Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért veszik el a friss...

Miért veszik el a friss jogsisok kedvét a tapasztalt sofőrök?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek. Tök jól vezetek, értem a kreszt, egyre jobban érzem az autót, de hányingerem van amikor írják itt is, facen is mindenhol, hogy mert a vezetéshez érzék kell. Akkor én már nem is lehetek jó sofőr, amiért nincs különleges tehetségem hozzá? Gyakorgathatok én, tehetek bármit, úgysem leszek jobb?
2021. aug. 15. 08:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amúgy én nem látom, hogy bárki rávágná ezt a "nincs érzéked" dolgot, kicsit túltolja a kérdező a szekeret.


Ez olyan, mint amikor Józsi bácsi beszél a boltban, te meg haza mész és 3 napig azon puffogsz. Holott akár el is engedhetnéd a dolgot, de nme teszed, inkább puffogsz rajta.

2021. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 10-esnek.


A vezetést lehet többféleképpen csoportosítani, mi most vegyünk két egyszerű alapot.


A közúti vezetést és a versenyszintű vezetést.


Utóbbihoz valóban érzék kell, az előbbihez viszont elég csak józan ész. Többit megtanulod az oktatódtól.

2021. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Oké mondtam már, hogy igazatok van túltoltam, de most büszkék lehettek magatokra, mert megnyugodtam.
2021. aug. 15. 14:12
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
sztem a vezetèshez az elejèn kell èrzèk... de nem csak az. Kell tapasztalat, előrelátás, rutis, gondolkozás, logika, ès mèg sok minden... Egy friss jogsis hibázni fog. Èn is hibáztam már egy párszor. nincs ezzel gond... Èn mondjuk a T betű használatát (az èn szemszögemből) kötelezővè tennèm X ideig. Nem azèrt hogy megkülönböztessem őket, de van olyan szitu amit jobban tolerálok nekik. Pl 3 szor lefullad induláskor. Egy átlagos sofőr 1 ha lefullad, az tudja jól hogy csak beindítja a motort, elindul, a többiek megvárják. Volt egy haverom lefulladt, (1 napos jogsival) ès elkezdett kapkodni, ideges lett hogy ledudálják stb... ha kint van a T akkor tudom hogy friss hús, akkor úgy vagyok vele, hogy egyszer majd elindul... nem dudálom le, nem megyek a nyakára, nem villogom le, mert azzal belehajszolom egy nagy hülyesègbe... az meg nekem nem kell... Ès ez rád is èrvènyes, ha gyakorolsz, ha vezetsz forgalomba akkor jobb leszel... nem megy a parkolás, kimèsz az auchenbe, ès gyakorlod, ès menni fog. Lehet 1 napot gyakorolsz lehet egy hèt.... de menni fog...
2021. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Sosem fulladtam még le a kocsimmal sem emelkedőn, sem máshol. Parkolással nincs gondom. Csak néha amikor pl. nem merek egy lassú járművet előzni, mert nem látom be a kanyar miatt a szembe sávot, mindig eszembe jut, hogy milyen dühös lehet a mögöttem levő. Szerencsére sosem dudáltak még le. Nekem is kint van a T betű. Azóta egy kocsi sincs a közelemben 😄
2021. aug. 16. 15:16
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha beláthatatlan a kanyar, (ezt egy normális tapasztalt sofőr is megmondja) ne próbálkozz megelőzèssel... sose tudni mi jön veled szenbe... tegnap engem is toltak le tatabánya felè. amikor úgy gondolta, megelőzött 110 el... annyi hogy nem vagyok bunko pici fèkkel segítek neki mikor már a másik sávba van, ès had menjen.... èn ráèrtem egy kènyelmes tempóba...
2021. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, csak néha vaktában előznek az emberek. Elgondolkodom olyankor, hogy ő hogyan látja be azt a kanyart, amikor a veszélyes kanyar tábla is kint van, tehát tényleg hót kanyargós az egész. Ilyenkor azon filozok, hogy lehet én vagyok vak. Illetve sokak szerint az is gáz, ha valaki 50-el megy lakott területen belül. Oké, hogy illene többel, de olyan nagy baj, ha én nem akarok?

Persze más egy nagyibb városban ahol lámpa irányít, de felénk pl. tele van gyalogosokkal, kerékpárosokkal a város, akiket hol előzni kell, hol lassítani mögöttük. Nincsenek járdák sok helyen, ezért az utakat veszik igénybe.

2021. aug. 16. 15:42
 18/19 anonim ***** válasza:

"van olyan szitu amit jobban tolerálok nekik."


Valahol ez a gond, hogy alapvetően mindenki mindenkinél is jobban siet és mindenki végtelenül türelmetlenné és agresszívvá válik amint autóba ül.


Holott néha egy kis türelemmel ugyanott lenne, mégis rossz irányba engedi el a dolgot. Valahol azt kellene tudatosítani az emberekben, hogy a vezetés felelősséggel jár. Plusz szigorú pszichológiai alkalmassághoz kötném a jogosítványt.

2021. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Elgondolkodom olyankor, hogy ő hogyan látja be azt a kanyart"


Sehogy.


Sajnos az ilyenek egyszerűen nem gondolkodnak. Lekapcsol az agyuk és csak mennek előre aztán lesz ami lesz.


Nem egyszer tök egyértelmű, hogy jönnek szembe is, nem fog beférni, mindenkinek mentenie kell a helyzetet, mégis bele mennek az előzésbe.


Csak sajnos utána sem azt a következtetést vonják le, hogy azért ilyet nem kellene csinálni, mert nem oké, hanem vagy nem vonnak le semmit, vagy alapvetően úgy állnak hozzá, hogy ők az utak királyai aki elől mindenki eltakarodhat. Ez szoros összefüggésben van a pszichológiai alkalmatlansággal.

2021. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!