is durran és a hátsó, akkor húza maga után a kocsi és felszántod az aszfaltot. Ha első akkor szintén aszfaltszántás lesz és hamar meg fog állni a hasán. Ha eléső kerekes a kocsi és hátul kapsz defektet akkor nyomd a gázt hogy húzza az elejét egyenesbe (úgyis lassulni fog az aszfaltszántás miatt és maradj az úton) ha első akkor szintén nyomd a gázt és ellenkormányozzál, hogy egyenesbe kerülj.


Ha bevágod a fékpedált, felborulsz!


https://www.youtube.com/watch?v=lkwOE1yKY5c

Kapcsold be a feliratot és az automatikus fordítást magyarra

2021. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

5#èn egy követ fogtam a gumimmal 120 as tempoval. Hirtelen azt hittem defektem van, hàl istennek nem lett. A mögöttem lèvő viszont szèlvèdős csere...

kedves kèrdező: fèkezès,ellenkormànyzàs màs nincs... illetve mèg oktatàsokon, vezető trèningre tusz eljàrni, de akkora sebessègnèl nem sokat segít, max nem esel pànikba...

2021. aug. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ellenkormányzással kell a kocsit egyenesben tartani, ahhoz viszont kell a húzóerő, azaz a gázadás. A szétdurrant keréknek tökmindegy már, kb levegőben fog forogni, semmiképpen sem ugyanannyi lesz a tapadása mint a másiknak, ellenben kisebb az átmérője mint a gumisnak és amennyire csak tud, kipörög, mert az kapja a hajtóerőt a differenciálműből, nem a jobban tapadó ép.


De ígyse-úgyse tudja mikor lesz ilyen, kár ezen görcsölni. Ellenőrizni kell a gumit, fel kell mindig fújni megfelelő értékre.

2021. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!