Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszfékező rendszer tapasztalat?

Veszfékező rendszer tapasztalat?

Figyelt kérdés
Azt írták jó ha van, de nem lehet teljesen rábízni magunkat. Ráadásul ha hirtelen satufékez akkor a mögöttünk lévő simán belénk rongyolhat. Szóval a tényleges gyakorlati hasznára vagyok kíváncsi. Köszönöm.

2021. júl. 28. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Több autót is vezettem, amiben volt és vegyes a tapasztalat.

Ugye ezek először csipognak és csak utána fékeznek. Egyszer egy napig volt nálam egy audi a6, ami olyankor is becsipogott, amikor még szerintem marha messze voltam a veszélyes szitutól, zavaró volt. A saját autóm egy Hyundai. A 3 év alatt egyetlen egyszer csipogott be, akkor valóban elbambultam és későn vettem észre, hogy az előttem lévő erőteljesen fékez. Illetve a feleségemnél egyszer befékezett. Szakadt az eső és a saját bevallása szerint, ha az autó nem fékez tutti, hogy belerongyol az előttelévőbe.


Ergo ha jól van konfigurálva, akkor hasznos, mert tényleg besegít, ha elbambulsz. De tény, hogy arra nem alkalmas, hogy "minek fékezzek, majd fékez a rendszer". Úgy kell vezetni, mintha nem lenne és ha hibázol, akkor besegít. Hogy hátulról belédrongyolhatnak az tény. De olyankor fékez csak be, amikor neked is vészfékezned kéne, különben ütközöl.

2021. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
jó rendszerk, de csak asszisztensek. Rábízni nem szabad magad.
2021. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondold végig, melyik a rosszabb, ha te belemész valakibe a biztosításod megemelkedik, a kocsit javíttathatod saját pénzből sokkal drágábban, mert az eleje sérül. Vagy valami hülye beléd megy hátulról, az ő biztosítása fizeti a te károdat, ami sokkal szerényebb összeg és talán az autót sem viseli meg annyira azonos erőnél.

Hogy csak egy aspektust említsek

2021. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előtte csak csipog, utána közbelép a rendszer.


Az enyémben nincs, viszont egyszer előfordult, hogy az előttem lévő kocsi biztosan úgy fékezett le, hogy az asszisztens beleszólt. Mivel pillanatok alatt meg kellett állni és reagálni kellett, így a vészfékezés mellett jobbnak láttam átmenni a másik sávba, nehogy a mögöttem lévő belémrohanjon.

2021. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a vészfékezés mellett jobbnak láttam átmenni a másik sávba, nehogy a mögöttem lévő belémrohanjon"


A vészfékező asszisztens nem számít arra, hogy kormányt fognak rángatni, így esetedben teljesen felesleges a használata, sőt még veszélyes is lehet. Vészfékezéskor a helyes vezetéstechnika az, hogy a legvégéig fékezünk padlón (ha régi autóról van szó, amin még nincs blokkolásgátló, akkor arra is figyelni kell) és vagy sikerül megállni vagy nem. De legalább az életed meg fog maradni és mást sem sodorsz életveszélybe a kormányrángatás miatt. A vészfékező asszisztens erre a technikára van felkészítve.

2021. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!